Labdarúgás: ötössel gázolta a Volán a Jánoshidát + FOTÓK

2010. november 20., szombat
Fölényes győzelmet aratott az október 2-a óta nyeretlen Tisza Volán SC Szeged labdarúgócsapata az NB III Alföld csoportjának 14. fordulóbeli mérkőzésén a szombat délutáni ködben. Beretkáék ötöt hintettek a széteső Jánoshida kapujába. Kissé álmosan indult a találkozó, talán a tejfehér, nyirkos idő okán, vagy egyszerűen csak óvatosak voltak a csapatok, és egymás gyengéit igyekeztek kipuhatolni, mindenesetre az első gólig úgy tűnt, nem nagyon lesznek helyzetek, ehhez képest veszélyes támadásokkal teli, gólgazdag szegedi diadal kerekedett a találkozóból. Szinte az első percektől a Volán akarata érvényesült a pályán, igaz, ha a vezető gól után a 11. percben ügyesebb a vendégek csatára, talán nehezebb dolga lett volna a Szegednek szombat délután, csakhogy a fociban a feltételes módnak nem sok értelme van; pontokat mérve pedig semmi. Ráadásul úgy tűnt, a Jánoshida már a második bekapott találatnál feladta a találkozót. A második félidő is úgy folytatódott, ahogy az a szünet előtti percek játékára jellemző volt: lényegében akkor alakítottak ki akciót Beretkáék, amikor csak akartak. A vendégek két eredménytelen támadása után pedig csak úgy repkedtek a lelátón az "ezek akkor sem rúgnak gólt, ha egész nap játszanak" kezdetű közhelyek. Egy kapufa után a csereként beállt jánoshidai támadó az üres kapuba sem tudott betalálni, majdnem elrúgott a guruló labda felett, úgy eltörte a lasztit (szinte hallatszott, ahogy nyikorgott a bőr). Összegezve: ez a ködös délután a Szegednek fényes diadalt hozott, Buchholcz mester csapatának a napja volt a mai, nem kérdés. A SZEGEDma.hu csapata pedig ezúton kíván boldog születésnapot Beretka Péternek!

Labdarúgó NB III Alföld csoport 14. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Jánoshidai SE 5-0 (2-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Medovarszki. Tisza Volán SC Szeged: Dongó - Pénzváltó, Vida, Mórocz, Szabó A. (Grünvald 67') - Boldizsár (Frank 76') - Dargó (Huszárik 46'), Buzási, Vágó L., Végh - Beretka. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Jánoshidai SE: Koncz - Belles, Eszes B., Rontó, Fülöp, Nagy A., Eszes Gy., Orlóczki (Kun 46'), Palicz (Gömöri 60'), Ábel, Lippai (Zrupkó 77'). Vezetőedző: Szabó Imre. Gólszerzők: Beretka (9', 39'), Buzási (50', 54'), Huszárik (78'). Sárga lap: Vágó, ill. Nagy, Palicz. Buchholcz Gábor: "Végre újra győzelemmel örvendeztethettük meg a szurkolókat. A csapatom mindent meg tett a sikerért, aminek aránya egyáltalán nem túlzó. Külön örülök, hogy a 21. születésnapját ünneplő Beretka parádés játékkal rukkolt elő, akárcsak Buzási Péter, s ez mindkettejüknél gólokban is megmutatkozott."

