Hátország: nagyszerű iksz az Algyő-SZVSE-től

2010. május 13., csütörtök

Összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos együtteseinek legutóbbi bajnoki meccseiről számolunk be. Második félidei remek játékának köszönhetően tíz góllal győzött az ificsapat, erős ellenfél ellen szerzett pontot a serdülő, s a kissé újjászervezett előkészítő is egyre jobban muzsikál.

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 25. forduló:

SZVSE-Gyálarét – Csanádpalota FC 10-0 (3-0).

Vezette: Csillik Attila.

SZVSE-Gyálarét:

Weszelovszky – Csobán R. (Kocsis-Savanya), Csobán K., Bálint, Magony, Nagypál, Fábián, Strack, Muhi (Kozma), Mészáros, Hegyesi Á. Edző: Fülöp László.

Csanádpalota:

Molnár – Tóth, Luczó, Zsigmond, Dombi (Somogyi), Simon, Cost, Trényi, Dinnyés, Takács (Gábor), Balogh. Edző: Putárik György. Gólszerzők: Strack 3 (2', 15', 53'), Magony 2 (50', 88'), Bálint (33'), Kozma (76'), Mészáros (78'), Hegyesi Á. (85'), Nagypál (90').

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

Fülöp László,

a SZVSE-Gyálarét mestere:

„Még nagyobb különbséggel is megnyerhettük volna a mérkőzést, de nagyképűen kezdtünk, ezért vezettünk mindössze három góllal az első félidőt követően. A szünetben elbeszélgettem a srácokkal, utána kezdtek el igazán úgy futballozni, ahogy tudnak. Elmondtam nekik, rendkívül lényeges, hogy minél több találatot érjenek el, hiszen többek között ezáltal hívhatják föl magukra a figyelmet. Azt hiszem, önmagáért beszél, hogy 140 gólt rúgtunk eddig a bajnokságban, s Magony Tibor 40 góllal vezeti a góllövőlistát. Őt még – Fábián Ákoshoz hasonlóan – mindenképpen szeretném kipróbálni a felnőttcsapatban is a hátralévő öt fordulóban, ahogy Cseh Richárdnak és Kis Tamásnak már szerepet adtam. Úgy gondolom, a Csongrádot már nehezen tudjuk beérni. Természetesen nem tettünk le erről, de a második-harmadik helyet is nagyra értékeljük. Az arra érdemes játékosoknak azonban talán még fontosabb, hogy a felnőttben is lehetőséget kapjanak.”

A bajnokság élcsoportja:

1. Csongrád 63 pont, 2. SZVSE-Gyálarét 58 pont (140-17), 3. Tápé 56 pont, 4. Kiszombor 47 pont, 5. Kistelek 45 pont (24 meccs), 6. Sándorfalva 42 pont.

NB III Alföld csoport U16-os bajnokság 21. forduló:

Algyő-SZVSE – Százhalombattai Vuk SE 3-3 (0-0).

Algyő, vezette: Lászkai (kiválóan) kiválóan.

Algyő-SZVSE:

Mészáros L. – Faragó N., Környei B., Rózsa D., Kertész G. – Locskai P., (Horváth Cs.), Busa B., Váczi T. (Szántó D.) – Bécsi B. (Vincze B.) – Kálmán K., Kiss Á. (Sipos Á.). Edző: Hágelmann Endre.

Százhalombatta:

Kurán Á. (Sopronyi) – Tóth B., Molnár, Lehel K., Mari N. – Kondreska (Horváth Gy.), Nagy G., Tóth M. (Lak I.), Vörös (Sárközi) – Pregitzer G., Herczeg S. Edző: Nagy István. Góllövők: Váczi T., Rózsa D., Szántó D., illetve Herczeg S. 2, Tóth M. Jók: Rózsa D., Környei B., Szántó D., Váczi T., illetve Herczeg S., Kurán, Molnár N. A csoport 4. helyén álló, jó képességű battai csapat ellen kissé idegesen kezdtek a hazaiak. A csúszós, rendkívül jó talajú pályán színvonalas, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, az első félidőben nem született gól, de a hazaiak

Kálmán Krisztián

szólója és önzetlen passza után megszerezhették volna a vezetést, sajnos

Kiss Árpád

rosszul célzott. A második 45 perc vendéggóllal kezdődött, rossz helyezkedés és elpasszolt labda után a csoport egyik legjobb játékosa, a 38 gólos

