Futsal: tartalékosan is UTC-gólparádé Miskolcon

2011. április 20., szerda

Tartalékos gárdák összecsapásán, akárcsak az őszi hazai mérkőzésen, megkérdőjelezhetetlen győzelmet aratott Miskolcon az Ujszegedi TC futsalcsapata a Borsod Volán ellen az NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában. A hazaiakat két kiállítás is sújtotta.

A korábbi találkozókon megszokotthoz képest meglehetősen tartalékos Ujszegedi TC utazott Miskolcra - sérülések, munkahelyi elfoglaltság miatt több játékosát is nélkülözni kényszerült

Brinszky Adrián

vezetőedző, aki így -

Erhardt Szilárd

technikai vezetővel egyetemben - magára öltve a fekete-fehér mezt szintén pályára lépett a Miskolci Városi Sportcsarnokban. Tartalékosan állt fel az NB I-es első csapattal rendelkező Borsod Volán is: a kezdőötösön kívül mindössze egyetlen cserét tudott bevetni

Valkányi Péter

edző - egyben a hazaiak kapusa. Az ennek folytán tartalékosabb hazaiak nem is tudták sokáig tartani magukat, az első helyzeteket könyörtelenül kihasználta az UTC,

Pataki, Hernády

és Brinszky góljaival nyolc perc alatt 4-0-s előnyre tettek szert. A 15. percben

Váradi Ferenc

révén ugyan szépített a hazai gárda, ám már ekkor érezhető volt, hogy kiadós verésben lesz részük. A fordulás után Brinszky és

Dürgő

találatai növelték 6-1-re a vendégek előnyét. A 32. percben pedig megpecsételődött a miskolciak sorsa: a játékvezetők előbb egy gólt megakadályozó szándékos kezezésért azonnali, majd ezt követően reklamálásért kiosztott második sárga után járó piros lappal küldték ki idő előtt a hazaiaktól

Balogh Attilát

Titkó Krisztiánt

. Emiatt a Borsod Volán az utolsó percekben emberhátrányban játszott, melynek eredményeképpen sorra kapták a gólokat, előbb Hernády vette be Valkányi kapuját, majd

Trucz

és Erhardt is három-három alkalommal. A vége 13-3 lett az UTC javára, s az újszegediek két fordulóval a vége előtt továbbra is a második helyen állnak négy ponttal a Nagykáta előtt. Két hazai találkozóval fejezi be első szezonját az UTC az NB II-ben: előbb április 26-án a Szentest, majd 29-én a Kartal együttesét fogadják Trucz Zsolték.