Futsal: csapra verte az UTC a borsodiakat + HANG, FOTÓK

2011. május 30., hétfő
Fantasztikus hangulatú és elképesztő iramú, indulatoktól sem mentes mérkőzésen az Ujszegedi TC együttese ötgólos, önbizalmat adó előnyt szerzett a jövő hétfői miskolci visszavágóra a Borsod Volán NB I-es csapata ellen. A meccset online közvetítettük.Az Ujszegedi TC - Borsod Volán futsalosztályozó első mérkőzését a Telin TV-n is megtekinthetik a sportbarátok június elsején, szerdán este 20.10-től, valamint ismétlésben másnap, június 2-án, csütörtök reggel 9.10-től! Fantasztikus meccsnek ígérkezett és még annál is több lett a hétfő esti futsalosztályozó, melyen az UTC ötgólos előnye a visszavágóra csillagos ötöst érhet az NB I-es feljutásért vívott párharcban. Az UTC-nek az NB II Keleti csoportban elért második helyéért járó ezüstérmek és kupa átadását követően nem estek azonnal egymásnak a csapatok, a kezdő sípszó után némi tapogatózás következett, majd Pataki Sándor és Trucz Zsolt kínálták meg egy-egy lövéssel a vendégek - a hét bekapott gól ellenére - bravúrt-bravúrra halmozó kapusát, Ulviczki Attilát. Meg is élénkült a meccs, óriási iramot diktált mindkét csapat, azonban egyértelmű hazai fölénnyel telt a félidő, melyben rengetek látványos és közönségszórakoztató helyzetet dolgoztak ki az újszegediek, ilyen volt Trucz 13. percbeli álomsarkazása is, melyet Hegyesi Zsolt váltott gólra, majd két perccel később egy remek megindulás után Dürgő Péter kapott remek passzt a nagyot játszó Tóth Attilától, és ki is lőtte a hosszú alsót. A vendégek, főleg a válogatott Fekete Viktor és a román légiós Ciprian Binder révén távoli lövésekkel tették próbára Tombácz Róbertet, a hazaiak hálóőrét, kifogni azonban nem tudtak rajta, s ha nem ő, hát alkalomadtán Batik Bence blokkolta a sistergő bombákat. Szünetre 2-0-s UTC előnnyel mentek a csapatok, s ebben nagy szerepe volt a miskolci Ulviczki kapusnak. A fordulás után aztán felőrölte az UTC a vendégeket: Szabó László szerzett gyönyörű becsúszós gólt a hatosról Dürgő félpályás passza után a 22. percben, majd hat minutával később maga adott gólpasszt a kapu előtt jól helyezkedő Tóth Attilának. A vendégek igyekeztek minden tartalékukat mozgósítani, s pár veszélyes akciót is vezettek, azonban szerencséjük sem volt, ordító ziccereket hagytak ki, jól tisztázott a védelem, az utolsó pillanatban mindig odaért a labdához egy jó ütemben mozduló láb. Apránként faragták őket az idő előrehaladtával a kapott gólok és a kimaradó helyzetek, elfáradni látszottak fejben, s csökkent a koncentráció is, mind több szabálytalanságot követtek el. A 32. percben Pataki passza után Hegyesi verekedte át magát hármukon és a teljes térfelükön, menetelése végén pedig a bal alsóba lőtt, ezzel már ötre növelve az előnyt. A durvuló játékot megérezte az UTC, s egy rövidzárlatot követően Dorogi Szabolcs tudott szépíteni egy egyéni akció végén, a 36. percben. Hegyesi azonnal válaszolt, meglőve mesterhármasát, majd Ulviczki védte Szabó kisbüntetőjét az ötödik borsodi fault után. Ez a lehetőség inkább a fekete mezes hazaiakat zavarhatta meg egy újabb kihagyás erejéig, mert jött a fehér mezes miskolci Fekete és kihasználta a védelmi megingást, 6-2-re módosítva az állást a 38. percben. Egy kezezést követően megítélt 10 méterest Szabó rúgott a kapufára ezt követően, nem tudták tehát növelni előnyüket Brinszky Adrián legényei. A meccs azonban eddigre eldőlt, ám a vendégek folyamatosan vitatták a bírói ítéleteket, így előbb Balogh Dénest szórták ki a bírók a kispadról, majd játékosként épp eltiltását töltő játékos-edzőjüket, Vígh Ferencet zavarták a lelátóra. S hogy ez ne legyen elég Lapis Dánielt is kiállították szövegért, így emberelőnyben fejezhette be a mérkőzést a hazai gárda. Az utolsó percben emberelőnyös szituációban passzolgatva végül Trucz lőtte meg a hetediket, ezzel kialakítva a végeredményt az utolsó másodpercekben. Sajnos a vendégeknél ekkor végleg elpattant az a bizonyos húr, Fekete Viktor második sárgájára pirosat kapott véget nem érő reklamálásáért, mire Ulviczki kapu az egyik játékvezetőre rontott - ezért is járt a jogos piros. A Borsod Volán végül dicstelenül vészkapussal plusz két mezőnyjátékossal fejezte be a meccset, az UTC pedig megérdemelten ünnepelhette győzelmét, mely révén már féllábbal az élvonalban érezhetik magukat. A visszavágóra jövő hétfőn, Miskolcon kerül sor, bár Brinszky mester a mérkőzés utáni, a Telin Televíziónak adott interjújában azt sem zárta ki, ha a rengeteg eltiltás miatt (Ulviczki, Balogh, Lapis, Fekete és Vígh) végül nem kerülne sor a találkozóra. Mindenesetre, bár az öt gól megnyugtató előny, még nem szabad hátradőlni...

