Hátország: első diadalukat ünnepelhették a SZAK-leányok + FOTÓK

2011. október 25., kedd
Megszerezte első győzelmét a leány U17-es bajnokságban a Szegedi AK korosztályos labdarúgócsapata. Szil Tünde és társai a sereghajtó Győri Dózsát győzték le hazai környezetben. Az esős-borongós időben, mély talajú pályán tartott meccs vendég rohamokkal kezdődött, a hazaiak eleinte elképzelés nélkül játszottak, míg a győriek egyre másra dolgozták ki helyzeteiket. A SZAK csak a hazai kapus, Gula Eszter bravúrjainak köszönhette, hogy nem vezetett több góllal a vendégcsapat. A 30. percben egy kezezést követően a kaputól 22 méterre szabadrúgáshoz jutott a Győr, melyet Siska Odett végzett el, lövése Gula felett hullott a hálóba. A hazaiak hiába reklamálták, hogy a hálóőr még a sorfalat állította, és a győri játékos sípszó nélkül lőtte el a labdát, a játékvezető ennek ellenére megadta a gólt (0-1). A második játékrész elején is a vendégek voltak kezdeményezőbbek, azonban kezdeti rohamaik után a Szeged fokozatosan kezdte átvenni az irányítást. Az 50. percben összejött az egyenlítés is, a Lévai Nikolett által belőtt szögletet Papp Dorina fejelte a vendégek hálójába (1-1). Pár perccel később újra Papp Dorina veszélyeztetett - 18 méterről, futtából a kapufát találta el. Ekkor már szinte kizárólag a Dózsa térfelén folyt a játék, a győriek csak pillanatokra tudták megtartani a labdát. A 63. percben Lévai újabb szögletét Nagy Dzsenifer fejelte a felsőlécre, a kipattanó labdát a kavarodásban a lábak között végül Szil Tünde vágta a hálóba (2-1). A hátrányba került vendégek azonban nem adták olcsón a bőrüket, két perc múltán Siska szabadrúgását Gulának kellett bravúrral a felső kapufára tolnia. A 68. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés: Szil Tünde két védőt kicselezve 28 méterről, félfordulatból egy óriási bombát eresztett meg a kapu közepébe, amit a csúszós talajon Tóth Csenge megpróbált kiütni, de a labda a felső kapufáról a hálóba vágódott (3-1). Két ellentétes félidőt követően megérdemelt első győzelmüket ünnepelhették a SZAK-leányok. A Győr az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést, de - többek között a hazai kapus bravúrjainak köszönhetően - nem tudott élni lehetőségeivel. A második félidőt aztán már a hazai csapat bírta jobban erővel, és néhány jó teljesítménynek köszönhetően jogosan fordította a maga javára az eredményt.

Labdarúgó leány U17-es bajnokság 8. forduló:

Szegedi AK - Győri Dózsa SE 3-1 (0-1) Szeged, Felső Tisza-parti Stadion, 50 néző. Vezette: Madácsi (Somodi, Kovács I.) Szegedi AK: Gula - Mucsi (Kakuszi 40'), Marsi, Harcel, Koncz, Nagy Dzs., Lévai, Madarász, Szil, Perneki (Csányi 40'), Papp. Vezetőedző: Csehó-Kovács Ferenc. Gólszerzők: Papp (50'), Szil (63', 68'), ill. Siska (30'). Sárga lap: Papp (69'). Csehó Kovács Ferenc: "Végre láttam biztató jeleket! Az első félidőt jobb, ha elfelejtjük, a második félidő viszont már a miénk volt..."