Vízilabda: kétgólos Beton-előny a BVSC ellen

2009. október 3., szombat
A vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében, az első találkozón a Szeged Beton 10-8-ra legyőzte a BVSC-t. A szegediek rengeteg hibával játszottak, de így is simán nyertek. A visszavágót vasárnap rendezik Budapesten.

Könnyed játékot mutatott be a Szeged Beton vízilabdacsapata a negyeddöntő első nyolc percében. Minden simán ment, a papírforma érvényesült és talán ez volt a baj, mert a hazai játékosok elhitték, hogy elég a sapkájukat vízbe dobni. Az első negyed utáni 4-1-es vezetés megtévesztett sokakat és következett a bosszankodás. Szokásához híven

Kásás Zoltán

vezetőedző hangosan vezényelte együttesét, így mindenki tudhatta, mi nem tetszik a szegedi mesteredzőnek. Többek között a pontatlanságra, a gyorsabb passzokra, a körülményeskedésre, és a számtalan védekezési hibára hívta fel a figyelmet. A második negyed elején például

Hopkins

kétszer is leúszta a szegedieket, ebből gól nem lett, de előnyből végül betalált a szegedi kapuba. Ekkor még nagy gond nem volt, hiszen

Somogyi

találata után a Szeged Beton már 6-2-re vezetett. Majd egymás után két BVSC-s,

Galambos

és Hopkins is betalált

Baksa

kapujába, és szoros lett a meccs. Felvillanásai voltak a hazaiaknak, olyan, mint amit

Török

a félidő végén bemutatott. Saját térfelén labdát szerzett, a bal oldalon megúszott, a válogatott játékosnak csak a lábvizét érték utol a vendégjátékosok, és mire megtámadták, a labda a hálóban táncolt. A félidőben így megmaradt a háromgólos vezetés. A fordulás után a BVSC ötméteres góllal kezdett és Hopkins távoli bombáját is benézte Baksa, 7-6. A következő támadásból

Molnár

megnyugtatta a közönséget, 8-6. Nem sokkal később Török ötméteres harcolt ki, de nem lett nagyobb az előny, mert

Vindisch

füttyszóra nem végezte el a büntetőt és a játékvezetők elvették a labdát. A negyedet ezzel megnyerte a BVSC, de összességben még a Beton vezetett 8-6-ra. Az utolsó játékrészben folytatódott a pontatlan szegedi játék, mindkét oldalon esett két gól valamint a háromszoros olimpiai bajnok Molnár és Hopkins is belőtte ötödik gólját. Végül a Szeged Beton két találattal nyert. Talán izgulni nem nagyon kell a visszavágón, mert a papírforma szerint a szegedi csapatnak kettős győzelemmel kell a négy közé jutni. Ehhez viszont jobb játék kell vasárnap Budapesten.

Férfi vízilabda magyar kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Szeged Beton – BVSC 10-8 (4-1, 3-3, 1-2, 2-2).

Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Marjay, Molnár P. Szeged Beton: Baksa - Varga, Vindisch, Komlósi, Molnár 5, Juhász 1/1, Somogyi 2. Csere: Török 1, Lehmann, Busila 1, Kuncz, Szabó Z. Edző: Kásás Zoltán. BVSC: Györke - Pecz 1/1, Szűcs, Galambos 1, Ambrus, Hopkins 5, Halek. Csere: Kriszt 1, Szabó P., Zsoldos, Nagy, Tóth, Simon. Edző: Vincze Balázs. Gól-emberelőnyből: 12/4 ill. 7/3. Ötméteresből: 2/1 ill. 1/1. További eredmények: Szolnok – Honvéd 5-9, UTE – Eger 7-14, Pécs – Vasas 3-13