Kosárlabda: nem volt elég a sikerhez a huszáros Szedeák-hajrá + VIDEÓ, HANG, FOTÓK

2010. október 30., szombat
Őrült mérkőzést veszített el a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Kecskemét ellen az NB I/A 5. fordulójában. A vendégek állva hagyták a Fodor-együttest a második negyedben, ám a végjátékban a Drahos, Kiss és Tanács vezette Szeged csaknem utolérte ellenfelét. Óriásit küzdött a Szeged, ám végül ez is kevésnek bizonyult a sikerhez!

Férfi kosárlabda NB I/A 5. forduló

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - T-O.M. Controll-Kecskeméti KSE 84-94 (11-18, 17-29, 30-23, 26-24). Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Valovics, Győrffy, Szabó. SZTE-Szedeák: Vida 4, RUBIN 19/9, Kiss Zs. 12/3, Dukics 11/6, McKenzie 8. Csere: DRAHOS 10/6, TANÁCS 18, Nyilas, Molnár M. 2. Vezetőedző: Fodor Péter. Kecskeméti KSE: LAGRANGE 23, WITTMANN K. 18/3, Dénes 5/3, Orsulic 9/3, BENCZE 15. Csere: Siriscevic 10/6, Cseh, CSORVÁSI 11, Lakatos 3/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Kipontozódott: Vida (26. p.), Csorvási (31. p.), Molnár M. (39. p.).
Hallgassa meg Fodor Péterrel, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák vezetőedzőjével készített hanganyagunkat! Fodor Péter: "Két ellentétes félidőt láthattak a nézők, akiknek nagyon köszönjük a biztatást. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, és a Kecskemét kihasználta a hibáinkat, ráadásul extra dobóformát is fogtak ki. Úgy néz ki, hazai pályán mindig az ellenfelünk dob jobb százalékkal." Sztojan Ivkovics: "Az első félidő álom jó játékát, a második játékrész pocsék teljesítménye követte. Így is büszke vagyok a csapatomra és örülök neki, hogy a srácok végig itt voltak fejben. Azért azt be kell látnunk, hogy ez egy komolyabb csapat ellen kevés lesz. Köszönöm a minket elkísért szurkolóknak a buzdítást." Őrült mérkőzésen kapott ki a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a T.O.M Controll-Kecskeméti KSE-től a férfi kosárlabda NB I/A 5. fordulójában. Jól kezdett a hazai együttes, majd az első negyed végétől a nagyszünetig katasztrofális 12 percet produkált, ami megpecsételte sorsát. A negyedik felvonásban újra megdobbant a szegedi szív, de ez is csak ahhoz volt elegendő, hogy a feszült végjátékban megszorongassa remek ellenfelét a Szedeák. Már a találkozó előtt akadtak problémák, nemcsak Hájer Ádám dőlt ugyanis ki térdsérülés miatt, de Nyilas István derékfájása és Tanács Attila megfázása is okot adott az aggodalomra. Tanácson végül nem érződött, hogy edzést is mulasztott, a csapatkapitány viszont gyakorlatilag csak egy-két pillanatra tudott beszállni, egyébként fájdalmas arccal ücsörgött a padon. Nem üldögéltek viszont az első percekben a társai, hiszen Nebojsa Dukics remek centergólja, triplája, illetve Bryson McKenzie zsákolása és honfitársa, Janou Rubin duplája után az első negyed felénél 9-5-öt mutatott az eredményjelző. A Kecskemétet az irányító, Jerome LaGrange tartotta ekkor életben, az első kilenc pontjukat ő szerezte. Sztojan Ivkovics szakmai igazgató folyamatosan keverte a kártyákat, már ekkor is rotálta játékosait. Kiss Zsolt befutását követően (11-9) vezetett utoljára a Szedeák, a 8. perctől kezdve – egy időkérést követően – ritmust váltottak a Bács megyeiek. Összekapta védekezését a vendéggárda, kőkeményen zárták le a területeket, nem engedték dobóhelyzetbe a szegedi kosarasokat. Sorra jártak le a 24 másodpercek enélkül, hogy kísérletezhettek volna Rubinék. Wittmann Krisztián triplát vágott a másik oldalon, 11-18-nál szusszanhattak a felek. A második negyedben ott folytatta az Ivkovics-alakulat, ahol az elsőben abbahagyta. A fürge mezőnyemberek, Wittmann és LaGrange egész egyszerűen szétrántottak, megbontották a Szedeák védekezését, tetszés szerint szórta a pontokat a Kecskemét mind