Labdarúgás: simán verte a Bordány a Forráskutat + FOTÓK

2010. június 2., szerda
Félgőzzel is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Bordány a Forráskúttal szemben a labdarúgó megyei II. osztály Homokháti csoport korábbról elhalasztott meccsén. A búcsúzó Szűcs Dénes gárdája így negyedik lett, a vendégek még izgulhatnak, bennmaradnak-e. A találkozót online közvetítettük.

A labdarúgó megyei II. osztály Homokháti csoport 24. fordulójának elhalasztott mérkőzésén:

Bordány SK - Forráskút SE 3-1 (2-0). Ruzsa, 100 néző, vezette: Tóth Gábor Bordány SK: Tari - Masír, Bán (Süli P. 46'), Császár, Hegedűs, Dobó, Nógrádi (Szügyi 46'), Kozma, Stefkovics (Tóth I. 46'), Donciu (Kovács S. 46'), Szabó Zs. Edző: Szűcs Dénes. Forráskút SE: Szászi - Fodor G. (Ocskó 74'), Tarján, Gresák (Kovács Á. 54'), Goda, Gedai, Kálmán, Szűcs G. (Fülöp 46'), Szabó A., Repkó D., Nagy S. Edző: Huszár János. Gólszerzők: Kozma Z. (2'), Stefkovics M. (13'), Kovács S. (50'), illetve Szabó A. (77'). Szűcs Dénes, a Bordány mestere: "Köszönöm a ruzsaiaknak a lehetőséget, hogy megrendezhettük ezt a mérkőzést. Gratulálok a csapatomban az egész éves kiváló teljesítményhez, remek közösséget alkottak. Kívánom az egész bordányi labdarúgó-társadalomnak, hogy ezen az úton továbbhaladva szép sikereket érjenek el, s minél hamarabb a megyei I. osztályba jusson a gárda!" Huszár János, a Forráskút edzője: "A jobbik együttes megérdemelten nyerte meg a meccset, gratulálok a bordányiaknak!"90. perc: A játékvezető egy másodpercet sem hosszabbított, amint legördült a 90. perc az óráján, szájába vette a sípot, s a meleg öltöző felé irányította a feleket. A papírformának megfelelően a Bordány gárdája legyőzte a sereghajtót. Szűcs Dénes így szépen búcsúzott a kispadtól, a csapata pedig megszerezte a negyedik helyet a Homokháti csoportban. Forráskúton ellenben szombat estig még aggódni kell, hogy jövőre is megye II.-es meccseket rendeznek-e, vagy pedig kiesnek a megyei III. osztályba. Az FK 1899 Szeged elleni derbi bizonyára izgalmas kis összecsapás lesz, ahogy a Tömörkény és a Zsombó ütközete is. 87. perc: Jó hír: amilyen hirtelen jött, olyan gyorsan el is állt az eső. Közben a Bordány lassan elkönyvelheti a három pontot a három találatáért. A forráskútiak pedig tervezgethetik az FK elleni nyerő taktikát. Mert nyerniük kellene, az nem vitás! 83. perc: A gól óta sokkal élénkebb lett a játék. A Forráskút próbálkozik, ismét Szabó Attila került helyzetbe: a vendégek gólszerzője beverekedte magát a büntetőterületen belülre, de elrontotta az átadást, így oda is lett a lehetőség. 77. perc: GÓÓL! Váratlanul, de összességében nem érdemtelenül szépített a Forráskút. Szabó Attila robbant rá a védők mögé ívelt labdára, s a gólvonalon maradt Tari Nándor mellett a hálóba lőtt, a bőr a jobb oldali hálótartó vasat találta telibe; 3-1! 75. perc: Egy szép bordányi lövés, miközben láthatóan és érezhetően mindkét csapat beletörődött az eredménybe. Tarján Roland egy formás akció végén 24 méterről eresztett meg egy löketet, Szászi figyelt, nem okozott neki gondot a hárítás. 74. perc: Újabb forráskúti változtatás: Fodor le, Ocskó be! 70. perc: Kozma Zoltán remek lövését láthattuk, a 28 méteres kísérlet nem sokkal szállt fölé. Ömlik az eső közben! 65. perc: Tudják, mi hiányzott a ruzsaiaknak, a bordányiaknak és a forráskútiaknak? Az eső. Megjött az utóbbi napok elmaradhatatlan kelléke, esik Ruzsán... A tippmixben valószínűleg igen alacsony odsszal lehetett erre fogadni. De vissza a futballhoz! A csapatok most szinte lemásolják az első játékrész hasonló időszakát: a vendégek meddő mezőnyfölényben játszanak, a Bordánynak viszont semmi, de semmi nem sürgős... 60. perc: A forráskúti Gedai Attila durrantott fölé. A vendégek alighanem már lemondtak a pontszerzésről. Ők szombaton az FK 1899 Szegedet fogadják majd, ott kellene bebiztosítaniuk a bennmaradásukat. Nem lesz egyszerű, hiszen sorsuk a Tömörkény - Zsombó derbi eredményétől is függ. A Tömörkény ma 12 pontos, a Forráskút minden bizonnyal marad 11-en. 56. perc: Ismét a bordányiak előtt alakult ki helyzet. Tóth István lépett ki, ám ívelése a kapu jobb fölső sarka mellett-fölött hagyta el a játékteret. Nem sokat tévedett, olyan 20-30 centimétert. 55. perc: Úgy néz ki, sima győzelmet aratnak a hazaiak. Egy perce cserélt a Forráskút: Kovács Ádám jött be, Gresák Ferenc hagyta el a pályát. 