Kézilabda: felejthetetlen, parádés Pick-diadal + FOTÓK

2011. november 19., szombat

Elképesztő hangulatú mérkőzésen a remekül felkészült, nagyon összeszedett Pick Szeged igazi katlancsatában morzsolta fel a francia Montpellier együttesét a Bajnokok Ligája szombat délutáni mérkőzésén.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló

Talán csak a legfanatikusabb drukkerek számítottak arra, hogy a 8 évvel ezelőtti siker megismételhető a francia Montpellier ellen - és nekik lett igazuk. No, persze ezt aligha sajnálja bárki is. Pedig nem úgy indult, hogy Pick-győzelem lesz, hiszen a franciák rövid idő alatt, kiegyensúlyozott játékukkal kezükbe vették a mérkőzést és

Nikola Karabatic

vezérletével illetve

Samuel Honrubia

William Accambray

góljaival már öttel húztak el a félidő közepére. Ezt az előnyüket tartották, majd

Skaliczki László

együttese egy időkérés után fokozatosan kezdett visszatérni a mérkőzésbe, a gólgyártásból

Tatai Pétert

határozottan jó kapusteljesítménnyel. Káprázatos hajrát produkálva Mikler védései és Lékai góljai révén a Pick kiegyenlített, majd a tehetséges irányító találatával a 30. percben már 18-17 volt a hazaiak javára.

S a második félidőben ott folytatta a Tisza-parti alakulat, ahol az elsőben abbahagyta. Remekül védekezett a csapat, elől nem maradtak ki a ziccerek (talán csak Rajko Prodanovics egyik indulását leszámítva), s a felállt falat is sikerült kijátszani. A franciák keményebben próbáltak védekezni, aminek rendre kiállítás lett a vége, ilyenkor gyakran feljött támadni kapusuk is, vagy helyette mezőnyjátékos lépett pályára, kiegyenlíteni az emberhátrányt. A meccs sorsát ezzel sem tudták eldönteni, s noha Accambray nem állt le a gólgyártással, a helyenként már parádésan játszó Pick Szeged nem engedte csökkenni előnyét, Ancsin Gábor óriási átlövésgólokkal mattolta Richard Stochlt és Primoz Prostot egyaránt, míg hazai részről Mikler lehúzta a rolót. A végén már hatgólos is volt a Pick-előny, a vége három lett, 38-35-ös győzelmével a Pick Szeged óriási bravúrt hajtott végre.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 5. forduló:

Pick Szeged - Montpellier AHB 38-35 (18-17) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Kouz, Zsoba. Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 1, ANCSIN 6, Zubai 2, LÉKAI 9, BUDAY 6, Vadkerti 3. Csere: MIKLER (kapus), Czina, SULC 8, Pribanic 3. Vezetőedző: Skaliczki László. Montpellier: Stochl - HONRUBIA 7, KARABATIC 7, Tej 5, Hmam, ACCAMBRAY 10, Kavticnik 5. Csere: Prost (kapus), Bojinovics 1, Gutfreund, Arvi-Berod. Vezetőedző: Patrice Canayer. Hétméteres: 2/2, ill. 3/2. Kiállítás: 6 perc, ill. 14 perc. Skaliczki László: "Magam is úgy gondolom egy valódi BL-meccset, nagy iramú mérkőzést vívtunk, mely a megmutatta a sportág szépségeit. Minden korábbi jó teljesítményünk Belgrádban összegződött, ma pedig minden eddiginél jobban, valódi csapatként küzdöttünk. Köszönöm a csapatomnak és a szurkolóinknak, hogy győzelembe segítettek minket." Patrice Canayer: "Először is gratulálok a Pick Szeged csapatának! A meccsen mindent megpróbáltunk megtenni a győzelemért, de ma este az átlagteljesítményünk alatt végeztünk, míg a Pick a lehető legjobb formáját hozta. Ettől függetlenül egy nagyon jó BL-meccset vívtunk. Ma este a Szeged jobb volt." Buday Dániel: "Nagyon komoly csapatot tudtunk legyőzni. Az elején kicsit megakadtunk, de aztán egyre jobb tempót diktáltunk. A szünetben már éreztük, hogy jól is alakulhat a meccs, remek kapusteljesítmény és mezőnyjátékot produkáltunk." Samuel Honrubia: "A vereségünk védelmünk gyengeségének köszönhető, a sok sérültünk miatt sok hiányzónk van. Az ellenfél remek támadásokat vezetett, aminek ma nem találtuk az ellenszerét. Gratulálok a győzelmükhöz."

