Vízilabda: Kásás is elégedett volt a Szeged Beton játékával

2009. december 9., szerda
A Szeged Beton vízilabdacsapata 9-6-ra legyőzte a szerb Vojvodinát Interliga-mérkőzésen. A megtizedelt szegedi együttes jól játszott és a végén nagyon küzdött, hogy megtartsa előnyét. A Szeged Beton vízilabdacsapata első Interliga mérkőzését játszotta a Vojvodina ellen az újszegedi sportuszodában. A találkozó 20 perc késéssel kezdődött, mert a szerb együttes nem érkezett meg időben és a magyar játékvezető is elakadt baleset miatt az autópályán. A szegedi együttes megtizedelve készülődött, Török Béla, Kuncz Tamás és Ágner Zoltán influenzás, míg Varga Péter a betegsége után már lejött az uszodába, de még nem vetkőzött le. „Három napig 39 fokos lázam volt, majd ment a hasam.” – mondta a csapatkapitány, akin látszott, megviselte a betegség. De nem csak Varga Péter fogyott, a csapata vezetőedzője Kásás Zoltán is betegséggel bajlódott. Már láza nem volt, irányíthatta együttesét. A Szeged Beton jól kezdett, mindkét emberelőnyös helyzetét kihasználta az első negyed elején. Szigorúan, de sportszerűen védekezett a Beton, a magyar, szerb játékvezetői páros 16 perc alatt egy fórt adott a Vojvodinának. A szerbek a második negyed elején egyenlítettek, majd hat percig nem esett gól. A Szeged Beton sorra alakította ki helyzeteit, amiből előbb Somogyi bombagólt lőtt, majd Molnár mesteri alakításának tapsolhatott a közönség. Két gólos szegedi előnnyel fordultak a csapatok. A Szeged Beton a második félidőben is jól pólózott, három, majd négy gólra növelte előnyét. Az utolsó negyedben nagy hajrát nyitott a Vojvodina lőtt két gólt. A szegediek három támadásukat nem tudták lövéssel befejezni és a semleges sarokba dobták a labdát. Nagyon küzdött a Szeged Beton, hogy megtartsa előnyét, ami ezúttal sikerült. A találkozó végén Kásás Zoltán vezetőedző is elégedett volt csapata teljesítményével, hiszen a Vojvodina jó játékerőt képviselt. A Szeged Beton legközelebb szombaton 18.30-kor a Péccsel mérkőzik az újszegedi sportuszodában.

Interliga mérkőzés

Szeged Beton - Vojvodina 9-6 (2-1, 2-1, 3-2, 2-2) Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Fekete, Csirics (szerb). Szeged Beton: Baksa - Vindisch 3, Molnár 2, Somogyi 2, Juhász, Komlósi 1, Lehmann. Csere: Kayes 1, Busila, Nádasdi Z., Nádasdi G., Szabó G. Edző: Kásás Zoltán. Vojvodina: Marinkovics - Randics 2, Vuksanovics 1, Filipovics, Kovacsevics 1, Vapenszki 1, Kalinics. Csere: Milicsics 1, Basara, Ovuka, Vukicsevics. Edző: Dejan Stanojevics. Gól - emberelőnyből: 7/4 ill. 4/1. Ötméteresből: 1/1 ill. 1/1. A Szeged Beton – Vojvodina mérkőzés eredményének alakulását 18.30-tól online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel, melynek statisztikáit az alábbiakban olvashatják. A mérkőzés később, 18.45-kor kezdődött, mert a Vojvodina késett. A játékvezetők is később érkeztek meg, mert baleset van az E5-ös autópályán. I. negyed 2. perc: 1-1 4. perc: 2-1 6. perc: 2-1 8. perc: 2-1 Gólszerzők:Szeged Beton: Vindisch 1, Somogyi 1, Vojvodina: Kovacsevics 1, Gól - emberelőnyből: 3/2 illetve 1/0 . Ötméteresből: 0/0 illetve 0/0. I. negyed: Szeged Beton - Vojvodina 2-1 II. negyed 2. perc: 2-2 4. perc: 2-2 6. perc: 2-2 8. perc: 4-2 Gólszerzők:Szeged Beton: Vindisch 1, Somogyi 2, Molnár 1, Vojvodina: Kovacsevics 1, Randics 1, Gól - emberelőnyből: 5/3 illetve 1/0 . Ötméteresből: 0/0 illetve 1/1 . II. negyed: Szeged Beton - Vojvodina 2-1 Félidő: Szeged Beton - Vojvodina 4-2 III. negyed 2. perc: 4-3 4. perc: 6-3 6. perc: 7-4 8. perc: 7-4 Gólszerzők:Szeged Beton: Vindisch 1, Somogyi 2, Molnár 2, Komlósi 1, Kayes 1, Vojvodina: Kovacsevics 1, Randics 1, Vuksanovics 1, Vapenszki 1, Gól - emberelőnyből: 6/3 illetve 3/1 . Ötméteresből: 0/0 illetve 1/1. III. negyed: Szeged Beton - Vojvodina 3-2 A mérkőzés állása: Szeged Beton - Vojvodina 7-4 IV. negyed 2. perc: 7-4 4. perc: 8-4 6. perc: 8-4 8. perc: 9-6 Gólszerzők:Szeged Beton: Vindisch 3, Somogyi 2, Molnár 2, Komlósi 1, Kayes 1, Vojvodina: Kovacsevics 1, Randics 2, Vuksanovics 1, Vapenszki 1, Milicsics 1, Gól - emberelőnyből: 7/4 illetve 4/1. Ötméteresből: 1/1 illetve 1/1. IV. negyed: Szeged Beton - Vojvodina 2-2 Végeredmény: Szeged Beton - Vojvodina 9-6