Női kosárlabda: jól hajrázott a Szekszárd, kikapott a Szeviép

2010. november 7., vasárnap

Nem sikerült győzniük Szekszárdon Bencze Tamás vezetőedző lányainak a női kosárlabda NB I/A 10. fordulójában. Az Atomerőmű KSC Szekszárd csapata az utolsó negyedben jól hajrázott és végül hét pontos győzelmet aratott.

A női kosárlabda NB I/A csoport 10. fordulójában:

Atomerőmű - KSC Szekszárd - Szeviép-Szeged 70-63 (17-20, 11-12, 15-16, 27-15).

Szekszárd, Városi Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Farkas, Söjtöry.

Atomerőmű KSC Szekszárd:

MEDGYESSY 11, SZEMERÉDI 19/6, Demeter 8, VINCZE A. 12, JEVTUSENKO 11/3.

Vincze V. 1, Szavercsenko 8, Tamás R., Turcsinovics.

Ujhelyi Gábor.

Szeviép-Szeged:

Németh B. 2, RASHEED 12, Laczi 8, Roglic 4, Keller 5. Csere: Laklóth 4/3, FEJES R. 16, Farkasinszki 5, Lengyel 7/3.

Bencze Tamás.

Fejes (38'), Roglic (40'). A mérkőzés esélyeseként utazott a Szeviép-Szeged Szekszárdra, és az előzetes elvárásoknak megfelelően magához is ragadta a kezdeményező szerepet,

Keller Annamária

kosaraival elhúzott öt ponttal. Ezt gyorsan kiegyenlítették és megfordították a házigazdák, majd az új szegedi nyerőember

Lengyel Dalma

lett, aki kosaraival visszahozta a Szeviépet. Az első negyed végén így három pontos előnyt írhattunk fel a vendégcsapathoz (17-20). A második negyedbeli ügyeletes szegedi pontgyáros

Fejes Réka

volt, aki a csapat legeredményesebb dobója lett 16 ponttal, majd miután az Atomerőmű ismét kiegyenlítette az ötpontos szegedi előnyt

Laczi Edit

jött és vitte magával a csapatot. A második harmadot eggyel nyerte a Szeged, a félidőben 28-32-t mutatott a szekszárdi eredményjelző. A folytatásban jött a végül 12 pontig jutó

Rasheed

Roglic

, hogy új lendületet adjanak a találkozó esélyesének, de nem tudtak elhúzni a szegedi lányok. A harmadik negyedet szintén csak eggyel nyerték, összességében öttel vezettek (43-48). Az utolsó játékrészre már nem sikerült újabb húzó embert találni,

Németh Bernadett

csak ekkor talált be először, többször sajnos nem. A legvégére Roglic és Fejes is kipontozódtak, és faultjaik nem törték meg az Atomerőmű lendületét, a megítélt büntetőket a mérkőzés folyamán is biztos kézzel értékesítő

Jevtusenko

,

Medgyessy

és a mezőny legjobbja, a 19 pontig jutó

Szemerédi

, most sem hibázták el. A végén jól hajrázott a Szekszárd és hét ponttal megnyerte a meccset.

Szombaton játszották:

BEAC-Újbuda - Ceglédi EKK 60-68 BSE-FCSM - MKB-Euroleasing Sopron 43-96 Bajai NKK - Nanette-FTC 61-67 SEAT Lami Véd Győr - Szolnoki NKK 92-74