50. perc: GÓÓL! Kovács Sándor már meg is hálálta a bizalmat. Egy szép bal oldali támadás végén remek beadás találta őt egyedül, kicselezte a kapust, s 3 méterről az üres kapuba gurított; 3-0! 49. perc: Új fiúk zöld mezben: Tóth István, Süli Péter, Szügyi Szilárd és Kovács Sándor. Az öltözőben maradtak: Stefkovics, Bán, Nógrádi, Donciu. Az ok: Szűcs Dénes, aki ma utoljára ül a bordányi padon, mindenkinek szeretne játéklehetőséget adni. 46. perc: Megkezdődött a második félidő Ruzsán. Szűcs Gábort Fülöp Zoltán váltotta a vendégeknél, a hazaiak viszont négyet is cseréltek... 45. perc: Szünet. Kétgólos, magabiztos bordányi vezetés. A Forráskút messze a bravúrtól. 43. perc: Két remek lövéssel jelentkeztek a bordányi fúik, de továbbra sincs meg még a harmadik gól. Donciu Ioan Claudiu 22 méterről eresztett meg egy löketet, Szászi kapus remekül védett, Bán Gergő pedig középről, 20 méterről tüzelt, a hatalmas bomba a fölső lécről a gólvonalra, onnan pedig kifelé vágódott. Ezt is megúszta a Forráskút... 38. perc: Láthatóan visszavett a kezdeti tempóból a Bordány, nem szakadnak meg Szűcs Dénes játékosai. Tisztában vannak vele, hogy jobbak, mint a vendégek, s a kétgólos előny tudatában talán már szombatra is spórolnak erejükkel. Jön ugyan előre becsülettel a forráskúti csapat, de játékában továbbra sincs átütőerő, nem alakítanak ki helyzeteket. A hazai kontrákban jóval több a veszély, ám egyelőre hiba csúszik az utolsó passzokba. 32. perc: Csúnya felhők közelednek, jó lenne, ha megúsznák a játékosok... Stefkovics került az előbb helyzetbe, át akarta ívelni a hálóőrt, de lecsúszott a lábáról a laszti, s messze a kapu mellé szállt. 27. perc: A Forráskút egyre többször jön át az ellenfél térfelére, lassan átveszi az irányítást. Az imént egy szöglet utáni kavarodás után Tari kapusnak bravúrral kellett fölé ütnie egy közeli perdítést. A bordányiak kontrákra rendezkedtek be, néhány lesgyanús elfutással vétették magukat észre, de a beadások - például Császár részéről - nem sikerültek. 17. perc: Annál nagyobb lehetőség adódott viszont az esélyesebb Bordány előtt. Az első találat szerzője, Kozma ugrott ki, egyedül vezette a labdát a kapusra, ám 14 méterről ezúttal a jobb alsó mellé lőtt. Akár 3-0 is lehetne már, de ezt egyelőre megúszták a vendégek. 16. perc: Iszonyatosan nehéz most már a Forráskút dolga, pedig a bennmaradáshoz pontra, pontokra lenne szükségük. Próbálnak visszajönni a meccsbe, amit két távoli lövéssel jeleztek, de ezek nem jelentettek veszélyt. 13. perc: GÓÓL! Megduplázta előnyét a Bordány. Donciu a jobb oldalon az alapvonal közeléig jutott le, majd halálpontos centerezett, Stefkovics Márknak nem volt nehéz dolga: 5 méterről a jobb fölső lőtt; 2-0! 10. perc: A bordányiak kezdeményeznek többet, az ő lábukon vándorol a labda, de nincs egyelőre különösebb veszély az akciókban. 6. perc: Változatos a játék, egy szöglet után az első forráskúti lehetőséget is feljegyezhettük, a fejes azonban a kapu fölé szállt. 2. perc: GÓÓL! Már a második percben vezetést szerzett a "hazai" Bordány. Kozma Zoltán mellel maga elé tett egy védőkről kipattanó labdát, majd 14 méterről kapásból zúdította a jobb sarokba; 1-0! 1. perc: Útnak indult a labda. 17.30: A ruzsai pálya kiváló állapotban: lesz mérkőzés! Hamarosan kezdünk. A megyei II. osztály Homokháti csoport negyedik helyén tanyázó Bordány SK és a tizedik Forráskút SE találkozóját május 16-án a heves esőzés, a pálya használhatatlansága miatt kellett elhalasztani. Bordányban ma sem lehet játszani, így Ruzsán kerül sor az összecsapásra - ha az időjárás engedi... A vendégek számára nagyobb a tét: a Forráskút jelenleg 11 ponttal sereghajtó a 12 pontos Tömörkény mögött, amikor már csak egy forduló - a hétvégi - van hátra a pontvadászatból. A hazai gárda minden valószínűség szerint negyedikként végez, ehhez ma vagy szombaton már csak egy pontra van szükségük. A két fél kétszer csapott már össze ebben a szezonban. Bordányban szeptemberben 2-1-es hazai győzelem született (gólszerzők: Lajkó Endre, Kádár Németh Attila, illetve Goda Zsolt), majd Forráskúton 5-1-re tudott diadalmaskodni a Bordány márciusban (gólszerzők: Tari Tamás, illetve Tóth István Péter, Szügyi Szilárd, Donciu Ioan Claudiu, Dobó László, Vass Kornél). Nem kell mondani, ezúttal is Szűcs Dénes gárdája az esélyesebb. De a labdarúgás éppen azért szép, mert sokszor kiszámíthatatlan, különösen a bajnokságok végén, mikor sok alakulat az életéért küzd!