Hátország: rangadót bukott a SZVSE-ifi Csongrádon

2010. április 14., szerda

Összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos együtteseinek legutóbbi bajnoki meccseiről számolunk be. Az ifik és a serdülők is két-két mérkőzést vívtak a napokban, melyek sajnos nem a legjobban sikerültek, de bőven lehet még javítani ebben a pontvadászatban is.

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 21. fordulójában:

SZVSE-Gyálarét – Kiskundorozsmai ESK 11-1 (5-0). Vezette: Farkas Cs. Zs.

SZVSE-Gyálarét: Weszelovszky – Csobán R. Csobán K., Bálint, Magony, Nagypál (Kozma), Fábián, Strack, Kis (Lukács), Muhi, Megyeri. Edző: Fülöp László. Kiskundorozsma: Fábián – Simonics Zs., Sárkány, Gaál, Farkas F., Juhász, Borza, Simonics D., Farkas Á., Sepp. Gólszerző: Kozma és Strack 3-3, Fábián, Nagypál, Kis, Magony, Muhi, illetve Borza.

Korábbról elhalasztott meccsen:

Csongrád TSE – SZVSE-Gyálarét 2-1 (0-1). Vezette: Szeles Á.

Csongrád: Szél – Boldizsár, Birk (Laza), Sarusi K., Versegi (Kovács), Boldog (Sándor), Lekrinszki, Lajos (Bálint A.), Szeles, Polyák, Cseh Roland. Edző: Dósa-Rácz Pál. SZVSE-Gyálarét: Weszelovszky – Csobán R., Csobán K., Hegyesi Á., Lajkó, Cseh Richárd, Magony, Lukács (Kozma), Fábián, Megyeri, Hegyesi Zs. Edző: Fülöp László. Gólszerző: Polyák (53'), Lekrinszki (89'), illetve Lajkó (16').

A bajnokság élcsoportja:

1. Csongrád 53 pont, 2. SZVSE-Gyálarét 48 pont, 3. Tápé 43 pont (20 meccs), 4. Kistelek 42 pont (20 meccs), 5. Kiszombor 40 pont (20 meccs), 6. Sándorfalva 39 pont.

NB III Alföld csoport U16-os bajnokság 18. forduló:

Monori SE – Algyő-SZVSE 2-0 (1-0). Vezette: Horváth A.

Monor: Tóth Sz. – Czövek, Kajli, Zsíros, Vékei – Kovács K. (Cselovszki), Molnár Á. (Paput) – Lázár, Gábor (Albert), Farkas (Gál) – Galambos (Reisinger). Edző: Baranyi György. Algyő-SZVSE: Mészáros L. – Faragó N., Környei B., Rózsa D., Kertész G. – Locskai P.(Horváth Cs.), Vincze B. (Busa B.), Váczi T. (Szántó D.), Németh R. – Kávássy D., Kiss Á,. Edző: Hágelmann Endre. Góllövő: Czövek, Farkas. Jók: Czövek, Vékei, Galambos, Kajli, illetve Mészáros L. (a mezőny legjobbja), Környei B., Busa B., Kertész G. A vendégek jól tartották magukat a remek körülmények között megrendezett meccsen. Furcsa volt nekik a tökéletes gyepszőnyeg, ahol nem pattog a labda a térdükig. A hazai csapat nagy erőket mozgósított a győzelem érdekében, három ifijátékos erősítette őket. Sajnos az Algyő felnőtt csapatának visszalépését az utánpótlás-együttesek bánják, mert az U19-es csapatba a felnőttkeret tagjai játszanak vissza, a serdülőt pedig a kimaradó ifjúsági játékosok erősítik. Ennek ellenére csak 32. percben egy védelmi hiba utáni fejes góllal szerzett vezetést a Monor. A második félidőben támadóbb hadrendet választott a szegedi edző, és néhány ígéretes lehetőség adódott is előttük, de a 69. percben egy hazai kontratámadás is góllal végződött, ezzel elszálltak a szegediek pontszerzési reményei. Kemény, hajtós mérkőzésen a jobb csapat győzött.

