Érkezik a munkáshitel, a lakhatási támogatás és lesz béremelés is
Pár nap múlva kezdődik az új év, és ha már így van, érdemes összeszedni, hogy melyek is a legfontosabb életbe lépő intézkedések – írta közösségi oldalán Dömötör Csaba.
Az európai parlamenti képviselő a posztjában kiemelte,
jövőre 9 százalékkal, 290 800 forintra nő a minimálbér, a garantált bérminimum pedig 348 800 forintra, ami 7 százalékos emelésnek felel meg. Ez már a hároméves bérmegállapodás része.
A politikus kiemelte, folytatódnak az ágazati béremelések is. A tanárok az idei átlagosan 32 százalékos emelés után januártól újabb 21 százalékos emelést kapnak, ezzel az átlagbérük bruttó 844 ezer forintra emelkedik. A szakképzésben dolgozók bére is átlagosan 21 százalékkal emelkedik. Emellett nő a bírósági dolgozók illetménye is, ez is egy hároméves emelési program része. A következő három évben a bírák jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké átlagosan 82 százalékkal, más bírósági alkalmazottaké pedig 100 százalékkal emelkedik.
A vízügyi dolgozók januártól átlagosan 30 százalékos emelést kapnak.
Munkáshitel néven új hitelprogram indul a dolgozó fiataloknak. 17 és 25 év között lehet igényelni január 1-től. Legfeljebb 4 millió forintnyi kedvezményes hitelt lehet majd felvenni 10 éves futamidőre.
Emellett bővülnek a lakhatási támogatások is. A munkáltatók jelentős adókedvezményt kapnak ahhoz, hogy lakhatási támogatást nyújtsanak 35 év alatti dolgozóiknak, legfeljebb havi 150 ezer forint értékben. Ezt lakbérre és hiteltörlesztésre lehet fordítani.
Elindul a Vidéki Otthonfelújítási Program is. Ezt 5 ezer fő alatti településeken élő gyermekes családok vehetik igénybe. A támogatás egy 3 millió forintos vissza nem térítendő támogatásból és egy 6 milliós kedvezményes kölcsönből áll.
Vannak más intézkedések, amelyek sokaknak jelenthetnek segítséget
– tette hozzá Dömötör, majd hozzátette, a SZÉP-kártyán lévő összeg 50 százalékát januártól lakásfelújításra is lehet fordítani, emellett pedig jelentős program indul a kisvállalkozások támogatására februárban. A tőkeprogram Demján Sándorról kapta a nevét, és az a célja, hogy ösztönözze a kisvállalkozások beruházásait és javítsa tőkeellátottságukat és hitelképességüket. Bővül majd azon mikrovállalkozások köre is, amelyek olcsóbban juthatnak áramhoz. Külön támogatási program indul annak érdekében, hogy minden vállalkozásnak legyen saját honlapja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.