Kézilabda: 17. a junior válogatott a vb-n

2011. július 26., kedd

A 17. helyet szerezte meg a junior férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután büntetőkkel legyőzte a helyosztón a szerbeket.

Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés, a magyar válogatott csak az első félidő második felében tudta egyértelműen magához ragadni a kezdeményezést, így 18-14-es magyar vezetéssel érkezett a szünet. A folytatásban visszajöttek a szerbek, és sikerült egyenlíteniük 2 másodperccel a vége előtt, így büntetődobásokkal dőlt el a mérkőzés, melyek során előbb

Nagy Norbert

három góllal járult hozzá a győzelemhez.

Junior férfi kézilabda-világbajnokság, 17. helyért:

Szerbia - Magyarország 35-36 (14-18, 32-32) - büntetőkkel

A magyar gólszerzők:

Ancsin, Bodó, Takács 6-6, Gazdag 5, Iváncsik, Nagy 3, Debreczeni, Pásztor, Morva 2, Benmiloud 1. Rosta István:

"Úgy mondják minden jó, ha jó a vége. Ha innen nézzük elégedett vagyok az utóbbi pár meccsünkkel, s hogy végül a 17. helyet meg tudtuk szerezni."