kintről, mint a palánk alól. A Tisza-partiak a kettő-kettőkkel sem tudtak mit kezdeni, tanácstalannak tűnt az újonc. Az ötperces kosárcsendet Dukics egy jó büntetővel ugyan megtörte a 12. percben (12-22), ám azt követően folyamatosan nőtt a különbség. A látogatók továbbra is folyamatosan cseréltek, s szinte mindegyik friss ember hozzá tudott tenni valamit a játékhoz: a szerb Siriscevic és a horvát Orsulic is bejelentkezett egy-egy trojkával, s Csorvási Milánt sem tudtuk tartani centerposzton. McKenzie és Dukics támadásban is lassúnak, körülményesnek tűnt, így hatástalannak bizonyult a magas kecskemétiek ellen. Továbbra is alig-alig tudtak tiszta dobóhelyzetet kialakítani a vendéglátók. Wittmann hármasa után a 13. percben 12-26, majd Csorvási két dupláját követően a 18. percben már 20-42 volt az állás – megroppant a Szedeák. Tanács Attila hozott némi lendületet és életet a játékba, az ő kosaraival 28-47-re „zárkózott” a Szeged a nagyszünetig. A fordulást követően aztán összekapta magát Fodor Péter csapata. Annak ellenére is elkezdtek közelebb lopózni a Tisza-partiak (Rubin két triplát is szórt), hogy Vida Mátét a 26. percben egy véleményes ítélettel – az Orsulic által kiprovokált dulakodás lezárásaként – kipontozták a kissé megzavarodó játékvezetők. A másik hazai irányító, a négy faulttal álló Drahos Gábor hátára vette a Szedeákot. Kétszer is betalált távolról, s remekül mozgatta a gárdát. Óriási erőket mozgósított a hátrány ledolgozásáért a Szeged, a közönség jutalmazta is a teljesítményt. Rubin kosarával a 29. percben sikerült is tízre visszajönni (56-66). A negyed végül 70-58-as kecskeméti vezetéssel zárult. Az újonc játékosai nem adták föl, óriásit küzdöttek a záró játékrészben is. Különösen a rutinos magyar mag, Drahos, Kiss Zsolt és Tanács nyújtott extrát. Végre a védekezésben is felvette a versenyt ellenfelével a Szedeák, a drukkerek kezdhettek reménykedni a csodában. Pattanásig feszült a hangulat, mikor a negyed közepén látótávolságon belülre kerültek a hazaiak. Tanács két dupláját Drahos egy utolsó másodperces kosárral fejelte meg, a 38. percben 75-80 állt az eredményjelzőn, nem hiába ugrált idegesen Sztojan Ivkovics (a síposok mégsem ellene, hanem Bonifert Domonkos szegedi másodedző ellen ítéltek technikait ebben a periódusban). Sorra jöttek az időkérések, a Szedeák igyekezett belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba. Ám a bravúr végül nem sikerült, hiába gyűjtötte szorgosan a pontokat Kiss Zsolt, s dobott hármast Rubin, a kecskemétiek nem engedték ki kezükből a győzelmet. Újra kézbe vette a csapatot LaGrange és Wittmann, s tették, amit tenniük kell: faultokat harcoltak ki, s sorra értékesítették a büntetőket. A végén 94-84-re nyertek a hírös városiak, ám a hazai alakulatot is elismerés illeti a második félidőben mutatott lelkes, harcos, csupa szív játékásért. A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeákra a jövő héten is nehéz csaták várnak. Szerdán 19 órakor a Szolnok, szombaton 18 órakor pedig az Albacomp otthonában lépnek pályára a srácok. Mindkét meccsről online közvetítést olvashatnak majd a SZEGEDma.hu-n. További eredmények: Factum Sport Debrecen – Falco-Szova KC Szombathely 81-90 MJUS-Fortress Körmend – Szolnoki Olaj KK 70-80 Pécsi VSK-Pannonpower – Kaposvári KK 82-76 Salgótarjáni KSE – Takarék Soproni KC 86-105 Atomerőmű SE – Albacomp 64-67 Zalakerámia ZTE KK – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 90-75