Férfi futsal NB I-es osztályozó, 1. mérkőzés:

Ujszegedi TC - Borsod Volán Szabadidőközpont 7-2 (2-0) Szeged, Csonka-szakközépiskola, 200 néző. Vezette: Farkas B., Solymosi, Janitz. UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Pataki, Hegyesi. Csere: Tóth A., Dürgő, Szabó L., Batik. Vezetőedző: Brinszky Adrián. Borsod Volán: Ulviczki - Nagy P., Binder, Fekete, Balogh D. Csere: Bogyó, Szurdok, Lapis, Dorogi. Vezetőedző: Vígh Ferenc. Gólszerzők: Hegyesi (13', 32', 37'), Dürgő (15'), Szabó L. (22'), Tóth A. (29'), Trucz (40'), ill. Dorogi (36'), Fekete (38'). Sárga lap: Hegyesi (36'), ill. Balogh D. (31'), Fekete (38'). Piros lap: Balogh D. (39'), Lapis (39'), Fekete (40'), Ulviczki (40'). Brinszky Adrián vezetőedző így látta a találkozót:"Megvallom őszintén kicsit tartottam ettől a mérkőzéstől, hiszen már az összeállításból kiderült, hogy a Miskolc nagyon is komolyan veszi ezt a találkozót... Szerencsére a fiúk felnőttek a feladathoz, és a szezonban most futsaloztak a legkoncentráltabban, legösszeszedettebben, céltudatosan. A végén négygólos előnynél majdnem hiányérzetem támadt, hogy csak ennyivel nyerünk, viszont az öt gól úgy gondolom teljesen reális, csak a végjátékot, a Miskolc reakcióját nem értem... Az ötgólos előny elég kell legyen a visszavágóra, de nem is a meccstől inkább a körülményektől tartok...A három gólos Hegyesi Zsolt rövid értékelése:"Ebben az évben ezen a meccsen játszottunk a legkoncentráltabban, legfegyelmezettebben és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Nagyon elfáradtam..."Dürgő Péter így értékeli a sikert:"Nagyon jó iramú meccset játszottunk a Miskolccal. Fegyelmezetlenségükkel megkönnyítették a dolgunk a visszavágóra, de az biztos, hogy idegenben is ugyanennyire zártan és agresszíven kell játszanunk . Ha úgy játszunk mint ma, akkor nem lesz probléma, s akkor nagyon remélem, hogy jövőre egy osztállyal feljebb folytathatjuk."Kohári Nándor önkormányzati képviselő is a helyszínen szurkolt az UTC-nek:"Fantasztikus csatát, közönségszórakoztató mérkőzést láthattunk, hatalmas élménnyel ajándékoztak meg bennünket a szegedi játékosok. Úgy gondolom, az UTC sikere teljesen megérdemelt, hiszen végig meggyőző mezőnyfölényben futballozott. A miskolciak a végére elveszítették a fejüket, ennek is köszönhetően olyan előnyt sikerült szerezni, mely több mint biztató a visszavágóra nézve. Komoly esélyt látok a feljutásra. Ha ez megvalósul, s újra NB I-es futsalegyüttese lesz a városnak, az önkormányzatnak is meg kell adni minden segítséget ahhoz, hogy a csapat megállja helyét az elitben."További osztályozós eredmény: Külker SC – Rubeola FC Csömör 7–3 (3–1)

40. perc: GÓÓÓL!!! Trucz kényszerítőzik Hernádyval, végül előbbi vágja be! 7-2! Aztán elszabadulnak az indulatok, Ulviczki a bírónak ugrik, miután Fekete kap pirosat reklamálásért. Ő is mehet ki! Ketten a pályán plusz egy vészkapus, 6 másodperc van hátra. Ellövik dühből és itt a vége! 40. perc: Emberelőnyös szituációban passzolgatunk az utolsó percben. 39. perc: Balogh Dénes a kispadon kapja meg második sárgáját, és itt a piros, hol a piros, Baloghnak bizony el kell hagynia a kispadot is... Nagy taps a hazai szurkolóktól. Vígh Ferencet is a lelátóra űzik a sporik. Folyamatos reklamálásért Lapis kap egy pirosat, immár mezőnyből, ami emberelőnyt jelent ide a legvégére! 