Elsüllyesztette a Fradit a Szeged Beton

2009. szeptember 27., vasárnap
Nem mindennapi izgalmak között jutott a legjobb nyolc közé a Szeged Beton csapata a férfi vízilabda magyar kupában. Kásás Zoltán tanítványainak a szombati Szolnok elleni vereség után vasárnap legalább két góllal kellett győzniük a Ferencváros ellen Hódmezővásárhelyen. Ez végül drámai csatában sikerült, 8-5-re nyert a Beton, s a Szolnok társaságában várhatja a negyeddöntő sorsolását. Továbbjutott a Szeged Beton a vízilabda Magyar Kupában a legjobb nyolc közé, miután vasárnap legyőzte a Ferencvárost 8-5-re. A szegednek két góllal kellett nyerni, de a találkozó vége előtt négy perccel még döntetlen volt az állás. A csoportból még a Szolnok folytathatja a negyeddöntőben. Nagyon egyszerű volt a képlet a vízilabda Magyar Kupa hódmezővásárhelyi csoportjában az utolsó, Szeged Beton – Ferencváros mérkőzés előtt. Ha a Szeged kettővel vagy annál többel nyer, akkor a már biztos továbbjutó és a Szolnok mellett a nyolc között folytathatja a küzdelmeket a kupasorozatban. Az első negyed ötödik percében a Szeged Beton teljesítette az elvárást, Molnár két akciógóljával vezetett 2-0-ra. A Szeged remekül védekezett és a Fradi csak a 13. percben tudta bevenni Baksa kapuját. Ekkor érthetetlenül elaludtak a szegedi játékosok, három fradista is megúszott és Duncának már csak be kellett fejezni az akciót, 2-1. Továbbra is erőszakosan védekezett a Szeged, amit a játékvezetők rendre szabálytalannak ítéltek, de a Kásás-féle védekezési módszer jól bevált és az ellenfél még kettős előnyből sem tudott gólt szerezni. A Szeged csak a 11. percben játszhatott először emberelőnyben, de a lehetőség kimaradt. Szerencsére az FTC is sorozatosan hagyta ki helyzeteit, és a nem valami magas színvonalú első félidő végén a Szeged Beton állt továbbjutásra, 3-1. A fordulás után ismét kettős emberhátrányt kellett a Szegednek kibekkelni, a ferencvárosiak lövését Juhász blokkolta. Majd Weszelovszky előnyből szépített, 3-2. Érdekesség, hogy mindkét együttes első emberelőnyös helyzetét csak a harmadik negyedben tudta gólra váltani: a Szeged Beton a hatodik, a Ferencváros a kilencedik lehetőségét használta ki. Ebben a játékrészben a szegedi Vindisch és Busila volt még eredményes és a szegedi együttes megnyugtató 5-2-es vezetéssel kezdhette az utolsó negyedet. Aztán jött a hidegzuhany: Balatoni kétszer és Czigány is bevette egyszer a szegedi kaput. Négy perccel a találkozó vége előtt kiegyenlített a Fradi. Tulajdonképpen ugyanaz történt, mint a Szolnok elleni szombati mérkőzésen, lankadt a szegediek figyelme, amit az ellenfél kihasznált. Szerencsére Balatoni egyenlítő gólját követően 28 másodperccel Juhász előnyből szerzett gólt és újjáéledt a szegedi remény. Harcoltak a fiúk, és egy perc múlva Varga bombagólja után már a Szeged volt a továbbjutó. Hatalmas küzdelem alakult ki a medencében, felébredt mindkét együttes, igazi vízilabdát láthatott a közönség. A kegyelemdöfést Somogyi keze indította el: a labdát előnyből Jászberényi mögé juttatva, 8-5. Hátra volt még egy perc, ezalatt kellett volna a Ferencvárosnak két gólt dobnia. A szegediek taktikai szabálytalanságokkal széttördelték az utolsó másodperceket és kivívták a továbbjutást. Kásás Zoltán, a Szeged Beton vezetőedzője: „A Szolnok ellen nagyon sok hibával játszottunk, kapkodtunk. A Ferencváros ellen nagyon jól védekeztünk 26 percig, majd lankadt a figyelem és ebből adódott, hogy ki tudtak egyenlíteni. Ekkor úgy éreztem, elúszott a meccs. Éppen ezért komoly dicséret illeti a csapatot, hogy volt szíve és ereje megfordítani a találkozót. Nagyon sok mindenben kell javulnunk, nincs még a csapatom egyben. Egységben, együtt gondolkodásban, emberelőnyös helyzetek kihasználásában feltétlenül javulni kell.”Szeged-Beton – FTC 8-5 (2-0, 1-1, 2-1, 3-3) Hódmezővásárhely 400 néző. Vezette: Bors, Horváth. Szeged Beton: Baksa – Vindisch 2/1, Varga 1, Busila 1, Molnár 2, Somogyi 1, Juhász 1. Csere: Lehmann, Komlósi, Kuncz, Ágner. Edző: Kásás Zoltán. FTC: Jászberényi - Máthé, Babay, Tóth M., Steinmetz B., Weszelovszky 1, Czigány 1. Csere: Tóth B. Balatoni 2, Ramiro, Dunca 1, Mátyás. Edző: Somossy József. Gól, emberelőnyből: 9/3 ill. 13/1. Ötméteresből: 1/1 ill. -. Szolnok – Hódmezővásárhely 35-2 (8-0, 7-1, 8-0, 12-1) Góldobók: Pásztor 9, Hangay Z. 8, Ridzyk 6, Németh, Bálint 3-3, Józsa, Regős 2-2, Császár, Gazsovits 1-1, ill. Rácz, Kristó.