Női labdarúgás: boszorkányos szegedi kilences a Pécsnek + VIDEÓ, FOTÓK

2011. március 30., szerda
Továbbra is százszázalékos a listavezető: első tavaszi mérkőzésén kiütéses győzelmet aratott a Szegedi AK női együttese az NB II Nyugati csoportjában a pécsi futballisták ellen. Baksa és Zimányi Kovács is háromszor mattolta az ellenfél kapusát. Pompás találkozóval debütált a női labdarúgás online közvetítéseink sorában!

Női labdarúgó NB II Nyugati csoport 12. forduló:

Szegedi AK-Boszorkányok - Pécsi VSK 9-0 (2-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, vezette: Török Sándor. Szeged: Horváth M. (Németh Zsa.) - Szalai (Dóczi), Vékes, Kardos (Németh Zsó.), Miklós (Harcel), Horváth H., Szil, Hajka, Zimányi Kovács, Baksa, Molnár. Edző: Hódi Zsuzsanna. Pécs: Novotny - Iván, Kovács (Kett), Bárovits, Erdélyi, Bucher, Derkács, Belvári (Tóth), Csötönyi, Gál (Angyal), Haraszti (Borsos). Edző: Csaba Ferenc. Gólszerző: Baksa 3 (11', 54', 65'), Zimányi Kovács 3 (14', 51', 69'), Horváth 2 (52', 59'), Miklós (56') A Szeged kilencedik mérkőzésén kilencedik győzelmét zsebelte be, s 27 ponttal vezeti az NB II Nyugati csoportját a 13 pontos Somogyjád SZKKSE és a 12 pontos Pécs előtt. Baksa Katalinék legközelebb április 2-án (szombaton) 14 órakor a Teskánd-Landorhegyi LSC otthonában vendégszerepelnek. A mesterlövészek versenyében is a mi lányaink állnak a legjobban: Baksa 11, Zimányi Kovács Anikó 10, míg Horváth Hanna 8 találatot helyezett el eddig a riválisok ketrecében, így ők állnak a képzeletbeli dobogón! 90. perc: Vége a partinak! Az utolsó percekben a pécsiek rohamoztak, de nem jártak sikerrel. Maradt a 9-0, nagyszerű játékkal megérdemelt sikert aratott az éllovas a 12. fordulóban. Szép volt, Boszorkányok! 85. perc: Bucher újból a kapufát találta el, csak nem akar összejönni a vendégeknek a szépítés. Pedig derekasan és szimpatikusan küzdenek érte. Ami a mieinket illeti, ők sem adósak a támadásokkal, igen jó az iram még a hajrában is. Kétszer, háromszor is nagy helyzetbe kerültek a Boszorkány-lányok, de egyelőre nincs meg a tizedik gól, kimaradtak a lehetőségek. 78. perc: Változott kicsit a helyzet, két pécsi kapufát is feljegyezhettünk. Bucher a jobb, Angyal a bal oldali lécet találta el, szerencséje volt a Szegednek, hogy még mindig érintetlen a hálója... 73. perc: A hír az, hogy nincs újabb gól, csak lesről. Vehemensen rohamoz a Szeged, a pécsiek egyre hitehagyottabbnak tűnnek. Ezen persze nem is lehet csodálkozni, kiadós verésbe szaladnak bele a Felső Tisza parton. 67. perc: GÓÓÓL! Zimányi Kovács Anikó sem akar lemaradni Baksától, a védők mögé löbbölt labdával húzott kapura, s nagyszerű mozdulattal ívelt át a hálóőr fölött; 9-0! 65. perc: GÓÓÓL! A nemrég beállt Dóczi Andrea remek, 25 méteres lövése a jobb kapufáról Baksa Katalin elé, aki 5 méterről lőtt a kapuba mai harmadik (szezonbéli tizenegyedik) találatát szerezve; 8-0! 61. perc: Ideje számot vetnünk a második játékrészben történtekkel, hiszen egy-két perc pécsi rohamokkal telt, majd gálába kezdett a SZAK-Boszorkányok. Szép sorban potyognak a gólok, ötöt is szereztek ebben a negyedórában a mieink. Immár 7-0 az állás, a három pont sorsa eldőlt. A vendégek kettőt is cseréltek, igyekeznek frissíteni. 59. perc: GÓÓÓL! Horváth Hanna a félpályáról indul, kicselezte a kapust, majd az őt beérő védőt is, s nyakán egy újabb pécsivel sem hibázott, az üres kapuba gurított; 7-0! A 18 éves szegedi játékos immár nyolc gólnál jár ebben a szezonban. 56. perc: GÓÓÓL! Miklós Gabriella is feliratkozott a góllövők közé. Novotny kapus hatalmasat vetődött, de nem tudta menteni a 25 méteres ívelést. A 19 éves Miklós első találatát érte el ebben a sorozatban; 6-0! 54. perc: GÓÓÓL! Alig lehet követni az eseményeket. A pécsi tizenhatos előterében Baksa Katalin vette el a játékszert az ellenféltől, lendületesen tört be a büntetőterületen belülre, fölnézett, s nem teketóriázott, a jobb sarokba lőtt; 5-0! Ez a tizedik találata a bajnokságban. 52. perc: GÓÓÓL! A középkezdést követően labdát szerzett labdát, s azonnal indult is a támadás. Kísértetiesen emlékeztetett minden körülmény az egy perccel korábban történtekre, csak ezúttal Horváth Hanna lépett ki, de ő sem hibázta el a ziccert; 4-0! 