38. perc: Kezezés, hatodik fault. Tóth lő... hatalmas kapufát. Folyamatos reklamálásért Fekete kap sárgát, és időt is kér a vendégcsapat. 38. perc: GÓÓÓL... Fekete Viktor tör be jobbról és be is lövi, 6-2. Kicsit szétesett a pálya az utóbbi percekben, indulatoktól sem mentes a meccs. 37. perc: Dorogié az ötödik csapatfault, Szabó lövi a tízméterest, a félmagas lövést Ulviczki fölé tolja. 37. perc: GÓÓÓL!!! Hegyesi szerzi meg a labdát, kettő az egy ellen küzd, Pataki elé kerül a játékszer, kicselezi a kapust, vissza Hegyesinek, aki nem hibáz! 6-1! 36. perc: GÓÓÓL... Pataki nagy lövése Ulviczkié, aztán az ellentámadásból Dorogi kap labdát 7 méterre a bal oldalon, Tombácz lábáról bepattan, 5-1! 36. perc: Hegyesi kap lapot aztán reklamálásért. 35. perc: Hegyesit darálják, szabálytalanul kilökik a kispadra, sárgát érne, de nincs lap... 34. perc: Jó csapatnak szerencséje is van: jobbról Nagy Péter egy kényszerítő után üresen kapná a labdát a kapu torkában, de elgurul előtte... 33. perc: Nagy Péter egy az egyben lő Tombáczba, majd a kipattanót az üres kapura lövi, oldalháló. Tóth az alapvonaltól ível forintos labdát Batiknak középre, aki kapásból lő... Ulviczki remek kapus... 32. perc: GÓÓÓL!!! Pataki szerel és indítja Ballackot, aki félpályától a kapuig verekszi magát a védők között és kilövi bal alsót! 5-0! 31. perc: Hegyesi nagyon jó labdája Patakinak, rávezeti Ulviczkire, akinek lába között ragad a bogyó... Faultok tömege a borsodiaknál, a negyedi Baloghé és egy sárga is jár hozzá! Pataki szabadrúgása 15 méterről nagypályára való... 30. perc: Veszélyes miskolci rohamok, a védelmünk egyelőre jól tartja magát. Csak kicsit meg kellene nyugodni... 29. perc: GÓÓÓL!!! Szabó jól játssza tisztára magát, lő, de gólpassz lesz ebből, mert Tóth Attila közelről félmagasan bekotorja! 4-0! 28. perc: Egy berúgás után Szabó azonnal rátűzi jobb szélről, mintegy 10 méterről, hárít a vendég portás. 27. perc: Hernádyé a második csapatszemélyi, gyenge szabadrúgás követi, mellé. Hegyesi tör előre egy csel után, messziről lő, Ulviczki az utolsó pillanatban kézzel hárít! Beerősít aztán a Borsod Volán, erőteljesen letámadnak, hatalmas lendülettel vezetik az akcióikat. 26. perc: Hegyesi szabálytalan 10 méterre a kaputól, jogos a szabad, Fekete irgalmatlan erővel lő fölé. 25. perc: Trucz remekül oszt ki egy labdát a berobogó Patakinak balra, aki lő, Ulviczki lábáról felperdül a labda, kihozzák. 23. perc: Balogh tűzi rá 9 méterről jobbról, Tombácz óriásit véd! 22. perc: GÓÓÓL!!! Dürgő álompassza a félpályáról előre, a bal oldalon a hatosra érkező Szabónak aki becsúszva a hosszúba tereli a lasztit! 3-0! 21. perc: A borsodiak kezdik a második félidőt. Az UTC-nél a második sor kezd. Fantasztikus a hangulat az UTC - Borsod Volán osztályozón, a szezon legpörgősebb meccse a hazaiak szempontjából, egyelőre remekül bírják az iramot Dürgő Péterék. A szünetben egyébként a KÉSZ Akadémia és a Tisza Volán korosztályos kislegényei mérkőznek meg bemutató jelleggel. 