Kosárlabda: padlóra küldte a Szeviép-Szeged a BSE-t - FOTÓK

2010. február 7., vasárnap
Kiütötte a Szeviép-Szeged a BSE-t a női kosárlabda NB I. mai mérkőzésén. A szegedi csapat 96-53-ra nyert. Jó indulattal, 100 néző volt kíváncsi a Szeviép-Szeged – BSE, valamikor rangadónak számító NB I-es női kosárlabda mérkőzésre. Most a szegediek abszolút favoritnak számítottak és így is kezdték a találkozót. Németh két triplával és kétpontossal mutatkozott be, ami összetörte a fővárosi szíveket. A vendégcsapat nem tért magához, és a jól védekező Szeged ellen mindössze három pontot ért el hét perc alatt. A gyűrűt csak olykor eltaláló és szétesően védekező fővárosiak ellen úgy kosarazott a Szeviép, ahogy akart és 10 perc után már 24 ponttal vezetett. A játékvezetők akár le is fújhatták volna a mérkőzést, mert látszott, a szegedi csapat erőteljes, jól dob minden pozícióból, míg az ellenfél egy negyed után kifulladt. A könnyed délutáni kosaras sziesztán fél perccel a félidő vége előtt már 30 ponttal vezetett a hazai gárda. Amit a néhány néző élvezhetett, hogy a szeviépes kezek sültek, Horváth, Németh és Russai is két triplát helyezett el a BSE kosarában 20 perc alatt, míg a hazai palánkról össze-vissza pattogott le a labda. A szünet után Bencze Tamás vezetőedző együttese különbség-csúcsokat döntögetett, ami elsősorban a hazai védekezés dicsérete. A legnagyobb különbséget a 36. percben jegyezhettük fel, amikor 88-38 volt az eredmény. A hazai kosarasok akár a 100 pontot is elérhették volna, de a találkozó utolsó két percében már nem koncentráltak és több labdát eladtak. De ez legyen a legnagyobb baj.

Női kosárlabda NB I, A csoport

Szeviép-Szeged - BSE 96-53 (31-7, 19-11, 23-15, 23-20) Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Hegedűs, Gál. Szeviép-Szeged: Ciglar 16, Németh B. 13/9, Horváth Zs. 13/9, Zserzserunova 13/6. Sipaviciute 20/3. Csere: Russai 6/6, Laczi 4, Lengyel 5/3, Vincze 4, Knézics, Kovács A. 2. Edző: Bencze Tamás. BSE: Kocsis B. 9/3, Simon Zs. 4, Zsovár 4, Szlimák, Varda 17/3. Csere: Szabó F. 2, Tiba 11/9, Vukov, Szabó V. 2, Hegedűs M. 4. Edző: Farkas Sándor . Online tudósításunkat az alábbiakban olvashatja újra. Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. I. negyed 2. perc: 8-0 4. perc:12-0 6. perc: 19-3 8. perc: 26-5 10.perc: 31-7 Érdekes pillanatok: 2. perc: Németh két triplával és kétpontossal kezdett. 7. perc: A jól védekező Szeged ellen mindössze 3 pontot ért el a BSE. 8. perc: A gyűrűt csak olykor eltaláló és szétesően védekező fővárosiak ellen úgy kosarazik a Szeviép, ahogy akar és 21 ponttal vezet. A szegedi együttes távolról is jól dobott, öt kísérletből négy triplát ért el. Pontszerzők:Szeviép-Szeged: Horváth Zs.5, Németh 8, Sipaviciute 12, Kováts, Ciglar 4, Vincze, Kmézics, Zserzserunova 2, Russai, Laczi, Lengyel. BSE: Kocsis,, Szabó F., Simon, Szlimák, Tiba, Zsovár 4, Vukov, Szabó V., Varda 3, Hegedűs. I.negyed: Szeviép-Szeged - BSE 31-7 II. negyed 2. perc: 33-10 4. perc: 35-14 6. perc: 41-18 8. perc: 45-18 10.perc: 50-18 Érdekes pillanatok:3. perc: A szegedi vezetőedző, Bencze Tamás 35-10-nél sorban lecserélte kezdő játékosait, a trénernek arra is van ideje, hogy mérkőzés közben a fiatalabb kosarasoknak elmagyarázzon bizonyos szituációt. 8. perc: A BSE továbbra is a távoli dobásokat erőltette, amire a szegediek számítottak. A fővárosi játékosok több alkalommal a gyűrűt sem találták el. Könnyed délutáni kosaras szieszta az újszegedi sportcsarnokban, fél perccel a félidő vége előtt 30 pont volt a különbség. A Szeviép-Szeged 48 százalékkal, míg a BSE 29 százalékkal értékesítette a kétpontos kísérleteket. A szegedi Horváth, Németh és Russai is két triplát helyezett el a BSE kosarában 20 perc alatt. Pontszerzők:Szeviép-Szeged: Horváth Zs.8, Németh 10, Sipaviciute 14, Kováts, Ciglar 8, Vincze, Kmézics, Zserzserunova 4, Russai 6, Laczi, Lengyel. BSE: Kocsis,, Szabó F.2, Simon 2, Szlimák, Tiba 3, Zsovár 4, Vukov, Szabó V., Varda 7, Hegedűs. II.negyed: Szeviép-Szeged - BSE 19-11 Félidőben: Szeviép-Szeged - BSE 50-18 III. negyed 2. perc: 58-18 4. perc: 62-20 6. perc: 69-24 8. perc: 71-26 10.perc: 73-33 Érdekes pillanatok: 3. perc: A legnagyobb különbség alakult ki a mérkőzésen 44 pont(62-18). Zserzserunova triplái nem belepottyantak a gyűrűbe, hanem labdái bevágódtak, mint egy üstökös. 6. perc: A 44 pontos csúcs már a múlt, 47-tel húzott el a Szeviép-Szeged (69-22). Pontszerzők:Szeviép-Szeged: Horváth Zs.13, Németh 13, Sipaviciute 14, Kováts, Ciglar 12, Vincze 2, Kmézics, Zserzserunova 13, Russai 6, Laczi, Lengyel. BSE: Kocsis 4, Szabó F.2, Simon 4, Szlimák, Tiba 8, Zsovár 4, Vukov, Szabó V., Varda 11, Hegedűs. III.negyed: Szeviép-Szeged - BSE 23-15 A mérkőzés állása: Szeviép-Szeged - BSE 73-33 IV. negyed 2. perc: 77-38 4. perc: 86-38 6. perc: 88-38 8. perc: 94-44 10.perc:96-53 Érdekes pillanatok: 4. perc: Újabb csúcsdöntés, 48 pont a különbség. A BSE edzője, Farkas Sándor sorokat cserél, játékosai kikészültek az iramtól. A fővárosi együttes egyébként a 6. a bajnokságban. 6. perc: További két ponttal növelte előnyét a könnyedén kosarazó Szeviép-Szeged: 50 pont a különbség. Játékosokra elosztva, ez már gombócból is sok. Pontszerzők:Szeviép-Szeged: Horváth Zs.13, Németh 13, Sipaviciute 20, Kováts 2, Ciglar 16, Vincze 4, Kmézics, Zserzserunova 13, Russai 6, Laczi 4, Lengyel 5. BSE: Kocsis 9, Szabó F.2, Simon 4, Szlimák, Tiba 11, Zsovár 4, Vukov, Szabó V. 2, Varda 17, Hegedűs 4. IV.negyed: Szeviép-Szeged - BSE 23-20 Végeredmény: Szeviép-Szeged - BSE 96-53