Kézilabda: rohanás a győzelembe

2009. december 4., péntek
Rohanós mérkőzésen a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 36-31-re legyőzte a Tatabányát az újszegedi sportcsarnokban. Az edzők csak álmodhattak a védekezésről a bajnoki találkozón. Záporesőként hullottak azok a plüss állatkák a mérkőzés előtt a parkettre, amiket a szurkolók hoztak és küldtek a Gyermekklinikára, ahol a kicsik megkapják a Mikulástól. Ezzel párhuzamosan a B-közép kifeszített egy transzparenst, amire azt festették: „Rendet és alázatot!” Valószínű nem társaikat szólították fel, hiszen akit érdekelt a Tatabánya elleni mérkőzés kijött az újszegedi sportcsarnokba. A Pick Szeged kézilabda szakosztályának címezték a jelmondatot. Ki látta a rövid ideig felmutatott kiírást, nem tudni, de a játékosok úgy nyargaltak a parketten, mint a paripák. Az első negyedórában tizenkét kézilabdás versenyfutását jegyezhettük fel, no meg töménytelen gólt, huszonkettőt. A védekezéssel egyik csapat sem törődött, Marjanac többször ugrott jó helyre, mint vele szemben Szente, így a Pick Szeged vezetett 12-10-re. A Tatabánya támadásban Nenadicsot nem tudta tartani, a szerb játékos szinte mindig átkígyózott a védelmen és egy félidő alatt hétszer volt eredményes. A másik oldalon viszont a szlovák jobb szélsőt, Urbánt hagyta brillírozni Zvizej. A tatabányai játékos hatszor akasztotta be a labdát a szegedi kapuba. Dragan Djukics Zvizejt lecserélte, elégedetlen volt védekezésével és a szélső támadásban sem jeleskedett. A másik oldalon Ghionea négyszer bevette a vendégkaput, ő maradhatott a pályán. Az átlövők közül Krivokapics és Osmajics sem találta önmagát, Katzirzon látszott, megviselte az egy hetes betegség.
A Pick Szeged a szünet után négygólos előnnyel kezdhette a meccset, de a 10. percben már egyenlíthetett volna az egykori szegedi, Halász Máté vezette Tatabánya. A szegediek a döntő pillanatban összekapták védekezésüket, és többször a passzív játék határát súrolta a vendégek támadása. Egyik szurkolótábor sem lehetett nyugodt, bár a Pick vezetett két-három góllal. Mindig ott lebegett az egyenlítés érzése a játékosok fejében. Ha a szegediek Mikulás-ünnepi édességnek gondolták a mézesmadzagot, akkor bejött, mert a Tatabánya nem érte utol a hazaiakat. Nagy meccs volt, látszott: jó erőket vonultatott fel a Tatabánya, de most arra volt elég, hogy megszorongassa a Bajnokok Ligájában résztvevő Pick Szegedet. Dragan Djukics: Nehéz mérkőzés volt, mert a Tatabánya jó csapat. Ott tartunk, hogy bármelyik együttes, amely jól játszik ellenünk, kemény ellenféllé válik, mert nagy rajtunk a nyomás. Ennek tudom be, hogy nem lőttük be a ziccereket. Addig játszunk jól, míg a saját kézilabdánkat erőltetjük az ellenfélre. Ha átvesszük a stílusukat, mint azt tettük Mezőkövesden és most a Tatabánya ellen, bajba kerülünk. Azon kell dolgoznunk, hogy tovább növeljük a csapatönbizalmat, de erre a legjobb orvosság a győzelem! Debre Viktor: Csak a második félidővel vagyok elégedett. Mi lett volna, ha védekezünk a szünet előtt is?

NB I-es férfi kézilabda bajnokság

Pick Szeged –Tatabánya 36–31 (21–17). Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P. Pick Szeged: Marjanac – Ghionea 7, Krivokapics 3, Andjelkovics 3, Zubai Sz. 3, Nenadics 12/4, Zvizej 3. Csere: Tóth M. (kapus), Herbert 1, Oszmajics, Vadkerti 1. Katzirz 2, Simon B. 1/1. Edző: Dragan Djukics. Tatabánya: Szente – Urbán 8, Dia 2, Dénes, Szabó Gy., Gál 2, Halász 8. Csere: Melus (kapus), Kiss Á. 7/7, Kanyó 3, Székely 1/1, Serfel, Kocsis. Edző: Debre Viktor. Hétméteresek: 6/5, ill. 8/8. Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Online közvetítésünket itt olvashatja el újra:

A Pick Szeged - Tatabánya mérkőzés eredményének alakulását este fél 7-től online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Pick Szeged - Tatabánya
I. félidőII. félidő
5. perc: 3-25. perc: 24-20
10. perc: 8-610. perc: 25-24
15. perc: 12-1015. perc: 28-25
20. perc: 15-1120. perc: 31-29
25. perc: 18-1525. perc: 33-30
30. perc: 21-1730. perc: 36-31
KiállításokKiállítások
16.perc: Zubai, 25. perc: Krivokapics16. perc: Dénes
77Zvizej16.,-
1/1 Nenadics 2/2 Nenadics 3/2 Nenadics 4/3 Simon1., 2., 5., 30.,1/1 Székely 2/2 Kiss 3/3 Kiss 4/4 Kiss 5/5 Kiss6., 19., 20., 24., 28.,
5. perc: Osmajics, 6. perc: Andjelkovics, 9. perc: Katzirz, 27. perc: Osmajics20. perc: Szabó, 30. perc: Gál