2-0-ra nyert a KÉSZ Akadémia. Most pedig visszatérnek a nagyok... Szünet.20. perc: Ulviczki indítja Dorogit, a hatosig robog a miskolci, lövése a bal felső előtt zúg el. Trucz szerez labdát a félpályán bal oldalon, ketten rajta, a védő testi fölényét kihasználva választja el a labdától, jön a sípszó, de csak a félidő végét jelzi. 19. perc: Lefordul a Miskolc, Binder oldalhálóba lő. Trucz kicsit önző: jobb oldalon a hatoson belülről paszz helyett lő, Ulviczkiről kapufa, majd kihozzák. 18. perc: Hernády iramodik meg egy kontrában a bal oldalon, passz középre Trucznak, Ulviczki ismét. 16. perc: Fekete szabadrúgást tűz rá 12 méterről, de visszafújják, Tombácz óriásit védett. A megismételt lövést Batik blokkolja. 15. perc: GÓÓÓL!!! Tóth oszt ki középről egy remek labdát jobbra Dürgőnek aki 7 méterről kilövi a hosszút! 2-0! 14. perc: Nagy Péter messziről középről lő, Tombácz elől Batik takar, blokkol. Dürgő szabadrúgása bal szélről elzúg a kapu előtt-felett. 13. perc: GÓÓÓL!!! Micsoda játék! Trucz tör be ahatoson belülre, elhúzva a védőket, sarokkal teszi vissza Ballacknak aki nem hibáz, kilövi a kapu közepét! 1-0! 11. perc: Binder veri meg egy az egyben a jobb oldalon Truczot, lő, Tombácz véd. 10. perc: Binder enged el egy lövés jobbról, keresztbe mellé. 9. perc: Hihetetlen az iram! Tóth ismét a jobb oldalon felfutva passzol keresztbe Szabónak, aki üresen lő, Ulviczki elképesztő mit véd lábbal! 8. perc: Bogyó emeli rá 7 méterről balról, Tombácz tolja ki. 7. perc: Újabb szegedi ziccer marad ki, miután Tóth balról most passzol a kapufánál álló Szabónak, aki kihagyja a kihagyhatatlant... 6. perc: Fekete fut fel a bal oldalon, kiszorítva lő, mellé. 5. perc: Trucz szerez labdát a félpályánál, egy jó csel után lő középről, tíz méterről, fölé. Cserék után Tóth Attila a kapu előtt, nem passzol az üresen álló Batiknak, Ulviczki hárít. 2. perc: Tapogatózás után előbb egy Pataki-, majd egy Trucz-lövés, Ulviczki vetődve fogja mindkettőt. 1. perc: Az UTC kezd. 18.58: Tiszta feketében az UTC, fehérben a Miskolc. Megtörténtek a bemutatások, hamarosan kezdünk... 18.55: Az NB II Keleti csoportban második helyen végzett UTC játékosai a mérkőzés előtt kapják meg a bajnoki ezüstérmet, amelyet eredetileg már egy hónappal ezelőtt átvehettek volna, azonban a Kartal elleni utolsó hazai meccs elmaradt, így erre csak most kerülhet sor. Reméljük fokozza Ballackék elszántságát az érem. 18.45: Szurkolásra nem lehet panasz, máris megérkezett a hangulatfokozó-csoport dudákkal, dobokkal, kereplőkkel, a szurkolók is érkeznek folyamatosan. 18.40: Köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Csonka János Szakközépiskola tornaterméből, ahol történelmet írhat az Ujszegedi TC futsalegyüttese: Brinszky Adrián fiai NB II-es újoncként megtehetik az első lépést ahhoz, hogy ősztől már NB I-es újoncok legyenek! A hazaiaknál a szerb légiós Nemanja Rajcsevics régebbi, Simon István hétvégén szerzett térdsérülésük, míg Koncz Miklós pedig vírusos megbetegedés miatt nem állhat Brinszky Adrián vezetőedző rendelkezésére, mint megtudtuk Erhardt Szilárd technikai vezetőtől, aki 50-50%-ra taksálja a ma esti esélyeket. A hazaiak várható kezdőötöse: Tombácz - Trucz, Hernády, Pataki, Hegyesi. Beharangozó írásunkat itt olvashatja.