Vízilabda: sima Universitas-vereség a bronzcsata első meccsén

2011. április 9., szombat

Rövid ideig tudta tartani a lépést a hazaiakkal a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabda csapata az Eger otthonában a bajnoki bronzért folyó párharc első felvonásában. Drávucz Ritáék hétgólos vereségével a hevesieknél az előny a három győzelemig tartó sorozatban.

A szegedi kezdőcsapatban helyet kapott az ujjtörésből felépült

Drávucz Rita

, míg a hazaiak nélkülözni kényszerültek a sérült

Pardi Petrát

, ám így sem sikerült megszorongatni az Egert. Az első negyedben még úgy ahogy tudta tartani a lépést a hazaiakkal az Universitas,

Kertes Anna

kétszer is előnyhöz juttatta az egrieket, ám sikerült az emberelőnyöket eredményesen kihasználni

Dalmády Szandra

és a válogatott

Tóth Ildikó

révén. Sajnos ez a hazaiknak is ment, s a negyed végén

Czigány Dóra

is meglőtte akcióból első gólját, így 4-2-vel ért véget a játékrész.

Kelemen Attila

lányai alaposan nekiestek a szegedieknek, s a különbség sokkal nagyobb is lehetett volna már ekkor, azonban

Gundl Dia

többször is bravúrosan hárított. A folytatásban azonban még magabiztosabbá váltak az egriek, s Gundl védései is elmaradoztak

Szeredi Krisztina

egy, és Czigány újabb két találatára csak

Árkosy Lilla

tudott válaszolni, s ezzel már túl nagyra nőtt, az egyébként is végig fölényben játszó Eger előnye (7-3). Fordulás után

Lengyel Anett

akciógóljával és Dalmády Szandra büntetőjével 7-5-re kapaszkodott fel a vendég együttes, ám a továbbiakban az előző játékrészben is remekül védő

Gangl Edina

újabb védésekkel bizonyította elképesztő formáját, sorra kifogott a szegedi támadókon. Mindeközben

Antal Dóra

növelte újra a hazai előnyt, Czigány pedig újabb két góljával 10-5-re állította a Bitskey-uszoda eredményjelzőjét. A záró játékrész eleje a kapusoké volt, majd a negyed közepén még egyszer beindult az össznépi gólgyártás: most Antal kapta el a fonalat, két találata közé

Dalmády Petra

gólja tudott csak beékelődni (12-6). A 29-30. percben kettő ide, kettő oda esett, szegedi részről ismét a Dalmády nővérek voltak eredményesek, akik összesen öt gólt dobtak a vendégek nyolc találatából. A végeredményt az első két gólt is szerző Kertes alakította ki, így 15-8-ra végződött a bronzcsata első felvonása. Nem sikerült tehát idegenben győzni az első találkozón, ahhoz viszont, hogy a bronzremények életben maradjanak, Godova Gábor tanítványainak győzniük kell a jövő szerdai, az újszegedi SZUE-ban rendezendő második találkozón. Mivel az Eger idei eddigi egyetlen szegedi vendégjátékán hazai siker született, így ez nem is olyan lehetetlen küldetés. Szintén szombaton játszották Dunaújvárosban a döntő első mérkőzését, ahol a szentesiek nagy lépést tettek a bajnoki cím felé: 12-10-re legyőzték a hazaiakat. A négy gólt jegyző (és kipontozódott)

Brávik Fruzsina

szombati teljesítményével megelőzte az akciógóllistán a mindössze egyszer eredményes Tóth Ildikót.

Női vízilabda OB I, 1. mérkőzés a 3. helyért:

ZF-Eger - Taylor&Nash Universitas Szeged 15-8 (4-2, 3-1, 3-2, 5-3)

Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző. Vezette: Marnitz M., Horváth M.

Eger:

GANGL - KERTES 3, ANTAL 3, Somhegyi 1, Pengő, CZIGÁNY 5, Bene 1.

Szeredi 1, Vályi, Pócsi, Zajácz 1, Illés.

Kelemen Attila.

Universitas Szeged:

Gundl - Lengyel Dominika, Drávucz, Tóth I. 1, Hegedűs R., DALMÁDY SZ. 3, DALMÁDY P. 2.

Árkosy 1, Lengyel Dorottya, Miklós, Lengyel A. 1, Tóth P.

Dunaújváros - Szentes 10-12. Kelemen Attila:

"Magabiztosan nyertünk, ez a különbség jelenleg a játéktudásban. Egyedül azt sajnálom, hogy nem a döntőben játszunk."