Több intézkedést is bejelentett
Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.
Az egészségügyért is felelős miniszter előadásában - felvázolva a rendszer hiányosságait és a tárca megoldási javaslatait - az eddigi intézkedésekről beszélt.
Folyamatosan fejlesztik az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (eeszt) rendszerét, elkezdték kivezetni a hálapénzt, megemelték az orvosok és szakdolgozók alapbérét, felújítottak kórtermeket, folyosókat, mellékhelyiségeket. Ez utóbbi beruházások 31 kórházat és 42 telephelyet érintettek - emlékeztetett Pintér Sándor az ágazatban tett főbb lépésekre.
Még nagyobb szigor jön az egészségügyben
– fogalmazott Pintér Sándor, aki kifejtette azt is, hogy az új kórházigazgatók közül tízből kilenc bevált, egy viszont „billeg”.
A célkitűzés, hogy
csináljuk meg Európa egyik legjobban vezetett egészségügyi rendszerét. Nem a leggazdagabbat, hanem az adott körülmények között a legjobbat.
Pintér Sándor a Magyar Nemzet tudósítása szerint bejelentette, hogy központosítják az anyagellátás területét, a raktár, ahol az összes eszközt tárolni fogják, Pátyon lesz, ezzel egy időben 26 egyéb raktárat szüntetnek meg. További újdonság lesz a digitális lázlap, amelynek kísérleti fázisa januárban indul, egyelőre egyetlen kórház egyetlen osztályán tesztelik majd.
Tájékoztatott arról is, hogy szigorúan ellenőrzik az ellátásokat, miután több mint kétszáz olyan orvost találtak, akiket teljes munkaidőben foglalkoztatnak az állami egészségügyben, és augusztus 31-ig 50-nél kevesebb beteget láttak el.
Akad olyan, aki az állami munkahelyén hasonlóan kevés beteget látott el, magánban viszont ezernyolcszázat.
Emiatt bevezetik a normarendszert, amely azt írja elő, hogy egy orvosnak hány beteget kell ellátnia.
Növelné az ellenőrök számát is, belőlük most összesen száz van, de a belügyminiszter úgy látja, háromszáz ellenőrnek kellene működnie az egészségügyben. Szóba került még egy égető probléma, amelyre már meg is találták a megoldást. A betegek az empátia hiányáról, modortalanságról, durvaságról panaszkodnak az egészségüggyel kapcsolatban, amelyen a tárcavezető szerint lehet változtatni, hiszen a rendőrségen is sikerült annak idején. „Korábban az volt a közvélekedés, hogy minden rendőr bunkó, mostanra viszont elismert lett ez a szakma is Magyarországon” – fogalmazott. Elárulta azt is, az egészségügyi személyzet hozzáállásának javítása érdekében
az országos kórházi főigazgató évi kétszeri oktatást rendelt el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.