Sport

Partvonal: górcső alatt a megyei I. osztály

Partvonal: górcső alatt a megyei I. osztály

2010. június 18., péntek
Partvonal: górcső alatt a megyei I. osztály

Partvonal rovatunkban ezúttal a hétvégén befejeződött megyei I. osztályú labdarúgó-bajnoksággal kapcsolatos tapasztalatairól beszél Sahin-Tóth Dezső, a CSLSZ szakmai alelnöke.

Kiegyensúlyozott, színvonalas bajnokság ért véget a megyei I. osztályban

Sahin-Tóth Dezső

szerint. A pontvadászat több remek meccset is hozott. A megyei labdarúgásban komoly tradíciókkal rendelkező tizenhat együttes küzdött egymással, melyek közül bárki nem szerepel itt jövőre, hiányozni fog a térképről. A szakmai alelnök néhány mondatban szólt a résztvevőkről.

A dobogósok: Csongrád, Kistelek, Sándorfalva

„Nem először gratulálok a bajnok Csongrádnak. Úgy érzem, ők elsősorban csapatként működtek kiválóan, s nőttek az ellenfelek fölé. Tavasz teljesítményük különösen markáns volt, s 75-20-as gólkülönbségük is önmagáért beszél. Az utánpótlás-nevelés erősségét jelzi, hogy ifi- és serdülőcsapatuk is aranyérmes lett a megyében. Kívánom nekik, lépjenek föl az NB III-ba – az utánpótlásnak is bizonyosan jót tenni a magasabb osztályú versenyeztetés. A Csongrádot egészen a Mindszentig igen erős alakulatok követik a tabellán. Sándorfalván, Mórahalomon, Kisteleken és Ásotthalmon a feltételrendszer is elsőrangúnak mondható. De sorban haladva, az ezüstérmes Kistelek ezen a szinten rutinos, összeszokott, jó állománnyal rendelkezik, ők jövőre is jók lesznek. Kiemelendő, hogy ismét ők adták a gólkirályt

Koncz Miklós

személyében. A bronzérmes Sándorfalvában talán picit több is lehetett volna, lehet, hogy már szezon közben érződött ott, hogy változások készülnek a klubnál. Büszkék lehetnek az utóbbi három év eredményeire, a felálló új vezetés előtt magasra tették a mércét” – kezdte az alelnök a dobogósok bemutatását.

Mórahalom, Ásotthalom, Mindszent – ki robbant majd jövőre?

A Mórahalom év közben edzőt váltott, kis idő kellett futballistáinak, míg átálltak az új játékrendszerre, de a végére nagyon összeálltak, s most komoly terveket szövögetnek. A SZVSE-Gyálarét – melyet ősszel még a kispadról irányított Sahin-Tóth Dezső – a megye egyik legfiatalabb csapata, melynek háttérrendszere elmarad a riválisokétól, ám utánpótlásbázisa masszív. „Összességben előreléptek a vasutasok, de ha a fiatalok tehetsége több szorgalommal párosult volna, még jobb helyen is végezhettek volna. Nagymágocson példás a közösség összetartása, s bár nem dúskálnak az anyagiakban, remek együttest építettek a környékbeli fiatalokra. Üde színfoltjai a pontvadászatnak, nem egyszerű ott nyerni. Az Ásotthalomban talán több lehetőség volt már idén is, hiszen remek körülmények között kiváló játékoskeret dolgozott. Talán a szerencse hiányzott, de nem lennék meglepve, ha jövőre harcban lennének a legjobb helyekért. A Mindszent felemás évet zárt, hiszen télen edzőváltás és komoly játékosmozgás történt, majd tavasszal az egyik élcsapattá nőtték ki magukat. Ha ezt az arcukat mutatták volna ősszel is, még a dobogóért is küzdhettek volna. Kíváncsi vagyok, őszre is megmarad-e majd a lendület, ha igen, mindenkinek számolni kell velük. Kiszomboron nagyon szeretik a focit, s

Szirbik Imre

elnök rengeteget tesz érte. Az aranykorszakuk után most – ahogy lenni szokott – egy hullámvölgyet élnek meg, de tisztességesen helytálltak, igazi középcsapat voltak. Stabil középcsapattá nőtte ki magát a Balástya is, mely az előző szezonban csak a végén menekült meg a kieséstől. A helyi közeg ott is igényli a labdarúgást, s össze is fog érte. Ők is egyre komolyabban foglalkoznak az utánpótlással, azt hiszem, ez a helyes út” – folytatta a negyedik-tizedik helyezett alakulatokkal.

Akik megkapaszkodtak és akik nem...

Ami az alsóházat illeti, a Csanádpalota liftezik a megye I. és II. között, ezúttal sikerült biztosan bennmaradniuk. A településen tükröződnek a magyar társadalom problémái, nagy szükség van a futballra. Egy szűk közösség sokat tesz a felnőtt- és az utánpótlásfociért, nekik további sok erőt kíván az alelnök. „A Dorozsmát többször láttam ragyogóan futballozni, úgy gondolom, ők előrébb is zárhattak volna a keretük alapján. Egy jó Dorozsmára mindig szüksége van a megyei focinak. A Röszke rutinos bennmaradó, megint az utolsó fordulóban biztosították jövő évi tagságukat. Csodálatos környezetben dolgoznak, fontos, hogy ott vannak a megye I-ben. A Tápé is az utolsó fordulóban maradt benn, jobb gólkülönbsége révén. Ők is megküzdöttek gondjaikkal a szezonban, több edzőt is elfogyasztottak, de végül megkapaszkodtak, amihez gratulálok. A két kiesőt nagyon sajnálom. Tiszaszigeten mintha fellendülőben lett volna a labdarúgás, nyugodtnak tűnt a háttér, nem tudom, miért esett szét a csapat a végére. Kívánom nekik, gyorsan sikerüljön talpra állni. A Szentesi Kinizsi külön tanulmányt érdemelne. Ők sajnos nem tudnak megfelelő támogatást szerezni, így tehetségeket folyamatosan szívják el a környékbeli csapatok. Két év alatt például öt kapust vesztett el a tavalyi megye II-es bajnok, így a szezon végén az edzőként is ténykedő, 40 esztendős

Vadász Bélának

kellett a ketrecbe állnia. A nagy múltú klub problémája sajnos nem egyedülálló Magyarországon, illetve a megyében. Remélem, minél rövidebb időn belül sikerül stabilizálniuk a helyzetüket” – így Sahin-Tóth Dezső. Az alelnök úgy összegzett: a magyar és a megyei labdarúgás számára fontos, hogy minél több fiatal focizzon az adott településeken, a klubok kiemelt figyelmet fordítsanak az utánpótlás-nevelésre, becsüljék meg tehetségeiket, hiszen ez a jövő záloga, ez a járható út. „Minden játékosnak, edzőnek, vezetőnek, szurkolónak köszönöm az egész éves munkát, kitartást, jó pihenést és jó felkészülést a nyárra, s kívánom, a következő szezonban még ennél is színvonalasabb bajnokságot lássunk” – zárta e heti gondolatait.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.