Sport

Szakszemmel 1. nap: Uruguay – Franciaország

Szakszemmel 1. nap: Uruguay – Franciaország

2010. június 12., szombat
Szakszemmel 1. nap: Uruguay – Franciaország

Megkezdődött a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság

Két mérkőzést játszottak pénteken a futball-vb-n. Nyitányként a házigazda Dél-Afrikai Köztársaság 1-1-re végzett Mexikóval, majd az A csoport másik összecsapásán Franciaország és Uruguay gól nélküli döntetlenjét láthattuk. Ezt a találkozót elemzi Szakszemmel rovatunkban Dr. Tóth János, a szegedi Tisza Volán SC UEFA „B” licences edzője.Uruguay – Franciaország 0-0 Vezette: Nisimura. Uruguay: Muslera – Lugano, Godín, Victorino – Pérez (Eguren 88'), Á. Pereira, Ríos, M. Pereira, I. González (Lodeiro 63') – Suárez (Abreu 74'), Forlán. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez. Franciaország: Lloris – Sagna, Gallas, Abidal, Evra – Toulalan, Diaby, Gourcuff (Malouda, 75') – Govou (Gignac, 85'), Anelka (Henry 72'), Ribéry. Szövetségi kapitány: Raymond Domenech. Kiállítva: Lodeiro (81. perc) Ez bizony egy felejthető mérkőzés volt. A játékrendszert illetően Uruguay egy Európában már nem alkalmazott (elavult?) 3 – 5 – 2 formációt alkalmazott, ahol a két szélső játékosnak kellene bejátszani a pálya szélét alapvonaltól alapvonalig, ami nem megy. A rendszer sérülékeny, támadásban is – hatástalansága miatt –, de főleg védekezésben, a két szélén tátongó üres terület miatt. Egyébként akkor lehet hatásos ez a szisztéma, ha csak védekezésről van szó (lásd kiállítás). Franciaország: A most már „szokásos” európai játékrendszer (4 – 3 – 3) halovány leképezését mutatták be (bár helyenként a három támadóból kettő láthatatlanná vált, és csak Anelka próbálkozott a védők gyűrűjében), gyenge egyéni teljesítményekkel. Ezt a rendszert csak a Barcelonától láthatjuk fogyasztható, sőt élvezhető formában. Uruguay agresszíven vetette bele magát a párharcokba, de ez nem véletlen, hiszen ők erről (is) híresek. Franciaország az európai játékkultúrával próbálta uralni a mérkőzést, kevés sikerrel. A meccs lefolyására az egyéni akciók, a véletlenül kialakított helyzetek voltak jellemzőek. A nézők számára vonzó kombinatív játék hiányzott. Az edzők az eredménytelenség miatt nem éreztek változtatási kényszert, az első csere a 63. percben volt. Engem (is) zavar a francia szövetségi kapitány tehetetlensége, variációs lehetőségek sokasága áll a rendelkezésére. És ő? Néz, vár, mutogat, kezével eltakarva titkos utasításokat ad, hát, nem tudom… Viszont csinos felesége van (lásd internet). Egyénileg nem szolgált rá senki kiemelésre. A franciáknál Diaby trükközései és szorgalma érdemel említést, de ő nem üti meg azt a szintet, amit ebben a csapatban egy középső játékszervezőtől elvárnánk. Az „uruk” rendelkeznek néhány igen masszív védővel és két (egy? – Forlan) veszélyes csatárral. Köztük nincs szerves kapcsolat. Összességében elmondható, hogy a szokásos vb-nyitó mérkőzéseredmények születtek, (biztonsági döntetlenek), ebben a csoportban nyitva hagyva minden kérdést. Jobb meccseket kívánok a nézőknek!

A szombati vb-program:

13:30: Görögország – Koreai Köztársaság (B csoport) 16:00: Argentína – Nigéria (B csoport) 20:30: Anglia – Egyesült Államok (C csoport) Szakszemmel rovatunkban szombaton este Lóczi Péter, a Tisza Volán SC UEFA „B” licences edzője elemzi az Argentína – Nigéria meccset.
Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.