60' Semmi más nincs az utolsó percben, csak SZÉP VOLT, FIÚK! És PICK SZEGED! Prodanovics kihagyja a kínait, Accambray belövi a támadást, de ez már senkit nem érdekel. Megy a visszaszámlálás, győztünk!!!
59' 38-33!!! FERO SULC!!! Mikler hatalmas védése ismét! Eldőlt! Ancsin nem talál be, Kavticnik igen, 38-34.
58' Vadkertit kiszórják. Accambray bevágja, 37-33! Ezt a meccset már akkor sem lehet elveszíteni! Ha most gólt szerzünk biztosan nyerünk! Sulcot és Budayt is letarolják a franciák Dani egy csele után. Talpon a csarnok!
56-57' Parádézik a Pick és Sulc is és Pribanic is, előbb a szlovákot játszuk tisztára, majd a horvát lop labdát és végigviszi! 37-31! Karabatic, 37-32.
55' Ancsin megállíthatatlan!!! 35-31! Bajorhegyi kettő perc. Kavticnik jobb szélről mellé!
54' Ancsin óriásinál is nagyobb hálószaggatót lő! Karabatic válaszol rá szelídebben, 34-31. Hmam kettő perc.
53' Lékai tör be a falba, labdája meg utat talál a kapuba! 33-30! Meg lesz a meccs, ha tartjuk a különbséget! Karabatic elejti a labdát, indulnánk, megállunk.
52' Lékaitól Tej lop labdát, végigrobog a termetes beálló, 32-30. Skaliczki László időt kér.
51' Vadkerti indul, 32-28, robban a csarnok, Kavticnik szabálytalan vele, mehet ki két percre! Honrubia elképesztőt táncol, meg is bolondítja a falunk szélét, 32-29.
50' Ancsin, a falba futtából! 31-28! Feljött támadni Stochl, majd lejön, Prost áll be akapuba.
49' Arvi-Berod kiállítása, Ancsin volt a szenvedő fél. Buday cseles hetest lő, 30-27! Karabaticnak sül a keze, 30-28.
48' Karabatic tanácstalan, Tej segíti ki, dadog a labda Mikler kezei között, de bemegy, 29-27.
47' Kavticnik ismét, 28-26. Őrült nagy átlövésgól Ancsin Gabitól! 29-26!
46' Kell a bravúr! Kavticnik bevarrja... 27-25. Buday nem tud hibázni! 28-25!
45' Sulc bombázza le épp Montpelliert! 27-24! Tej harcol ki hetest.
44' Lékai azonnal válaszol, de lenn marad, ápolni kell 26-23-nál. Czina bekkel jól! Tejt nem bírjuk tartani, 26-24!
43' Mikler véd óriásit, Vadkerti kínaiból! 25-22!!! Karabatic is beveri, 25-23.
42' Accambray, 24-22. Honrubia meg amikor inulnánk középkezdés után, kettő percet kap.
41' Nem tudnak áttörni a falon a franciák. Ha igen, akkor Mikleren nem! Tej veszi be nagy véráldozat árán a várat, 24-21.
40' Zubai Szabi beállóból! 24-20! Canayer időt kér, bajban a franciák! Őrjöng a csarnok, érzi mindenki, hogy most elkaphatjuk a franciákat! Tej próbál hetest kiharcolni, nem eszik meg.
39' Sulc lövi meg az újabbat Prostnak, 23-20! Egy emberként szól Pick-Sze-ged!
38' Az ukrán sporik Karabaticnak magyarázzák a szabályokat, majd Hmam fölé pattint. Ismét kapustalan a francia kapu, de nem találnak be.
37' Sulc újbb bombája védőről megy ki, Budayé már betalál! 22-20!
36' Sulc mellé durrant a célpontnak, de kár! Accambray nem, 21-20. Tej szinte kiüti Zubai fogát, kettő perc.
35' Vadkerti szerez labdát Bojinovicstól. Őrjöngés! Buday csípőből lapos lövés! 21-18. Karabatic, 21-19.
34' Czina doktor rántja le Karabaticot, jön hozzá egy másik doktor, de már jól van. Kettő perc Czinának. A két ukrán spori elrendeli a nagytakarítást, szerencsére nem a sorainkban, csak a pályán.
33' Accambray zárkóztat, 19-18. Sulc ismétel, forr a levegő, 20-18!
32' Kavticniket is védi Mikler Roli, a roló. Forrhatnak a franciák a katlanban. Sulc ráadja a gyújtást, 19-17!
31' Kezdenek a vendégek a második játékrészben. Accambray és Honrubia lövéseit védi Mikler, Prodanovics indul, nagyot pattint, felsőléc...
SZÜNET! Vastaps a szünetben, kijár a fiúknak!
30' Sulc ismét egyenlít! 17-17! Mikler, mint egy fekete párduc, vetődik a labdára. Lékai Máté átveszi a vezetést! 18-17! És itt a szünet!
29' Accambray talpról ugrik, Mikler kivédi a szemét a franciának. És Lékai Máté egyenlít! 16-16! Szárnyal a Pick! Ez a 2400. szegedi BL-gól! Újabb Mikler-bravúr, lehúzza a rolót Roli. Elől hiba. Passzív lenne, de Honrubia betalál, 16-17.
28' Lékai szépen tör be, 15-16! Zubai sárgát kap, Tejt rántja le, hetes. Kavticnik büntetőjét lábbal a földön védi Mikler Roli!