IV. negyedSZTE-Szedeák - Kecskeméti KSE 26-24 Az eredmény alakulása 1. perc: 62-72, 2. perc: 62-75, 3. perc: 63-75, 4. perc:65-78, 5. perc: 67-80, 6. perc: 71-80, 7. perc: 75-80, 8. perc: 78-83, 9. perc: 81-86, 10.perc: 81-90 Érdekesebb események 1. perc: A Szedeák hajt, próbál még közelebb kerülni ellenfeléhez, egyelőre 10 pont a különbség. 2. perc: Több pontatlan dobás a szegedi oldalon. 3. perc: Nem bír 10 ponton belül kerülni a Szeged. 4. perc: Lakatos triplával biztosítja be a Kecskemét előnyét. 6. perc: Tanács négy pontjával feljön a Szedeák hét pontra, most már van esély az egyenlítésre. 7. perc: Még közelebb kerül a hazai csapat az egyenlítéshez Drahos kosara után. 8. perc: Kiss triplát dob. 9. perc: Kiss triplát vállal, nem megy be, de büntetőket dobhat, mert szabálytalankodnak vele szemben. Mindhárom dobása jó, 81-86. III. negyedSZTE-Szedeák - Kecskeméti KSE 30-23 Az eredmény alakulása 1. perc: 32-47, 2. perc: 38-51, 3. perc: 39-53, 4. perc:40-58, 5. perc: 41-58, 6. perc: 41-60, 7. perc: 44-63, 8. perc: 49-63, 9. perc: 56-66, 10. perc: 58-70 Érdekesebb események McKenzie kosarával kezdődik a második félidő, majd Rubin is betalál, 32-47. 2. perc: Rubin triplával köszöni meg, hogy tiszta helyzetből dobhat 4. perc: Továbbra sem csökken a Szedeák hátránya, nagy változás kellene a hazaiak játékában. 5. perc:A Szedeák próbál felállni, de a Kecskemét nem engedi át a kezdeményezést. 6. perc: Orsulic szándékosan elgáncsolta Vidát, a két csapat játékosai között szerencsére csak szóváltás tört ki. Három perc alatt két pontot dobott a Szedeák. 8. perc: Drahos triplája tapsot ér a nézőtéren. 9. perc: Drahos újabb tripla, 52-65. Majd Molnár szerez két pontot, 54-65. Rubin kosarával már csak 10 pont a különbség. II. negyedSZTE-Szedeák - Kecskeméti KSE 17-29 Az eredmény alakulása 1. perc: 11-22, 2. perc: 12-26, 3. perc: 14-29, 4. perc: 17-29, 5. perc: 19-31, 6. perc: 20-33, 7. perc: 20-38, 8. perc: 20-42, 9. perc: 26-42, 10. perc: 28-44 Érdekesebb események Már az első másodpercekben triplával nyit a Kecskemét és tovább növeli előnyét, 11-22. 2. perc: Egy pontot dob a Szedeák, már 14-gyel vezet a Kecskemét. 3. perc: Gyors támadás végén Vida szépít, de három pontos a válasz, 14-29. 4. perc: Dukics második tripláját dobja. 5. perc: Nehezen találja játékát a hazai együttes, a vendég csapat magabiztos és tartja tíz pont feletti előnyét. 6. perc: Bencze újabb könnyű kosarat szerez, 19-33 7. perc: Orsulic triplájával már 18 ponttal vezet a Kecskemét 8. perc: A Kecskemét kétszer annyi pontot dob, mint a Szedeák, 20-40 I. negyedSZTE-Szedeák - Kecskeméti KSE 11-18 Az eredmény alakulása 1. perc: 2-2, 2. perc: 4-2, 3. perc: 7-3, 4. perc:7-5, 5. perc: 9-5, 6. perc: 9-9, 7. perc: 11-9, 8. perc:11-13, 9. perc: 11-16, 10. perc: 11-18 Érdekesebb események 1. perc: Az első kecskeméti kosárra Dukics válaszol, 2-2. A találkozó elején kevés a kosár. 3. perc: Lagrange csak az egyik büntetőt értékesíti, Dukics viszont a mérkőzés első tripláját szerzi, 7-3. 5. perc: Továbbra is tartja négy pontos előnyét a Szedeák, 9-5. 6. perc: Lagrange négy pontot szerez és egyenlít, 9-9. 7. perc: Kiegyenlített a játék, egyik csapat sem tud elhúzni. 8. perc: Átveszi a vezetést a Kecskemét, majd Wittmann kosárával már, 16-11. A Szedeák nem tudja időben befejezni támadásait. Férfi kosárlabda NB I/A 5. forduló, Szeged, vezeti: Valovics István, Györffy Pál Attila, Szabó Gergely; ellenőr: Gencsev PlámenA várható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Kiss Zs., Dukics, McKenzie. Kecskemét: LaGrange, Wittmann, Dénes, Orsulic, Bencze. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődik Ribizsár Gyula röplabda-játékvezető emlékére. Jónás László, a Szedeák gyúrója elmondta, Nyilas derekában egy izom húzódott meg, Tanács pedig meg van fázva, de igyekeznek mindkettejüket játékra alkalmas állapotba hozni. Nyilas derékfájdalmakkal küzdött, Tanács pedig beteg volt még tegnap, most mindketten a csapattal melegítenek. A mérkőzés alakulását 18 órától követhetik portálunkon, majd a találkozót követően részletes beszámolóval, fotógalériával és videóval is jelentkezünk. Beharangozó írásunkat itt olvashatják el.