Algyő-SZVSE – Gyulai Termál FC 1-3 (0-2)

Algyő-SZVSE: Mészáros L. – Faragó N., Környei B., Vincze B. (Rózsa D.), Kertész G. – Németh R., Váczi T. (Szántó D.), Busa B. (Sipos Á.), Locskai P. (Kiss Á.), – Kávássy D. (Horváth Cs.), Kálmán K . Edző : Hágelmann Endre. Gyula: Hódi B. – Gyepes K. (Kiss M.), Tóth D,, Soós M,, Zsömbörgi R. (Pálfalvi Z.) – Patkós G., Nagy S. – Bakucz Z. (Galambosi P.), Nagy D., Nikula T. – Bajnok I. (Vígh N.). Edző: Szentléleki Béla. Góllövők: Kálmán K., illetve Bajnok I. 2, Bakucz Z. Jók: Környei B. (a mezőny legjobbja), Kertész G., Kálmán K., Faragó N., illetve Bajnok I., Tóth D., Sós M. Az algyőiek a csoport egyik legerősebb csapatát fogadták, akik a Tisza Volán SC elleni vereség és HFC elleni meccsek óta minden ellenfelének 6-8 gólt gurítottak... A hazaiaknál a kezdőből betegség és fegyelmezetlenség miatt három kulcsjátékos hiányzott, ezért az első félidőben bátortalanul, hitetlenül, félve kezdtek, így aztán gyorsan, a 11. és a 15. percben lőtt gólokkal már vezetett is a gyulai gárda; 0-2. Ekkor döbbentek rá az algyőiek, hogy itt megszórhatják őket, és elkezdtek focizni! Volt egy óriási lehetőségük is, mikor

Kálmán K.

a kapust is kicselezte, de kisodródva az oldalhálóba lőtt. Jókor jött a szünet és jókor jöttek a cserék! A 48. percben 11-es után Kálmán K. révén szépítettek a hazaiak; 1-2. A csapat kitámadott a fizikai fölényben levő gyulaiak ellen, de a csoport gólkirálya,

Bajnok Imre

(aki már 40 gólnál tart) az 51. percben büntetett egy figyelmetlenséget, és máris 1-3! A kulturáltan játszó vendégek az utolsó negyedórában a kapujuk elé szorultak, veszélyesen támadott az Algyő-SZVSE, de nem született több gól.

A bajnokság állása:

1. Gyula 42 pont (15 mérkőzés), 2. Tisza Volán SC 40 pont (15 mérkőzés), 3. Hódmezővásárhelyi FC 35 pont (15 mérkőzés), .. 10. Algyő-SZVSE 6 pont (15 mérkőzés), 11. ESMTK 6 pont (14 mérkőzés), 12. Battonya 4 pont (14 mérkőzés).

U14-es megyei bajnokság Tisza-Maros csoport 14. forduló:

SZVSE I – Algyő 13-0 (7-0). Vezette: Szabó J.

SZVSE: Katona L. – Kiss L., Ibis Dursun, Kakuszi Á., Horváth G. – Kalmár Zs., Purosz L., Füvesi B. – Tóth D. – Lehoczky M., Juhász P. Csere: Benkocs G., Iritz N., Glumacz Á. Edző: Hágelmann Endre. Algyő: Molnár K. – Kiséri, Pap, Sándor, Miksu, Miklós, Bella, Molnár Sz., Pigniczki, Holczer, Tóth P. Csere: Szőke. Góllövők: Purosz Leonidasz 5, Tóth D. 3, Lehoczky M. 3, I. Dursun, Benkocs G. Edzőjük elmondása alapján a csapat főleg a területvédekezést gyakorolta, meg is lett az eredménye, mivel kapott gól és szinte algyői helyzet nélkül oldották meg a feladatukat a védők. Természetesen nagyon sok munkára lesz szükség ahhoz, hogy az eredmények közelítsenek a tavalyihoz, de ez az edzői munka szépsége. Visszatért a csapatba a nagyon tehetséges

Füvesi B.,

és végre felépült sérüléséből

Tóth D.,

ezért a támadásaikat nagyobb hatékonysággal tudták kapura lövéssel zárni! Kiemelkedett

Purosz Leonidasz

gólerős játéka, és élményszámba ment Tóth D. 3 távoli átlövésgólja! A SZVSE II. szabadnapos volt.

1. UTC – Károlyi DSE 31 pont (12 meccs), 2. SZVSE I. 27 pont (12 meccs), 3. Tisza Volán SC 25 pont (12 meccs), 4. Újszentiván 18 pont (12 meccs), 5. SZVSE II. 12 pont (12 meccs), 6. Algyő 6 pont (12 meccs), 7. Makói FC 5 pont (12 meccs, egy pont levonva).