27' Passzívba hajlik a passzolgatás, Sulc lő óriási gólt aztán! 14-15! Honrubia válaszol, 14-16.
26' Accambray keze sül 8 méterről, 13-15. Ancsin és Tej páros kiállítása. Sem Miklernek, sem a kapufának nem lehet gólt lőni.
25' Blokk után Pribanic indul, őrjöng a csarnok, végigviszi, belövi! 13-14! időt kér Canayer.
23' Bajorhegyi indul, Vadkerti üresen egy csel, és 12-14!!! Karabatic lő, Mikler óriásit véd!
22' Lehozzák a kapust a franciák, így nincsenek hátrányban, de üres a kapu. Lékai szerez labdát és 30 méterről gólt! 11-14!
21' Karabatic dől bele a védelembe, blokkolunk, aztán kibekkeljük, de elől rontunk.
20' Sulc remekül látja meg a szélen üresen Prodanovicsot, aki nagyot repül, aztán 10-14!
19' Sulc kiadja szélre, de ott nem áll senki... Passzív játék a franciáknál. Bojinovics kiáll, előny itt.
18' Kemény védekezés, Tej lepattan a falról. Accambray azért betalál, 9-14.
17' Accambray irgalmatlan nagy átlövésével 8-13, Pribanic beállóból, 9-13!
16' Elképesztő játék, Tej lövi a tucatot, Bajorhegyi meg lapot kap. Lékait faultolják az ukrán bírók meg nem fújnak semmit. A közönség annál inkább rájuk.
15' Sulc a pályán, Pribanic is jön. Sulc azonnal lő is egyet, Mikler pedig ismét véd! 8-11!
14' Ancsin ismétel, de sajnos Kavticnikre sem figyelünk az ünneplésben, kilövi a hosszút jobb szélről, 7-11.
13' Mikler bravúros védése megint. A közönségre nem lehet panasz.
12' Buday lövését hatástalanítják, Karabatic indul, passz Kavticniknek, aki Mikler lábai között cunderez, 5-10. Ancsin szépít, 6-10!
11' Accambray lő újabb gólt, miután elől ront a Pick, 5-9.
10' Zubai ismét, aztán Mikler-bravúr. Kavticnik bevág egy hetest, 5-8.
9' Hiba elől, Honrubia sem, 4-7. Skaliczki László időt is kér. Milkler jön a kapuba.
8' Accambray nem kegyelmez, 4-6.
7' Zubai káprázatos reflexe, megszerzi Lékai lepattanó labdáját, és beveri, 4-5!
6' Karabatic is megszerzi a magáét, 3-5.
5' Karabatic zúzza le Zubait, sárga és hetes, Buday bepattintja! 3-4!
4' Honrubia nevét lassan megtanuljuk, már a harmadikat lövi... 2-4.
3' Buday kap sárgát. Bojinovics talál be, 1-3. Járatjuk a labdát, Lékai villan ismét, 2-3!
2' Zubait ledarálják, nincs síp, Honrubia indul, 0-2. Lékai előtt nyílik meg a fal, be is vágja! 1-2!
1' A Pick kezd. Ancsin lő, Stochl véd. Honrubia avatja fel Tatait, 0-1.
16.10 Karabatic a szokásokhoz híven óriási tapsvihart kap. A hazaiaknál a szokásokhoz híven már tombol a csarnok. Tatai Péter lett az elmúlt hónap legjobbja a csapat honlapjának szurkolói szavazásán, meg is kapja az ezért járó kupát.
16.05 Bevonuláshoz készülnek a csapatok. 10 perc a kezdésig.
15.55 Úgy néz ki teltház lesz, a várakozásoknak megfelelően. Folyamatosan érkeznek az újabb és újabb szurkolók, tűnnek el az üres székek. Az ultrák is itt vannak már, egyelőre még nem hangolnak a dobok, de látszik, már türelmetlenül várják az első csapásokat.
15.45 Kezdődik a Pick játékosainak zenés bemutatása. Érkeznek a szurkolók is folyamatosan. Közben a csapat honlapjáról megtudjuk, hogy a Pick mai 16. gólja a csapat BL-küzdelmeinek 2400. találata lesz.
15.35 A Montpellier-vel eddig hatszor ütközött meg a Pick: először az 1994-1995-ös szezonban az EHF-kupában, akkor egy emlékezetes csatában itthon hárommal nyertek Mezei Richárdék, majd idegenben csak kettővel kaptak ki. A legemlékezetsebb azonban kétségtelenül a 2003-2004-es BL-párbaj, amikor itthon 29-27-et játszottak a mieink, Montpellier-ben pedig csak eggyel tudtak diadalmaskodni a hazaiak, így a Pick jutott tovább. Legutóbb azonban nem termett babér a Tisza-parti alakulatnak: a 2009-2010-es szezonban itthon 33-26-ra, idegenben 30-23-ra kaptak ki.
15.20 A Pick összeállításában ott találjuk Fero Sulcot, kiváló felvidéki tüzérünk tehát szerephez fog jutni, reméljük be is lövi magának hamar a franciák kapuját!
15.10 Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból. A közvetítő állásban máris teljes a zsúfoltság, lassan tűt nem lehet leejteni. Remélhetőleg a lelátón is ugyanez lesz a helyzet.
Beharangozónk itt olvasható!A franciák pénteki sajtótájékoztatójáról szóló írásunk itt található!