Herczeg

lőtt az Agyő-SZVSE hálójába; 0-1. A hazaiak kicsit megzavarodtak, és kapkodtak, de

Váczi T.

egy szép akció végén kiegyenlített; 1-1. Átvette a játék irányítását a hazai gárda, sajnos a góllövő bokáját szétrúgták, ezért nem tudta folytatni a játékot. A csereként beálló és az 1996-os korosztályban megyei válogatott

Szántó Dániel

remekül helyettesítette, a pályára lépése után 15 perccel óriási kapás gólt lőtt; 2-1 az Algyőnek. A vendégek játéka szinte csak abból állt, hogy a két erős fizikumú csatáruknak ívelték a labdákat, de be is jött, mert egy figyelmetlen kapuskifutás után egyenlített Herczeg S.; 2-2. Az utolsó 10 percben mindent egy lapra feltéve rohamozott az Algyő-SZVSE csapata, mely a meccs végére fizikálisan is ellenfele fölé nőtt.

Rózsa Dániel

a 85. percben az egész vendégvédelmet kicselezte, a kapus mellett is elhúzta a labdát, és az üres kapuba lőtt; 3-2! A végén a vendégek is bebizonyították, hogy nem véletlen állnak a tabella elején, egy rossz hazai bedobás után a 88. percben a szerencsétlenkedő védők között megszerezték az egyenlítő gólt; 3-3. Remek mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez! A hazaiak edzője,

Hágelmann Endre

elmondta: a gyerekek fejlődése érdekében rengeteg ilyen meccsre lenne szüksége a csapatának, mely ma is bebizonyította, ha az őszi szezonban is ebben az osztályban szerepelt volna, az első öt között lenne! A hazai csapat mellett a játékvezető teljesítménye is kiváló volt!

A bajnokság állása:

1. Gyula 51 pont (18 mérkőzés), 2. Tisza Volán SC 43 pont (16 mérkőzés), 3. Százhalombattai Vuk SE 37 pont (18 meccs), … 10. ESMTK 12 pont (17 meccs), 11. Algyő-SZVSE 10 pont (17 mérkőzés), 12. Battonya 4 pont (18 mérkőzés).

U14-es megyei bajnokság Tisza-Maros csoport 17. forduló:

SZVSE I – Újszentiván 3-0 (1-0).

Vezette: Bujdosó Attila.

SZVSE I.:

Behán Á. – Kis L., Kakuszi Á., I. Dursun, Horváth G. – Kalmár Zs., Tóth D., Iritz N., Juhász P. – Purosz L., Lehotzky M. Csere: Kardos K., Benkocs G., Pópity V. Edző: Hágelmann Endre.

Újszentiván:

Balogh I. – Kiss P., Molnár V., Kovács M. – Radics M. – Kovács T., Máté Zs., Suhai E., Csikos N. – Benasnaum Á., Zádori M. Csere: Weiszhart K., Varga P. Edző: Tóth Gábor. Góllövők: Iritz N., Tóth D., Lehotzky M. Jók: Ibis Dursun, Kis L., Horváth G., illetve Suhai E., Molnár G. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a rengeteg helyzetet elpuskázó hazai csapat megérdemelten nyert a jó erőkből álló Újszentiván ellen!

Algyő SK – SZVSE II. 3-1 (2-0).

Vezette: Varga István.

Algyő:

Molnár K. – Miklós D., Bella D., Ibriksz R., Tóth P., Pigniczki E., Molnár Sz., Sándor M.

SZVSE II.:

Kovács-Hegedűs M. – Katona R., Kovács Z., Nagypál P., Kaczur K., Molnár B., Horváth M., Glumac Á., Juhász Zs., Asztalos R., Hanácsek B. Edző: Kakuszi Gyula. Gólszerzők: Pigniczki (2), Ibriksz, illetve Glumac.

1. UTC – Károlyi DSE 37 pont (14 meccs), 2. SZVSE I. 36 pont (15 meccs), 3. Tisza Volán SC 28 pont (14 meccs), 4. Újszentiván 21 pont (14 meccs), 5. SZVSE II. 12 pont (15 meccs), 6. Algyő 9 pont (14 meccs), 7. Makói FC 5 pont (14 meccs, egy pont levonva).