Női futsal: Derekas helytállás a bajnokjelölt ellen + FOTÓK

2012. február 28., kedd

A DVTK-Vénusz látogatott a kiskundorozsmai Áts Géza Sportcsarnokba a SZAK-Boszorkányok vendégeként a női futsal NB I 15. fordulójában. A listavezető és a sereghajtó csatája sima vendéggyőzelmet ígért.

A 3. percben a hazai védelem súlyos hibáját kihasználva

Bernáth Csilla

megszerezte a vezetést a miskolci csapatnak (0-1), ekkor még mindenki gólzáporos vendéggyőzelemre számított - kivéve a szegedi lányokat. Nem omlott össze a SZAK, hanem minden labdáért oroszlánként harcolva teljesen egyenlő ellenfele volt a bajnoki címre törő listavezetőnek. A 13. percben aztán egy jobb oldalon futó szegedi akció során

Hódi Zsuzsanna

beadására

Baksa Katalin

a kapu elé érkezve pontosan csúszott be, ezzel megszerezve a SZAK egyenlítő gólját (1-1). Sorra jöttek a helyzetek mindkét oldalon, de a kapusok állták a sarat, és többször bravúrral hárítottak. A 18. percben azonban már a fantasztikus formában védő hazai kapus,

Horváth Melinda

sem tudott hárítani, miután

Szalai Ágnes

utolsó emberként cselezve elvesztette a labdát, s ezt kihasználta a miskolci csapat -

Újvári Krisztina

egy lövőcsel után a hálóba helyezett (1-2). A második félidő is harcos játékot hozott, egyenlő ellenfelek összecsapása zajlott a pályán. A vendégek technikai fölényét a hazaiak óriási szívvel, és hihetetlen küzdőképességgel ellensúlyozták. Ha a védelem egyszer-egyszer hibázott, akkor Horváth Melinda állta a labda útját a kapuban. A vendégeknek sorra vezették akcióikat, de a szegedi csapatnak is akadtak lehetőségei - újabb gól azonban már nem született, így maradt a futsalban némiképp szokatlan 2-1-es eredmény a vendégek javára. A hazaiak ugyan nem tudtak kiegyenlíteni, de azért dícséretes, hogy a liga legjobbja ellen az utolsó pillanatig képesek voltak helytállni.

Női futsal NB I 15. forduló:

Szegedi AK Boszorkányok - DVTK-Vénusz Szabadidőközpont 1-2 (1-2)

Szeged-Kiskundorozsma, Áts Géza Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Orosz, Borbás, Szalai.

SZAK:

Horváth M. - Szalai, Németh Zsó., Zimányi Kovács, Lipták.

Hódi, Harcel, Baksa, Boros G., Németh Zsa. (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

DVTK-Vénusz:

Nagy T. - Váradi, Kovács A., Bernáth, Újvári.

Szőke Zs., Berecz, Ivanics, Almási, Boros K.

Sárréti Géza.

Baksa (13'), ill. Bernáth (3'), Újvári (18'). Cserenkó Szabolcs:

"A csapat küzdőképességével maximálisan elégedett vagyok. A bajnokesélyes miskolciak győzelmét ugyan nem tudtuk kérdésessé tenni, de a mutatott játék biztató a jövőre nézve. Kezd beérni a közös munka gyümölcse. Horváth Melinda a kapuban extrateljesítményt nyújtott!"