Futsal: SZTE EHÖK-vereség a Borsod Volántól

2011. március 15., kedd
Hazai környezetben szenvedett három gólos vereséget a Borsod Volán NB II-es csapatától az SZTE EHÖK SE a Keleti csoport 15. fordulójának hétfő esti találkozóján. Vastag Szabolcs neve mellett három gólt jegyezhettünk, igaz, ebből csak kettőnek örülhetett. Utoljára november 22-én a Monor elleni hazai találkozón hagyta el a pályát győztesen az SZTE EHÖK futsalcsapata (9-4), azóta Horváth Levente együttese még csak pontszerzésre sem volt képes az NB II-es bajnoki találkozókon, a tavasz folyamán pedig kifejezetten katasztrofális a szereplés: a hétfő esti mérkőzést megelőző két meccsen 6 rúgott és 35 kapott gól volt a termés, előbb az UTC (5-14), majd idegenben a Gödöllő ellen (1-21). Az őszi miskolci 4-3-as siker megismétlésével törték volna meg tehát a hosszú ideje tartó rossz sorozatot Herczeg Gáborék a Borsod Volán ellen. A vendégek ezzel szemben egészen jó tavaszi rajtot mondhattak magukénak, hiszen leszámítva egy kellemetlen hazai vereséget a Soroksártól (1-3), idegenben verték a tavasszal folyamatosan visszaeső Kartalt (9-4), majd ugyanígy idegenben győzték le a 17. forduló előrehozott mérkőzésén a sereghajtó Salgótarjánt (8-3). Előzetesen tehát inkább nekik állt a zászló, azonban az EHÖK bizonyítani készült, hogy korai lenne még leírni az egyetemi csapatot. Ennek megfelelően gyors hazai góllal indult a találkozó, Vastag Szabolcs szerzett előnyt az EHÖK-nek (1-0). Ezután az első félidőben nem is esett több gól, hiába próbálkoztak a felek, s a folyamatos frissítések sem eredményeztek újabb találatot. Fordulás után Vastag nevéhez újabb találat fűződött a 22. percben, ez azonban nem a hazaiak gólörömét váltotta ki, hanem a vendégekét, mivel az SZTE EHÖK támadója szerencsétlenül ért a labdába, s a hazai hálóőr sem tudott hárítani (1-1). Vastag azonban négy perc elteltével javította hibáját, s ismét előnyben volt az EHÖK (2-1) - a mérkőzésen utoljára, s csak rövid ideig. A borsodiaknál a góllövőlistán hatodik helyen álló Bogyó Károly ugyanis - megszerezve 18. találatát a szezonban - a 28. percben kiegyenlített (2-2). Ezt követően úgy nézett ki, kevés gólos döntetlen születik a két gárda csatája végén, ám remekül hajráztak a vendégek, s előbb az időközben egy sárga lapot is begyűjtő Dorogi Szabolcs 37. percbeli találatával, majd Bogyó második góljával egy perccel később már 4-2 volt a javukra. Próbálkozott az EHÖK, rohamaik azonban mind rendre eredménytelenek maradtak, s végül az utolsó percben Pásztor Péter adta meg a kegyelemdöfést, így 5-2-re győztek a miskolciak. Győzelmével a Borsod Volán előre lépett a hetedik helyre, míg a tavaszon már harmadik vereségét elszenvedő SZTE EHÖK SE a kilencedik helyre csúszott vissza. A csoport másik szegedi együttese, az UTC fordulóbeli meccsét már február végén lejátszotta Salgótarjánban és ha sok hibával is, de ellentmondást nem tűrően fektette két vállra a mindössze egy győzelmet felmutatni tudó hazaiakat. A korábbi lejátszásra a március 15-i, nyíradonyi I. Magyar Nemzeti Futsal Kupa miatt volt szükség. Brinszky Adrián tanítványai egyetlen NB II-es gárdaként a magyar és a határon túli élvonal csapataival mérik össze erejüket a nemzeti ünnepen.

Férfi futsal NB II keleti csoport:

SZTE EHÖK SE - Borsod Volán Szabadidőközpont 2-5 (1-0) Szeged, Csonka János Szakközépiskola tornaterme, 100 néző. Vezette: Orosz K., Kovács P., Serfőző Zs. SZTE EHÖK SE: Gombos - Herczeg, Vastag, Major, Hedegűs. Csere: Bakos (k), Kozma, Bárdosi, Szűcs, Lukács, Türk. Vezetőedző: Horváth Levente. Borsod Volán: Gável - Lapis, Titkó, Dorogi, Bogyó. Csere: Baranyi, Tatár, Pásztor, Váradi, Jakab. Vezetőedző: Vincze Richárd. Gólszerzők: Vastag (2', 26'), ill. Vastag (22' - öngól), Bogyó (28', 38'), Dorogi (37'), Pásztor (40'). Sárga lap: Dorogi.