51. perc: GÓÓÓL! Ellenakció indult a félpályáról, Zimányi Kovács Anikó lépett ki, egyedül vezette a kapusra, s mintegy 8 méterről higgadtan lőtt a jobb alsóba; 3-0! Immár ő is kilencgólos. 48. perc: A pécsiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, Bucher Bettina igen aktív, nehezen tudjuk tartani. Szalai István közben arról beszél, kisebb különbségre számított a csapatok között, ideje is, hogy tudásokhoz mérten teljesítsenek a baranyai hölgyek. Szünet.45. perc: Itt a szünet, pihenőre vonultak a csapatok. Az első félidő utolsó eseményeként Gál Teréz kapott sárgát. Többeknek is elárulta, életében első alkalommal figyelmeztették ezzel a színes kártyával... Reméljük, nem sok hasonló kellemetlen élményben lesz része a 25 éves sportembernek további pályafutása során. 42. perc: Csötönyi ismét, 10 méterre a kaputól, körülötte senki, de addig várt, míg Horváth Melinda a lábára vetődve el tudta ütni a labdát. Derkács Evelinhez pattant tovább a bőr, de ő sem lőtt, hanem csak állítgatott, tologatott, addig, amíg a tömörülő hátvédsorba ütközött. 36. perc: Oroszlánként küzdenek a pécsiek, egy kemény ütközésnek Szalai Ágnes itta meg a levét. Egy kemény ütközést követően vérző arccal, illetve orral hagyta el a pályát, az alapvonalnál ápolják. De kemény fából faragták, készül is vissza! A túloldalon az imént Csötönyi Tímea igyekezett tisztára játszani magát, de védőink becsúszva menteni tudtak előle. 30. perc: Izgalmas, látványos a meccs. Haraszti, a pécsiek szélső lógott meg, de mielőtt komoly gondot okozhatott volna, érkeztek a szegedi védők, s hazabólintották előre a labdát. A vendégek erejéből egyébként csak szórványos ellentámadásokra futja, a listavezető kontrollálja a meccset, s kétgólos előnye tudatában nyugodtan futballozik. 23. perc: Továbbra is remek játékot láthatunk. Egy bal oldali támadás végén Szil Tünde kapta meg a labdát 25 méterre a pécsi kaputól, lőtt, s nem is tévedett sokat. Szalai mester a hazai középpályát dicséri: Szil ügyesen szervez, irányít, s méltó társra is talált Hajka Hajnalka személyében. 17. perc: Derkács lépett ki szépen, de az oldalhálóba trafált. Ez volt az első pécsi lehetőség. 14. perc: GÓÓÓL! Szép kombináció Molnár Á., Horváth H. és Zimányi Kovács Anikó között, lábról lábra járt a bőr, majd utóbbi játékos 22-23 méterről hatalmas lökettel vette be a pécsiek kapuját. A laszti a jobb felsőbe vágódott; 2-0! A 19 éves futballistának is ez már a nyolcadik találata ebben a szezonban. 11. perc: GÓÓÓL! Milyen igaza lett szakértőnknek! Egy hosszú indítással Baksa Katalint találták meg a társak, aki 16 méterről a kifutó kapus fölött emelt a hálóba, vezetünk; 1-0! A 29 esztendős Baksának egyébként ez volt a kilencedik gólja a kilencedik meccsen, ő vezeti a góllövőlistát! 10. perc: Horváth Hanna és Szil Tünde ügyes kombinációját követően utóbbi alig néhány centivel lőtt fölé. Szalai István úgy érzi, lendületesek a mieink, bennük van a gól. 6. perc: Molnár Ágnes a bal oldalon vezette az első kiváló akciót, az üresen álló Baksa Katalinhoz centerezett, aki egyedül állt a kapussal szemben. Mielőtt azonban azon gondolkodhatott volna a szegedi támadó, milyen megoldást válasszon, harsant a bírói síp, s lesállás miatt pécsi szabadrúgás következhetett. 1. perc: Szakkommentátorunk, Szalai István szegedi győzelmet és jó szórakozást vár az összecsapástól. Ölelkezések és pacsik után a vendégek kezdtek. A műfüves pályán, remek körülmények között, ideális labdarúgóidőben kerül sor a meccsre. A hazaik fehér-fekete, a vendégek sárga-fekete szerelésben játszanak. A női labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a Szegedi AK-Boszorkányok áll az élen nyolc mérkőzésen szerzett 24 pontjával, azaz lányaink egyelőre hibátlanok a sorozatban (gólkülönbségük is imponáló: 31-4). A vendég Pécsi VSK kilenc fellépése alkalmával 12 pontot zsebelt be: négy győzelem mellett öt alkalommal kaptak ki. A két együttes az ősszel kétszer mérte össze erejét: idegenben 2-1-re (gólszerzők: Iván Viktória, illetve Szil Tünde, Baksa Katalin), idehaza 4-1-re (gólszerzők: Vékes Vivien, Baksa Katalin, Zimányi Kovács Anikó, Hajka Hajnalka, illetve Ferencz Éva) nyert a SZAK.