Az 1944-45. évi délvidéki magyarellenes atrocitásokról nyílik kiállítás szeptember 24-én, csütörtökön 17 órai kezdettel az Emlékpontban. A Keskenyúton Alapítvány vándorkiállítását Gulyás László történész, egyetemi tanár nyitja meg, a megnyitót követően Bank Barbara, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának tagja tart előadást.
1944-45 telén a Délvidéken a szerb partizánalakulatok a magyar, német, és horvát polgári lakosság ellen követettek el népirtást. A brutális kegyetlenséggel végrehajtott tömeggyilkosságnak több tízezerre tehető a magyar áldozatainak száma. A magyar és német lakosságot kollektív bűnösséggel vádolták meg és korra és nemre való tekintet nélkül tömegesen kínozták meg és végezték ki őket. A kivégzettek nevét, esetleges bűnüket, a kivégzés körülményeit, a nyughelyüket sohasem hozták nyilvánosságra. A brutális és tragikus magyarellenes atrocitásokról hosszú évtizedekig még beszélni sem lehetett. Az áldozatok erkölcsi és anyagi kárpótlása, valamint a szerb állam bocsánatkérése akadozva, számos kérdést felvetve indult meg az elmúlt években. A Keskenyúton Délvidéki Tragédiánk 1944-45 Alapítvány vándorkiállítását
Gulyás László
egyetemi tanár (Szegedi Tudományegyetem), a Közép-európai Közlemények című folyóirat főszerkesztője, a Délvidék története című monográfiasorozat szerzője ajánlja az érdeklődők figyelmébe. A megnyitót követően
Bank Barbara
, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának tagja tart előadást a délvidéki magyarságot 1944-45 fordulóján sújtó, tragikus eseményekről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.