90. perc: Vége a mérkőzésnek. 89. perc: Végh egy 28 méteres szabadrúgást gurít le Huszáriknak, aki nagy erővel bombáz kapura, de a bal felső felett egy méterrel hagyja el a labda a pályát. 86. perc: Egy visszagurítást a kapunak félig háttal Huszárik vesz át, és kapura sarkaz! Koncz bravúrral véd a gólvonalon... Micsoda mozdulat volt!... 78. perc: GÓÓÓL!!! Jánoshidai lehetőség után a Szeged vezet támadást, aminek végén Huszárik középen, két csel után 15 méterről kilövi a bal alsót! 5-0! Lehengerlőek ma a srácok. 77. perc: Utolsó cseréjét is kihasználja Szabó Imre, Lippai helyett Zrupkó jön. 76. perc: Frank jön Boldizsár helyett a Volánnál. Jó indítás után Végh fut el a bal oldalon, a tizenhatos sarkáról szúrja kapura a bogyót, Koncz azonban most a helyén, és véd. 73. perc: Pénzváltó egyéni hibájából vendégziccer. Gömöri elhúzza a védő eladott labdáját Dongó mellett nyolc méterre a kaputól, bal lábbal csak a hálóba kellene lőnie, de a nagyon rosszul lő, eltöri a labdát, és a visszaérő Pénzváltó javítja iménti hibáját, felszabadít a kapu torkából. 71. perc: Kun megy el a jobb oldalon, becselez a tizenhatoson belülre, majd 9 méterről a hosszú oldali kapufát találja telibe. 70. perc: Végh szabadrúgását Koncz védi egy egészen különleges technikával: a jánoshidai kapus gyakorlatilag ráül a lábai között továbbcsorgó labdára... 67. perc: Grünvald Szabó helyett a pályán a Volánnál. Ábel lövésénél Dongó jól zárja a rövid sarkot. 66. perc: Végh Ariel az alapvonal és az ötös találkozásánál átemeli a kapust, de az érkező ember nem éri el a labdát... 65. perc: A vendégtizenhatos sarkától öt méterre Végh végez el egy szabadrúgást, veszélyesen csavarodik fejmagasságban, de Koncz kapus most jól mozdul ki, és kiöklözi a szegedi fejek elől a lasztit. 63. perc: Beretka megiramodik a jobb szélen, visszapasszol Vágónak, aki egy szép csellel lövőhelyzetbe kerül, tol egyet a labdán, majd ballal erőtlen lövést küld kapura, Koncz véd. 60. perc: Csere a vendégeknél, Gömöri áll be Palicz helyett. Végh Ariel 22 méterről csavar kapura, de egy méterrel mellé. 56. perc: Beretka lő 14 méterről, a felső lécen csattan a labda! Padlón a vendégek, kénye-kedve szerint kerül helyzetbe a Volán! 54. perc: GÓÓÓL!!! Beretka vezeti a bal oldalon, lő, Koncz lábbal véd, Buzási bevágja a kipattanót. 4-0!52. perc: Egyre sebezhetőbb a vendég védelem, nem megy a lesre állítás, Huszárik viszi egy az egyben a labdát Konczra, lő, de a kapus véd. Beretka elé pattan... kapufa! 50. perc: GÓÓÓL!!! Bal oldalról kap kiváló labdát Buzási, aki a késve és rosszul kimozduló Koncz alatt bepasszolja a labdát a kapuba. 3-0!48. perc: Vágó startol a kezdőkörből, de Koncz kapus bátor kitörése nyomán megtorpan a szegedi játékos, és a jánoshidai hálóőr el tudja hozni a labdát. Aztán Beretka megy el a jobb oldalon, a tizenhatoson belül visszapasszol Huszáriknak, aki nagyon csúnyán lő fölé hat méterről. 46. perc: A Jánoshida kezdi a második játékrészt. Szünet. A nézők száma mintegy száz főre duzzadt az első félidő folyamán. A félidőben régi Beatrice és Metallica szól. Csere a szünetben: Dargó helyett Huszárik a Volánnál, a Jánoshidánál Kun váltja Orlóczkit. 45. perc: Vége az első félidőnek. 44. perc: Lehetett volna két veszélyes helyzete a Szegednek, ám a jánoshidai védelem mindkétszer hamvába halasztotta a kísérleteket. 39. perc: GÓÓÓL!!! A Jánoshida eladja a labdát, három támadó csap le rá, Beretka szerzi meg, kapura tör, majd a kapust elfektetve két méterről a hálóba pofozza a bőrt! 2-0!35. perc: A Volán körbeadogatja a kaput a vendég tizenhatoson belül Vágó - Dargó - Szabó útvonalon, utóbbi lő... hátba egy a lövésbe ugró védőt... 33. perc: Az elmúlt percek legérdekesebb eseménye a köd váratlan visszahúzódása volt... 28. perc: Végh szögletét fejeli kapura Dargó hat méterről, Koncz bravúrral hárít. 24. perc: Végh a bal oldalon - szinte ugyanúgy mint Dzsudzsák a finnek ellen - tör be a tizenhatoson belülre és ugyanúgy is lő... no, azért nem teljesen, ebből nem lett gól, sajnos... 16. perc: Jobb oldali jánoshidai kiugratás után Ábel indul a leshatárról, 20 méterről lő a hosszú oldalra, Dongó gyors vetődéssel véd. 14. perc: Dongónak kell kimozdulni egy jánoshidai előreívelésre, a hálóőr magabiztosan üti ki a labdát az oldalvonalon túlra. A Szeged irányítja a játékot, a vendégek csak egyéni hibákból tudnak kezdeményezni. 11. perc: Jánoshidai akció a középkezdés után, egy előreívelt labdára Mórocz rosszul mozdul, lyukat rúg, Ábel így egyedül tör kapura, ám 20 méterről csúnyán mellé lő... 9. perc: GÓÓÓL!!!Beretka szép egyéni akciója: a jobb oldalon megkerülős csellel lerázza védőjét, a tizenhatos előtt még egy gyors csel, betör a büntetőterületre, majd a kivetődő kapus felett a hálóba emel. 1-0!4. perc: Első szegedi helyzet! Végh megy el a bal oldalon, beadása Buzásit találja meg középen, akinek lövésébe azonban belenyúl egy vendégvédő, és szögletre tisztáz. 1. perc: A Volán indítja útjára a labdát. 12.55: A Szeged a megszokott kék-fekete mez, fekete nadrág, fekete sportszár kombinációban, a Jánoshida pedig bordó-narancssárga szerelésben lép pályára. 12.45: Köd telepedett a pályára, látótávolság épp csak a játéknak megfelelő. Mintegy 50 néző lehet jelen vastag kabátokba burkolózva. A lelátóról a pálya egyes részei nem látszódnak a köd miatt. Beharangozó írásunk itt olvasható.