Kézilabda: majdnem sikerült megállítani a Veszprémet + FOTÓK

2010. november 6., szombat
Nem sikerült a bravúr a Pick Szegednek és csak nagyon kevésen múlott. A férfi kézilabda NB I szombat esti gigászi rangadóján továbbra is százszázalékos maradt az MKB Veszprém, miután 36-35-re legyőzte a Skaliczki-legénységet. A mérkőzést online közvetítettük.

A férfi kézilabda NB I 10. fordulójában:

Pick Szeged - MKB Veszprém 35-36 (20-19). Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 1, Zubai 4, Bajorhegyi 1, Vadkerti 3, SULC 7, LÉKAI 8. Csere: TATAI (k), KATZIRZ 5, Beocanin 2, Törő 2, Baláz 2. Vezetőedző: Skaliczki László. MKB Veszprém: Fazekas - Iváncsik T. 2, VUJIN 9, Terzic 3, VILOVSKI 8, Perez 5, Iváncsik G. 4. Csere: LISZKAI (k), Luzsnyikov, Császár, Korazija 2, Laluska 1, Gulyás 1, Nagy K. 1. Vezetőedző: Mocsai Lajos. Kiállítás: 6, ill. 14 perc. Hétméteres: 5/4, ill. 3/1. Hihetetlen küzdelem, frenetikus hangulat és az idény legjobb játékát nyújtó Szeged - ezek a fő jellemzői a férfi kézilabda-bajnokság szombat esti szuperrangadójának. A szurkolótáborok hangadói már bő háromnegyedórával a meccs előtt megkezdték "koncertjüket", ami időről időre egyre felfokozottabbá vált, hogy aztán a mérkőzés közben szabaduljon el amennyire csak lehet. Így a hangulat már jóval a kezdés előtt tetőfokára hágott, ahogy az egy Szeged-Veszprémhez méltó. Nem kezdődött jól. Terzicnek igen, ő indította a gólgyártást, a két Iváncsik pedig folytatta, miközben szegedi részről Vadkerti volt eredményes - mindez kevesebb, mint három perc alatt zajlott le. A Szeged vissza tudott jönni, magára talált a hazai csapat, ugyan az eredmény után kellett futni, de ami a fő, hogy a Veszprém nem tudott meglépni. A 7. percben Vujin három gólra növelte a balatonfelvidékiek előnyét, de a Szeged vissza tudott jönni. A félidő közepéig maradt az egy-két gólos veszprémi előny, majd szegedi kettős emberelőny, bátor védekezés és Zubai Szabolcs nagy pillanatai következtek. Előbb kiegyenlített a Szeged, majd átvette a vezetést is (10-9), először a mérkőzésen. Mocsai Lajos ekkor gyorsan időt kért, majd ezután vissza is vette a vezetést a címvédő, bár azt mindig sikerült kiegyenlíteni. A 22. percben Sulc hetesével ismét a Szeged vezetett, de Perez tarthatatlan volt, az előny visszakerült Veszprémbe. Skaliczki László is kikérte idejét, majd a folytatásban egy huszáros hajrával, Zubai, Lékai és Beocanin góljaival a Pick mehetett előnnyel pihenőre (20-19). A második félidő úgy kezdődött, hogy reménykedhettünk benne, talán sikerül egy-két gólra távol tartani a Veszprémet, mindenesetre Lékai gólja ezt sugallta. Az előny azonban hamar elveszett, és a Veszprém lendületét Gulyás kiszórása sem törte meg, sőt Vujin hátrányból lőtt gólt egy szép összjáték után (21-22). A Veszprém visszavette a kezdeményezést, elkezdett mind nagyobb iramot diktálni a bajnoki címvédő és ennek Tatai becserélése sem tudta útját állni, a 42. percben már néggyel mentek (25-29). Ebben a periódusban a Pick nem tudott mit kezdeni a jól szervezett, kőkeményen védekező veszprémi hatosfallal és a hazai pálya sem lejtett egy-két durvább veszprémi védőmegmozdulásnál, vagy akár labdaszerzésnél. Skaliczki László újabb időkérése úgy tűnt nem segít, Korazija ötre növelte a vendégek előnyét a 45. percben (26-31). Baláz, Stranovsky és Bajorhegyi góljaival azonban elkezdett kapaszkodni a Pick és