Futsal: újabb vereséget szenvedett az SZTE EHÖK SE

2012. február 29., szerda

Hétfő este a fővárosban lépett pályára az SZTE EHÖK SE a Rákosmenti FC otthonában a férfi futsal NB II Keleti csoportjának 21. fordulóbeli mérkőzésén.

Az őszi szegedi találkozón 8-6-ra nyertek az egyetemisták, ugyanakkor a tabellán elfoglalt pozíciók alapján egyértelműen a hazaiak számítottak esélyesnek. Az EHÖK csapata egyébként is nehézségekkel kellett megküzdjön, hiszen a tavasz folyamán maradtak el meccseik, ősszel meghatározó góllövőik közül Kalános János sérüléséből visszatérve még nincs csúcsformában, Polczer Norbert pedig továbbra is bokasérüléssel küzd, ráadásul a Kaposvári Egyetem elleni MEFOB-fiaskó is úgy tűnik megfogta a csapatot. Mindezek mellett két bejáratott kapusára,

Gombos Viktorra

Bakos Szabolcsra

ezúttal sem számíthatott

Cserenkó Szabolcs

vezetőedző. Ennek megfelelően a tabella 3. helyén álló rákosmentiek nagy elánnal kezdték a meccset, s szervezett védekezésük, eredményes kontráik révén a félidő derekára már 3-0-ra húztak el, a szünetig pedig megduplázták előnyüket - ezzel el is döntve a találkozót (6-0). Az esélyeket valamelyest kiegyenlítette, hogy a szünet előtt

Major György

ütközött a hatoson

Kis Benjamin

hazai kapussal, aki megsérült, így cserére kényszerült a Rákosmenti, Major pedig - egyikeként a vendégeket sújtó számos érthetetlen játékvezetői döntésnek - sárga lapot kapott. A szünetben igyekezett rendezni a sorokat a vendégek trénere, akit a második félidő elején a játékvezetők elküldtek a kispadtól, miután jogosan reklamált a hazai cserekapus,

Sebestyén Csaba

mezőnybeli kezezése nyomán, melyet a bírók nem fújtak be. Ennek ellenére két gyors góllal szépíteni tudott a Tisza-parti alakulat

Herczeg Gábor

Berndt Dániel

révén (6-2). Szabadrúgásból növelte előnyét a Rákosmenti (7-2). A paprikás hangulatúvá fokozódott mérkőzésen gyűltek a faultok is, hamar lőhette büntetőit a hazai csapat, ezek közül azonban az első kettő kimaradt, a harmadikat

Tóth Norbert

azonban már értékesítette (8-2), majd két szép megmozdulása révén 10-2-re írt át az eredményjelzőt. A hajrában az egyetemisták is tízmétereshez jutott, Kalános lövését előbb védte Sebestyén, Major ismétlésénél azonban már tehetetlen volt (10-3). Ráadásul a szegedi támadó ismét ütközött a kapussal, aki ugyancsak megsérült, így

Bihari Dávid

öltött megkülönböztető mezt az utolsó másfél percre, ám a vendégeknek már nem sikerült tovább kozmetikázniuk az eredményt. Újabb vereségével az SZTE EHÖK SE a tabella 7. helyén áll 26 ponttal, hasonlóan a 6. monoriakhoz. Pénteken este 19 órától, vélhetően a Topolya sori csarnokban (a helyszín még nem biztos) lép ismét pályára a Cserenkó-csapat a Nyíradonyi Huszárokkal szembeni pótolt mérkőzésen. Amennyiben győznek hazaiak, fontos lépést tesznek a felsőház felé az alapszakasz utolsó fordulója előtt, amikor majd Gyöngyösön vár rájuk ugyancsak nehéz derbi március 5-én.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 21. forduló:

Rákosmenti FC - SZTE EHÖK SE 10-3 (6-0)

Budapest, Újlak u. Általános Iskola, 100 néző. Vezette: Herbály, Vámos, Puskás.

Rákosmenti FC:

Kis - Horváth N., Horváth Sz., Könczey Zs., Bihari.

Sebestyén (kapus), Soóky N., Soóky L., Tóth N., Katona, Könczey B., Munkácsi.

Sólyom László.

SZTE EHÖK SE:

Kulisits - Herczeg, Várnagy, Major, Berndt.

Laudisz, Hegedűs, Ferenczi, Kalános.

Cserenkó Szabolcs.

Bihari (2', 28'), Horváth N. (5', 10', 11'), Tóth N. (16', 32' - tízméteresből, 32', 33'), Katona (19'), ill. Herczeg (22'), Berndt (24'), Major (38').

Horváth Sz. (38'), ill. Major (17'), Herczeg (20'). Cserenkó Szabolcs:

"Fiatal, lendületes csapat ellen játszottunk, szűkös keretünkkel folyamatosan futnunk kellett az eredmény után. Az első félidő hamar előúszott, szünetben igyekeztünk rendezni sorainkat, hogy a második játékrészben tisztességgel helyt tudjunk állni. Jelenleg egyetlen kapusunk van Kulisits Imre személyében, aki az eredmény ellenére remekül helytállt. Elsődleges célunk tavalyi 6. helyünket megismételni, s ezzel a felsőházi rájátszásba bekerülni."

Monor SE - Nyíradonyi Huszárok FC 3-2 (0-1) Szuperinfó Vác FSE - Salgótarjáni VSE 21-2 (11-1) Bábolna-NM TFC - RAFC-kaminokupa.hu 12-3 (6-1) ESC Gyöngyös-MI - Dunakeszi Kinizsi FC 2-2 (1-1) Kispest FF - Rubeola FC Csömör II.

A hazaiakat a Magyar Labdarúgó-szövetség Fegyelmi Bizottsága január elején 2012. június 30-ig kizárta a bajnoki küzdelmekből.