Bár a fiókkönyvtárak augusztus első felében zárva tartanak, a Somogyi-könyvtár így is számos színes programmal várja a látogatókat a nyár utolsó hónapjában.
A Somogyi-könyvtár fiókkönyvtárai augusztus 3-tól 22-ig zárva tartanak. A bibliotéka központi épülete (Szeged, Dóm tér 1-4.) augusztus 29-ig a nyári nyitvatartási rend szerint várja a látogatókat: hétfőn, kedden, szerdán és pénteken 10-től 18 óráig, csütörtökön 13-tól 18 óráig, szombaton 10-től 16 óráig.
Július 31. (péntek), 15 óra – Somogyi-könyvtár (Dóm tér 1-4.)
Szeged legrégebbi kulturális intézménye, a több mint 130 éve alapított Somogyi-könyvtár olvasótereit járhatják be Az „üvegpalota” titkai című programsorozat résztvevői. A soron következő séta július 31-én, pénteken 15 órakor indul.
Augusztus 3-tól 19-ig – Újszegedi Partfürdő
Rendhagyó szolgáltatást kínál augusztusban az újszegedi partfürdő vendégeinek a Somogyi-könyvtár. Strandolás közben könnyed olvasmányokat kölcsönözhetnek, képes újságokat lapozgathatnak az érdeklődők. A strandkönyvtár augusztus 3-től 19-ig, a hét öt napján, keddtől szombatig várja olvasóit, 10-18 óráig.
Augusztus 4. (kedd), 16.30 óra – 1. emelet, folyóirat-olvasóterem
Rongy-, pamut- és gyapjúszőnyegek, tarisznyák, párnák kerülnek ki az algyői Gálné Nagy Ildikó szövő, népi iparművész keze alól. Legszebb alkotásaiból nyílik kiállítás a Somogyi-könyvtár első emeletén, augusztus 4-én, kedden 16.30 órakor. A „Hold fonja, Nap szövi, Csillag álmodja ...” című tárlat a Hungarikum Fesztivál Szeged idei, augusztus 6-9-ig tartó rendezvénysorozatához kapcsolódik. A kiállítás megnyitóján Elekes Zoltán, a hungarikum fesztivál programigazgatója mond köszöntőt. A művész munkáit Gubacsi Enikő, Algyő nagyközség alpolgármestere ajánlja az érdeklődők figyelmébe. A megnyitón közreműködik Fabulya Andrea (vers), Balog Krisztián (doromb), Gál Tibor (citera). A tárlatot dokumentumkiállítás egészíti ki a Somogyi-könyvtár gyűjteményéből. A kiállítás augusztus 29-ig tekinthető meg. Gálné Nagy Ildikó így foglalta össze alkotómunkájához fűződő, bensőséges gondolatait: „A szövés a legősibb szakmák egyike. Aki fonalat és vetélőt vesz kezébe, csak mélységes alázattal teheti, hisz őseink nyomdokán jár. Ám akit megérint az alkotás varázsa, nem tud többet lemondani róla. Hisz a keze munkájából és néhány gombolyagból textil születik. Szőnyeg, amely béleli otthonunkat, ruha, amely körülölel mindennapjainkban, szőttes, mely végigkísér a bölcsőtől a szemfedőig. Gyűjtöm, és a munkám által igyekszem megőrizni népi múltunk örökségeit, hogy az a jelenünk és jövőnk része lehessen. Hiszem azt, hogy hagyományt nem csak őrizni lehet, de teremteni is kell.” Gálné Nagy Ildikó szövő, népi iparművész honlapja:
Augusztus 3-27-ig – földszint, Internet-tér
Szegedi hagyományőrző mestereket mutat be a Napfény Fotókör Egyesület kiállítása a Somogyi-könyvtár földszinti Internet-Terében. Az augusztus 3-27-ig látható fotók ellesett pillanatokat örökítenek meg Török Gizella gyékényszobrász, Szvobodáné Piacsek Ilona gyékényszövő és csipkeverő, Eperjesiné Terike gyékényszövő, Adorján Zoltán órásmester, Pataki György citerakészítő, Császár Tibor fafaragó, Kónya Istvánné tojáshímző, Hedera Helix csipkedísz-készítő, Virághné Márta Nóra fazekas, Kónya István csontfaragó alkotómunkájáról. A kiállítás az augusztus 6. és 9. között rendezett Hungarikum Fesztivál Szeged rendezvénysorozatához kapcsolódik. A Napfény Fotókör Egyesület honlapján olvashatjuk: „Alapvető célunk a nyugdíjasok bekapcsolása a modern technikával rendelkező legújabb kori fényképezésbe és annak számítógépes feldolgozásába. Túl az agytornán az igényes és szép képek elkészítése a szépkorúak számára sem lehetetlen vállalkozás.”
Augusztus 3-27-ig – 2. emelet, kölcsönző
A Somogyi-könyvtár második emeletén könyvkiemelés ajánlja a sci-fi kedvelőinek azokat a tudományos-fantasztikus műveket, amelyekből képi földolgozás (film, képregény stb.) is készült. A műfaj kedvelői augusztus 3-27-ig válogathatnak többek között Orson Scott Scard (Végjáték), Frank Herbert (Dűne), H. G. Wells (Dr. Moreau szigete) kötetei között. „A tudományos-fantasztikus mű olyan művészeti (irodalmi, film stb.) alkotás, mely legtöbbször valódi vagy képzeletbeli tudomány(ok)nak a társadalomra, vagy egyes egyénekre gyakorolt hatását mutatja be. Ezeknek a műveknek a közös jellemzői, hogy zömében egy lehetséges jövőben játszódó képzeletbeli történetek. Megnyilvánulási formájuk lehet könyv, képregény, festmény, televíziós sorozat, film, rajzfilm, játék, színdarab és egyéb média.” (wikipédia.org)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.