valami hihetetlen erőfeszítéssel sikerült 30-32-re feljönni. Vilovski még tovább növelte a vendégek előnyét, majd beköszöntött egy ötperces gólcsend. A 36. percben beállt Tatai és a két perccel később érkező Liszkai komoly szerepet játszott abban, hogy ez így történt, elképesztő bravúrokat mutatott be mindkét hálóőr. Vujin időközben két hetest is rontott, majd végül a Veszprém lőtt előbb gólt, de Katzirz két gyors válasszal életben tartotta a reményt, sőt Törő góljával már csak egy volt oda! (33-34). Mocsai Lajos időt kért, majd jött egy-egy hetes mindkét oldalon és mind Terzic, mind Sulc biztos kézzel hajtotta végre az ítéletet (34-35). A végén próbálta tartani a Veszprém a labdát, Perezt kőkeményen fogták, de nem a Szegedet sújtotta kiállítás, hanem magát a reklamálót, így emberelőnyben fejezhette a be a mérkőzést a Pick. Ez nem zavarta Vilovskit, aki 34-36-ra írta át az eredményjelzőt, Lékai válasza pedig már túl későn jött (35-36), a Veszprém megtartotta a labdát és hagyta lemenni az órát. A Szeged idényének legjobb játékával keményen megszorongatta a Veszprémet és gyakran látszott úgy, hogy meg lehet törni a két és fél éve tartó átkot és le lehet győzni a Mocsai-legénységet. Sajnos nem így történt, de kevésen múlott. Az viszont biztos, hogy egy nagyszerű, szép reményű gárda áll össze hétről hétre, és ilyen csapatteljesítménnyel a következő fordulóbeli mérkőzés nem okozhat gondot az egyébként jó formában lévő Fradi otthonában. A csapat szombat este nagyszerűen játszott és a szuperrangadón méltó ellenfelek párharcának részese volt. Szép volt fiúk! További eredmények: Csurgói KK – Mezőkövesdi KC 34-24 Orosházi FKSE – PLER KC 29-30 Tatran Presov – Uniqa-Pécs VSE 50-37 Dunaferr SE – FTC-Sporek 29-32 Balatonfüredi KC – Kecskemét SE 32-27 Szabadnapos: Tatabánya Carbonex KC A bajnokság állása:
12. Orosházi FKSE88211–267–560

60. perc: És Perezt kiszórják reklamálásért támadásban, de marad náluk. Védekezni!!! Vilovski betör, 34-36. Lékai válaszol, 35-36. Kőkeményen védekezünk, a bírók nem állítják meg az órát és lemegy... Időntúli... Vége... 59. perc: Zubai emberrel Liszkaiba, de hetes belülvédekezésért, Sulc... IGEN!!! Ölik a srácok Perezt, nem jut lövéshez. 58. perc: Jön a hajrá! MINDENT BELE!!! Belülvédekezésért hetes nekik... Terzic belövi. 57. perc: Eladják, aztán indulásból mi is... Jönnek, Tatai irdatlan nagyot véd, támadunk és Törő!!! Időkérés a Veszprémnél. 56. perc: Katzirz most kihagyja. De kár!!! 55. perc: Vujint szinte széttépjük, sajnos jogos hetes. Kivédi Tatai. Katzirz felhozza a csapatot. és Tatai ismét!!! 54. perc: Ők találnak fogást, Katzirz is szerencsére, 31-34. 53. perc: Nagy Kornél alattomos, csípőből leadott lövését Tatai védi. Lékai hetest reklamál, blokkolt labdája Liszkaié. 52. perc: Sulc tör be, nincs hetes. Marad itt. Közben kiegészültünk. Elszórjuk... Sulc ismét, Liszkai könnyen fogja. Keresik a fogást a csapatok, jó ideje nincs gól. 51. perc: Terzic tör be balról, gyenge lövés, Tatai. De belülvédekezés, hetes... Kapufa!!! 50. perc: Sulc felugrik, lő, blokk, marad nálunk. Földharc a labdáért. Marad itt, jól tartjuk... Teljen már le az a kiállítás! Baláz passzív-határon, Liszkaié. 49. perc: Vilovski emberelőnyből. 48. perc: Vadkerti szélről, kipattan Liszkairól, Bajorhegyi ismétel! 30-32. 47. perc: Beocanin tartja életben a reményt, 29-32. Meg Tatai, de nem tudunk lerohanni. 