Vízilabda: döcögősen nyert a Beton (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. február 18., péntek
Nagyon nehézkesen ment a szekér, gyenge volt a védekezés, fegyelmezetlen a támadójáték, de végül behúzta a három pontot a Szeged Beton az OSC ellen, a férfi vízilabda ob I 19. fordulójának hazai mérkőzésén. Tovább tart a Szeged Beton egy hete megkezdett mélyrepülése. Mélyrepülés - mert ugyan a csapat csak az Eger ellen veszített (7-12) az elmúlt három találkozón, azonban másik két ellenfele nem vethető össze a bajnokság élmezőnyével, s e két alakulattal, a Debrecennel (11-8) és az OSC-vel (14-9) úgy szenvedett a Beton, mintha minden találkozóra edzés, felkészülés és taktika nélkül készülne. Nyilvánvalóan ebben komoly szerepe van a fáradtságnak is, hiszen épp csak véget ért az Euroliga-szereplés. Mindenesetre a péntek esti ötlettelen játék kiábrándítóan hatott. Pedig a kezdés jó volt: Somogyi Balázs két, és Aaron Younger egy góljával rögtön 3-0 volt a Szegednek, s bár egyre feljött az OSC, végül 4-2-vel fordultak a felek. Már ekkor sok volt a hiba. Az első negyed jó kezdés utáni gyors visszaesését még be lehetett tudni kisebb hullámvölgynek, azonban a második negyedben teljesen ötlettelen vízilabdát láthatott a közönség, s gyakran úgy tűnt, a Beton egyáltalán nem veszi komolyan a találkozót. A vendégeknél végig remekül játszó Maklári Ádám ki is használta a lehetőséget, s felhozta csapatát ismét egy gólra, végül Varga Péter és Kiss Csaba találatai kellettek a megnyugtató félidei előnyhöz, noha Török Béla még büntetőt is kihagyott. Megnyugvás pedig nem jött. Baksa Lászlónak bravúrokkal kellett hárítani az eladott labdákból induló OSC-támadásokat. Maklári ismét be is talált, de Kiss Csaba kettős fórból visszaállította a háromgólos különbséget. Aztán felpörögtek az események, az utolsó bő két percben hatot lőttek a csapatok, a védekezést, mint olyat nyugodtan el is feledhettük erre az időszakra. Előbb Szentesi Ádám centerből, majd Molnár Tamás fórból, aztán Somogyi már a harmadikját lőtte, szintén akcióból. Egy perc sem volt hátra, 9-5 ide, dőlnénk is hátra, amikor Kiss Gyula is beköszön Baksának, majd megőrül a meccs, mert Molnár is gyorsan reagál. S hogy legyen okunk bosszankodni arról Maklári tesz, amikor 6 másodperccel a negyed vége előtt fórból belövi a hetediket... (10-7). A záró negyedre egyértelmű volt, hogy Lehmann István ezen az estén sajnos nem kaphat szerepet, annyira nem sima az ügy. Végül ha nehezen is, de helyreállt a világ rendje. Kiss Csaba két villanásával már öt volt az előny, s bár ezen Zentai Tamás és Maklári még faragni tudtak, Török végre betalált a végén, s záróakkordként Molnár csengetett be egyet az egyébként jól védő Áts Bertalan kapujába. "Berci bá'" egyébként egész komoly kis tábort tudhat magáénak, legalábbis erre utaltak az OSC-serdülők hadának rigmusai, melyekkel folyamatosan buzdították a vendégeket. A Szeged Betonnak ennél sokkal összeszedettebb, fegyelmezettebb játékra lesz szüksége a továbbiakban. A csapat harmadik a tabellán, s ez vélhetően így is marad egészen az alapszakasz végéig, amikor majd a Vasas elleni idegenbeli találkozón dől el a második hely sorsa. A másodiké, mert az Eger - dacára a gyatra Euroliga-szereplésnek - aligha engedi már ki kezéből az alapszakasz-győzelmet. Túl sok mindenben nincs okunk bizakodni. Talán a Fradi fogná meg őket? Aligha. A nemzetközi kupában egyedül állva maradt, még inkább leterhelt Vasas képes lenne csodára Egerben? Nem valószínű. A Honvéd talán otthon tarthatja a három pontot? Talán. Csakhogy ezzel a Honvéddal a Betonnak is meg kell küzdenie, szintén idegenben... Molnár Tamás ma hárommal gyarapította találatai számát, továbbra is második Szivós Márton mögött, aki ma parádézott az ASI ellen, nyolc gólt dobva csapata huszonöt találatából.

Férfi vízilabda OB I 19. forduló:

Szeged Beton - Orvosegyetem SC 14-9 (4-2, 2-1, 4-4, 4-2) Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Horváth Cs., Madarasi A. Szeged Beton: Baksa - SOMOGYI 3, Kayes 1, Busila, Török 1, KISS CS. 4, Juhász. Csere: Varga P. 1, Molnár 3, Younger 1. Vezetőedző: Kásás Zoltán OSC: Áts - Tiba, Balla, MAKLÁRI 4, Korényi, Zentai 1, Benczur 1. Csere: Kiss Gy. 1, Cseh, Cserdi, Herczeg, Szentesi 2. Vezetőedző: Bíró Attila. Gól - emberelőnyből: 12/7, ill. 10/6. Ötméteresből: 2/1, ill. -/-. Kipontozódott: Younger (26'), ill. Benczur (27'). Kásás Zoltán: "Nem azt játszottuk, amit az edzésen gyakorolni szoktunk. Ott megy a taktika, meccsen meg nem látom viszont amit begyakoroltunk. Nagyon fegyelmezetlenül játszottunk, ha Baksa nem véd párszor bravúrral, akkor nem kilencet kapunk az OSC-től hanem többet, de ez a kilenc is sok. A védekezésünk sehol sem volt..."