Labdarúgás: Vereséggel zárt a SZVSE-Gyálarét

2009. június 16., kedd

Négy győzelmet követően botlott meg a SZVSE-Gyálarét gárdája a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság zárófordulójában. Balástyai vereségükkel a vasutasok egyrészt bennmaradáshoz segítették a házigazdát, másrészt viszont nagyon kiszúrtak magukkal: ha győznek, hetedikek lehettek volna, így viszont maradtak kilencedikek a szezon végére.

Lendületből érkezett Balástyára a SZVSE-Gyálarét, mely zsinórban négy találkozón gyűjtötte be a három pontot. A hazai gárda az életéért, a vasutascsapat a megyei I. osztály 7. helyéért küzdött, így nem is volt kérdéses, ki lép pályára nagyobb motivációval. A Balástyának mindenképpen nyernie kellett ahhoz, hogy reálisan bízhasson megyegyes tagságának meghosszabbításában. Ez végül fordulatos mérkőzésen, a 89. percben szerzett góllal sikerült is nekik, hiszen a Szentesi Kinizsi időközben „csak” 1-1-re végzett a bronzérmes Csongrád otthonában. De ne szaladjunk ennyire előre, hiszen az első negyvenöt percet követően semmi sem utalt arra, hogy a balástyai szurkolók örömittasan sörözhetnek majd vasárnap este. A 17. percben

Hegyesi Zsolt

találatával a vendégek szerzetek vezetést, majd a 35. percben

Mangó Ferenc

meg is duplázta az előnyt. A vasutasok egyértelmű fölénye a második játékrészre tovatűnt, mintha az öltözőben maradt volna

Sahin-Tóth Dezső

Kozma Zoltán

alakulata. Az 57. percben szépített, majd a 75. percben egyenlíteni is tudott a hazai fél. A rutinos

Zsikó András

góljával a 81. percben ismét visszavette a vezetést a SZVSE, ám a végén kihagyott a szegediek koncentrációja, s a lelkes balástyaiak

Gajdacsi Mátyás

révén előbb a 83. percben egyenlítettek, majd miután a vasutasok tíz főre fogyatkoztak

Szigeti Tamás

kiállítása miatt, egy perccel a lefújás előtt Gajdacsi újból beköszönt

Udvari Tamásnak

, amivel megszerezte a bennmaradást érő három pontot csapatának. Míg a vendéglátók úsztak a boldogságban, addig Rabiék logó orral búcsúztak a szezontól: miután vasárnap a Kiskundorozsma és a Kiszombor is kikapott, a győzelem 7. helyet ért volna számukra – így viszont be kellett érniük a 9. pozícióval... „Felfoghatatlan számomra, ami történt: a társaság a szünetben egész egyszerűen elment nyaralni” – kezdte értékelését Sahin-Tóth Dezső. A SZVSE vezetőedzője természetesen csalódott a vereség miatt, ám már előretekint: véleménye szerint kemény munkával a következő években szép sikerek várnak fiatal csapatára. „Úgy gondolom, a megyei I. osztályban mi dolgoztunk a legalacsonyabb költségvetéssel, s a körülményeink is messze állnak az ideálistól. Egész szezonban kétarcú volt a csapat, melyről kiderült: amellett, hogy bárkit bárhol legyőzhet, ugyanúgy bárkitől bárhol ki is tud kapni, ha olyan napot fog ki. Ezt szeretnénk felszámolni jövőre, hogy előbbre léphessünk. Szeretnék köszönetet mondani az elnökségnek, hogy hagytak bennünket dolgozni, s külön köszönöm

Ágoston István

támogatását, hiszen nélküle nem biztos, hogy végig tudtuk volna játszani a szezont” – nyilatkozta Sahin-Tóth. A jövővel kapcsolatban még keveset tudott mondani a felnőttcsapat trénere, annyit azonban megjegyzett, a háttért mindenképpen meg kellene erősíteni ahhoz, hogy igazán versenyképesek legyenek. Szeretnék egyben tartani az idei keretet, ha lehet, néhány poszton erősítenének, s természetesen az ifjú SZVSE-s tehetségek számára is nyitva az út a „nagyok” közé (a legjobb esélye

Fábián Ákosnak

van az följebb lépésre). Céljuk, hogy egy-két éven belül harcban legyenek a dobogóért, akár annak legfölső fokáért. „Nehéz egy vagy két játékost kiemelni, akikkel különösen elégedett lehettem az évadban, ám mégis úgy vélem,

Hegyesi Ádám

volt a szezon felfedezettje! Bátyja, Zsolt továbbra is a csapat motorja, de bizonyos szakaszokban még mindig nem hozza ki igazán a benne rejlő tehetséget.

István András

Virág István

megbízhatóan teljesítettek, s megemlíteném Zsikó Andrást, aki talán az utolsó bajnokságát játszotta, de most is összehozott 21 gólt. Büszke vagyok arra is, hogy a 16 éves

Weszelovszky Gábor

ősszel bemutatkozott a kapuban, őt a Volán később leigazolta. Udvari Tamás azonban jól illeszkedett be, s tavasszal több alkalommal is parádésan védett. Nagy tehetségnek tartom még

Simon Istvánt

is, de tőle is sokat többet vártam volna. Összességében azt szeretném, azt várom, hogy a fiúk még jobban akarják a sikert, még többet tegyenek érte” – hangsúlyozta. Sahin-Tóth Dezső nem feledkezett el megemlékezni kollégái munkájáról sem: külön kiemelte, milyen nagyszerűen dolgoztak a korosztályos gárdákkal.

Hágelmann Endre

Fülöp László

bajnoki címet nyertek az előkészítővel, illetve az ifivel!

A megyei I. osztály 30. fordulójában: Balástya – SZVSE-Gyálarét 4-3 (0-2).

Balástya, 150 néző. Vezette: Csöngető.

Balástya:

Reguli – Lippai, Bíró, Bozó, Fodor, Jójárt P., Gajdacsi, Kailinger, Batancs, Kordás, Balog. Edzők: Vén László, Juhász Jenő.

SZVSE-Gyálarét:

Udvari – Hegyesi Á., Ágoston, István (Zsikó), Mangó, Rabi, Hegyesi Zs. (Kenderesi), Virág, Szigeti, Szabados (Bogdán), Simon. Edzők: Sahin-Tóth Dezső, Kozma Zoltán.

Batancs (57'), Balog (75'), Gajdacsi (2 – 83', 89'), ill. Hegyesi Zs. (17'), Mangó (35'), Zsikó (81').