46. perc: Tatai!!! Plafont ér a labda, miénk Stranovsky egy az egyben, 28-31. Gyors ellentámadás, 28-32. 45. perc: Korazija tesz rá egy lapáttal, 26-31. Baláz középről, 27-31. 44. perc: Belövik, kihagyjuk, 26-30. 43. perc: Lékai szélről, 26-29. Zúg a "Mindent bele!" 42. perc: Kemény a veszprémi hatosfal, Beocanin gyönyörű átjátszása nem ér célba, de kár... Vilovski labdája sajnos igen... 25-29. 41. perc: Vilovski labdát szerez, majdnem eltöri Baláz karját, síp néma, aztán Vilovski-gól, szegedi időkérés. 40. perc: Veszprémnél felső léc, Sulc a másik oldalon belövi. Aztán sajna Terzic is. 39. perc: Skaliczki mester majd felrobban a pálya szélén, amikor elveszik a bírók a labdát. És 24-26. 38. perc: Vadkerti szerint nem, 24-25. Tatai nagy védése. 37. perc: Elveszítjük a labdát, ideges a csapat. Időt kéne kérni?... 36. perc: Iváncsik 23-24. Lékai könnyelmű, Laluska nem, 23-25. Jön Tatai. 35. perc: Sulc, 23-23. 34. perc: Terzic-Császár-Vujin szélről és egy cunder... 21-22. Gyorsan egyenlítünk, de Nagy Kornél ismét előny ott 22-23. 33. perc: Gulyás kiáll pihenni 2 percre. Mi meg kidobjuk a labdát... 32. perc: Szépít a Veszprém, felhangzik az Építők, Sulc csúnyán fölé durrant és kiegyenlítenek. 31. perc: A Szeged kezd. Sulc és Lékai tanácstalan passzolgatása után veszprémi fault, marad nálunk. Aztán Lékai már nem tanácstalan! 21-19! Hullámzó játék, fej-fej mellett a két csapat, kemény veszprémi védekezés, acél-Zubai, tarthatatlan Perez, Mikler-bravúrok. És ami a legfontosabb: szegedi vezetés! Szünet.30. perc: Beocanin!!! Labdát lop és előny itt 20-19. Sorozatos labdaeladásokkal ér véget az első félidő. 29. perc: Vujin nem hagyja annyiban, Lékai sem, 19-19. 28. perc: Iváncsik G. 17-18, Zubai ismét egyenlít, 18-18. 27. perc: Zubai egyenlít. 26. perc: Gyors gólváltás, 16-16, veszprémi előny aztán, 16-17. Zubai ismét a földön, törlés. 25. perc: Elszórjuk fölé... bosszantó hiba, ők belövik, 14-15. Sulc gyorsan egyenlít! 24. perc: Rövid öröm, 14-14, megint Perez. Zubait ölik beállóban, óra áll, szabaddobással jövünk. Skaliczki időt kér. 22. perc: Hetes ide, és Sulc! 14-13 megint itt az előny! 21. perc: Lékai egyenlít, 13-13. 20. perc: Újabb veszprémi gól, Iváncsik G., aztán Sulc-Törő összjáték 12-13. 19. perc: Egyenlítünk, Beocanin, 11-11, de gyors válasz az ex-kubaitól, 11-12. 18. perc: Védekezésben kiállítják Katzirz Dávidot. Oda az emberelőny, hatalmas védés Miklertől, Vujin ismétel, 10-11. 17. perc: Mire kiegészülnek, Terzicet kiszórják, Zubai szerencsére ismét talpon. Katzirz, belemenést fújnak. 16. perc: Ha el nem veszik, akkor majd Mikler védi Perez lövését. Jövünk és jön Zubai is! 10-9 ide!!! Mocsai időt kér... Marad támadásban a Veszprém. Átváltunk 5+1-re, Perez gólt lő, de már sípolnak a bírók. Támad tovább a Veszprém, gól, Vujin. 15. perc: És Zubai kiegyenlít! Nem tudnak mit kezdeni a 4+2-vel és kettős hátrányban talán még a Veszprém sem képes csodákra... De hát ez már passzív, sporik! 14. perc: Vujint kiszórják támadásban elkövetett szabálytalanság miatt. Kettős előny! Jól védekeztünk 4+2-t remekül mozgott a fal a támadással és Mikler hatalmasat védett. 13. perc: Zubait brutálisan földre teremtik, szerencsére sikerül összeszedni. Luzsnyikovot lezavarják. Sulc az ítélet végrehajtója, 8-9. 12. perc: Perez az Perez, 7-9. 