Futsal: bennmaradásért küzdenek a Boszorkányok

2011. június 1., szerda

Vasárnap lejátszotta NB I-es bennmaradásért vívandó párharcának első mérkőzését a Szegedi AK Boszorkányok női futsalcsapata. Szél István lányai egygólos vereséget szenvedtek az NB II-es nyugati második helyezett Csömörtől idegenben.

A tétmeccsen utoljára két hónappal ezelőtt labdába rúgó, bennmaradásért küzdő szegedi csapat többször is vezetett az első félidőben, de előbb

Zimányi Kovács Anikó

, majd

Miklós Gabriella

gólját

Várkonyi Orsolya

remek egyéni teljesítményével rendre kiegyenlítette. A félidő hajrájában szerzett Zimányi Kovács-góllal azonban így is a Boszorkányok vezetésével mehettek szünetre a csapatok (2-3). A folytatásban Várkonyi hamar egyenlített, majd

Bobok Csilla

révén a 25. percben fordítani is tudtak a Rubeolások (4-3). A második játékrészben kevéssé voltak boszorkányosak a vendégek támadásai, ráadásul a befejezésekbe állandóan hiba csúszott, így - bár

Hódi Zsuzsanna

a 30. percben egyenlíteni tudott - Várkonyi négy perccel a vége előtt kiharcolt hatméteresből megszerezte a győzelmet az NB II Nyugati csoport másodikjának javára (5-4). Kérdéses, persze, hogy ez az előny elég lesz-e a Csömörnek a szegedi visszavágóra az NB I-es szezonját 5 győzelemmel (ebből 3 született hazai pályán), 1 döntetlennel és 12 vereséggel záró Boszorkányok ellen. A visszavágónak a kiskundorozsmai Orczy István Általános Iskola tornaterme ad otthont, június 2-án, csütörtökön, este 18 órától.