Kosárlabda: a tizenkettedik Kosársuli-diadal

2011. február 8., kedd

Vasárnap este Tiszaújvárosban vendégszerepelt az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli NB I/B csoportos kosárlabdacsapata. A kék-sárgák magabiztos győzelmet arattak, annak ellenére, hogy az utazás nem volt zökkenőmentes.

Három kisbusszal utaztak a vásárhelyiek, azonban a felnőttek egy baleset miatt késve érkeztek a találkozóra, emellett a juniorok hosszabbításban elvesztett mérkőzése miatt is csúszott a felnőtt meccs. A Kosársuli mindezek ellenére az első negyedben begyújtotta a rakétákat, hét perc után 18-6 állt az eredményjelzőn. Ekkor

Dani Zoltán

parádézott, aki hibátlan dobóteljesítménnyel 12 pontot szerzett. A második periódus már gyengébben sikerült, a hazaiak kinti dobásai megzavarták Utasiékat, de még így is sikerült növelni az előnyt. Dani Zoltán újra bepörgött és vágott három hármast, mellette a román légiós

Babut

is kitűnt a társak közül. A harmadik és a negyedik játékrész már nem Elek András edző elképzelései szerint alakult, a 270 kilométeres utazás éreztette hatását. Az utolsó tíz percben azonban úgy tűnt, új erőre kaptak az EnterNet Kosársuli játékosai, ekkor

Szilágyi László

brillírozott. A negyed végén azonban már nem tudtak koncentrálni a vásárhelyi kosarasok, így elveszítették ezt a játékrészt, a mérkőzést azonban 16 ponttal sikerült megnyerni egy, a „B” csoportban ritkán látható, 700 fős lelkes közönség előtt.

Férfi kosárlabda NB I/B

Tiszaújváros Tisza TV – EnterNet Vásárhelyi KS 76-92 (12-27, 18-23, 20-20, 26-22)

Tiszaújváros, 700 néző. Vezette: Gergely, Zalai.

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli:

DANI 25/15, UTASI 5, Mócsai 3, VAS 20/6, Kukla 6.

SZILÁGYI 9, BABUT 22, Grezsa 2.

Elek András.

Segédedző:

Kis Sándor. Elek András: "Értékes győzelmet arattunk egy jó képességű csapat ellen. Fantasztikus hangulatot teremtett a lelkes és óriási közönség, élmény volt ilyen közegben játszani."