Futsal: huszáros rohamokkal nyert az SZTE EHÖK

2012. március 3., szombat

A felsőházi rájátszás szempontjából nagyon fontos meccset nyert meg az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata a Nyíradonyi Huszárok ellen a szokatlan időpontban és helyszínen pótolt meccsen.

A találkozó előtt több tényező is hátráltatta a hazaiakat. Eleve nem volt szerencsés, hogy csak kedden értesítette a szövetség az egyesületet, hogy még az utolsó forduló előtt pótolni kell a február eleji nagy havazás miatt elmaradt derbit. A pénteki időpont sem volt éppen kedvező, hiszen külön termet kellett keresni, melyet végül Algyőn leltek meg az ehökösök. S nem utolsó sorban a hiányzók: az eltiltott edző

Ferenczi András

munkahelyi elfoglaltságok miatt nem tudott részt venni a találkozón. Már az első pillanattól kezdve a hazaiak domináltak kevés teret hagyva a nem túl motivált, már biztosan alsóházi vendégeknek, akiknek nagypályás készülésük is rányomta bélyegét teljesítményükre. A labdatartás körülbelül 70-30 arányban az SZTE EHÖK fölényét mutatta, ám betalálniuk csak az első félidő hajrájában sikerült egy begyakorolt szép szögletkombináció után

Berndt Dániel

révén (1-0). Huszáros adok kapok alakult ki a második játékrész elején, ám ekkor is a Huszárok húzták a rövidebbet, hiszen a sérüléséből felépült

Kalános János

góljára és Berndt újabb találatára csak

Varga Dániel

tudott felelni részükről (3-1). Magabiztosan tartotta előnyét a végig fölényben játszó egyetemista gárda, ha kellett, a harmadik számú kapus, Kulisits Imre szépen védett, majd a félidő derekán Kalános villant kétszer, megmutatva, hogy újra rátalált góllövő cipőjére (5-1). A nyíradonyiak még kozmetikáztak az álláson pár perc múlva, a 6-2-es végeredményt pedig

Várnagy Milán

állította be a hajrában. Győzelmével az SZTE EHÖK SE újra a tabella 5. helyét foglalja el 29 ponttal, azonban a felsőházba kerülés korántsem lesz könnyű feladat. A 6. helyen álló, 28 pontos, az utóbbi időben bombasztikus formában futsalozó Törökszentmiklós Salgótarjánba látogat, ráadásul nem kapta meg a Kispest kizárása miatt elmaradt találkozóért járó 3 pontot sem, így tehát biztosan előzni fog. A 7. helyen tanyázó, 26 egységgel, ám jobb gólaránnyal álló monoriak sem kapták még meg ugyanezt a 3 pontot, ugyanakkor a 4. hely megtartásáért harcoló Rubeola otthonába látogatnak, ahol a bajnokságban eddig csak az éllovasoknak termett babér. Így az SZTE EHÖK SE-nek hétfő este 19 órától kezdődő gyöngyösi vendégjátéka alkalmával legalább egy pontot kell szereznie a felsőházi rájátszásba kerüléshez - feltételezve, hogy Csömörön érvényesül a papírforma. A szegediek esélyeit valamelyest gyengíti, hogy

Laudisz Péter

pénteken begyűjtött 5. sárga lapja miatt nem játszhat az alapszakasz utolsó fordulójában. Hétfő este tehát, szegedi szemszögből, lesznek még futsalizgalmak bőséggel.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 18. forduló (pótolt mérkőzés):

SZTE EHÖK SE - Nyíradonyi Huszárok FC 6-2 (1-0)

Szeged-Algyő, Fehér Ignác Általános Iskola tornaterme, 100 néző. Vezette: Lovas, Hegyesi, Kócsó.

SZTE EHÖK SE:

Kulisits - Herczeg, Kalános, Várnagy, Berndt.

Laudisz, Hegedűs, Lukács, Türk.

Megbízott edző:

Gombos Viktor.

Nyíradony:

Kapitány - Baranyi, Varga D., Bíró, Takács A.

Kerezsi, Szabó T., Lukács, Domán, Takács I.

Orosz János.

Berndt (19', 22'), Kalános (21', 28', 29'), Várnagy (38'), ill. Varga D. (23'), Lukács (35').

Laudisz (27'), Kalános (35'). Cserenkó Szabolcs:

"Harmadik számú kapusunk most már meccsről-meccsre bizonyítja, hogy helye van a csapatban, az osztályunknak megfelelő szinten véd. Igazi csapatmunka volt ez a győzelem, hétfői felfogásunkhoz képest jelentős fordulatot tapasztaltam. A pályán lévő mindenkori öt ember maximálisan helyt állt ezúttal. Sok passzos gyors játékot játszottunk, elégedett vagyok a támadójátékunkkal."