Hátország: újabb szegedi iksz az Újpesttel + FOTÓK

2012. március 20., kedd

Belevágott a Szegedi AK U17-es leánycsapata is a bajnoki küzdelmek tavaszi folytatásába. A nyitányon az Újpestet fogadták, akikkel ősszel idegenben ikszeltek a szegedi lányok.

Két ellentétes félidőt játszottak a csapatok, melyből az első játékrész a hazaiaké volt.

Csehó-Kovács Ferenc

tanítványai jó néhány helyzetet kialakítottak, miközben az ellenfél szinte el sem jutott a hazai kapuig. Végül

Papp Dorina

révén a 33. percben egy jogos büntetőt váltott gólra a hazai csapat, megszerezve ezzel a vezetést (1-0). A szünetben bekövetkezett cserék után azonban már nem tudta első félidei játékát megismételni a Tisza-parti alakulat. Egyre jobban elfáradtak a szegedi lányok, s a "vérszemet kapó" vendégek nyomás alá helyezték a szegedi kaput, majd egy perccel a vége előtt kissé lesgyanús helyzetből

Sófalvi Renáta

révén ki is egyenlítettek. Az őszi újpesti 1-1 után ezúttal is igazságosnak mondható pontosztozkodás született.