11. perc: Zubai beállóba betörve a szélről kapott labdát belövi, 6-7, gyors válasz 6-8. Katzirz nem hagyja annyiban, 7-8. Nem hagyjuk elmenni őket! 10. perc: Nyugodtan járatjuk a labdát a hatos fal előtt, Fazekas véd. Megtartjuk a támadásukat, labda kinn de marad a Veszprémnél. Passzív helyett Mikler nagyon nagyot véd! 9. perc: Vilovski beállóból, 5-7. 8. perc: Mikler hatalmasat véd, Zubai ellentámadásból, 5-6. 7. perc: Vujin góljával 3-6. 6. perc: 3-5-nél Perez kiáll, hetes, Fazekas fogja. 5. perc: Iváncsik Gergő góljával 2-4, de hetest kapunk, Katzirz, 3-4. 4. perc: Laluskát 2 percre kiküldik, Lékai kihasználja, 2-3. 3. perc: Hihetetlen tempó: Vadkerti egyenlít de máris, 1-2, aztán 1-3 Iváncsik Tamás góljával. 2. perc: Támadásban kidobjuk a labdát. Feszültség idegesség. Veszprémi támadás, Mikler hatalmasat véd! 1. perc: És elkezdődött, a Veszprém támad. És Terzic gólt lő, 0-1. 19.30: Gesztesi Károly és kislánya végezték el a kezdődobást. 19.28: Himnusz. 19.26: Megtelt minden hely. A lépcsők is. A sajtópáholy is. Talán még a folyosók is. Minden... 19.25: Bevonul a Pick a kezdéshez. Mindig van az a hangorkán amit felül lehet múlni... És még hátra van a bemutatás... 19.24: Mint már beharangozónkban említettük, Herbert Gábor biztosan nem játszhat ma este a Szegedben. A Veszprémieknél Eklemovics és Sulic játéka kérdéses. 19.22: Egy-két szék még üres. De nem sokáig... 19.20: Körbefut a Pick-bika. A hangulat és a hangerő felülmúlhatatlan! 19.18: Az É-PÍ-TŐK!-et hamar elnyomják a szegedi dobok... 19.16: Zúg-dübörög a PICK-SZE-GED! A hangpárbajban nyerésre állunk... 19.15: Javában zajlik a két keménymag hangpárbaja. Veszprémi dobok kontra szegedi dudaszó. 19.10: Rákezd a veszprémi tábor. Masszív tábor, lehetnek vagy 100-150-en. A csarnok többi része lassan megtelik. És felzengenek a szegedi dudák és dobok... 19.05: Lövöldöznek a srácok mindkét oldalon. Nehéz dolga lesz a kapusoknak... 18.55: Javában melegítenek a csapatok. Már csak bő félóra a kezdésig... 18.50: Felrobban a csarnok! Pályán a Pick!!! 18.45: Most fut ki a Veszprém a pályára! Szurkolóik hatalmas hangorkánnal fogadják őket. A hangulatra biztosan nem lesz panasz... 18.40: Lassan telik a csarnok, egyre felfokozottabb a várakozás. Máris több száz néző van a csarnokban. És egyre többen jönnek... Garantált a telt ház. Férfi kézilabda NB I 10. forduló: Pick Szeged - MKB Veszprém. Újszegedi sportcsarnok, vezeti: Dobrovits, Tájok.Pick Szeged: Mikler - Stranovsky, Zubai, Bajorhegyi, Vadkerti, Sulc, Lékai. Vezetőedző: Skaliczki László. MKB Veszprém: Fazekas - Iváncsik T., Vujin, Terzic, Sulic, Perez, Iváncsik G. Vezetőedző: Mocsai Lajos. Valódi szuperderbi lesz, nagyon nagy az érdeklődés, telt ház várható este fél nyolctól az újszegedi sportcsarnokban. Csak a Pick az a csapat a jelenlegi magyar férfi kézilabda-bajnokságban, akinek van némi esélye arra, hogy megfogja a bombaformában menetelő, a bajnoki cím felé gőzerővel robogó Veszprémet. Nagy a fogadkozás, megfiatalított csapatunk nagyon szeretné begyűjteni a veszprémi skalpot. Ma este fantasztikus mérkőzésre számíthatunk. Beharangozó írásunk az esti összecsapásról itt olvasható. A meccs előtt a két csapat szurkolói szimpátiatüntetést tartanak a Nagy László-ügy kapcsán a magyar válogatott mellett. Az előzményekről bővebben: A szegedi és veszprémi szurkolók összefognak a válogatottértA Magyar Kézilabda Szövetség válasza Nagy LászlónakNagy László továbbra sem jön a kézilabda-válogatottba