Az Illés-együttes az 1960-as és 1970-es évek legnépszerűbb magyar beatzenekara, de nem túlzás azt állítani, hogy berobbanása óta máig az egyik legkedveltebb együttes. Dalaik feldolgozás formájában gyakori vendégek a kis zenekarok fellépésein, házibulikon pedig még mindig előszeretettel válogatnak az Illés-életműből. Az 50 esztendős együttes március 28-án jubileumi fellépéssel örvendezteti meg a szegedieket.
"Ez nem egy Illés koncert, hiszen a zenekar az elmúlt 10 évben két tagjától volt kénytelen megválni.
Szörényi Levente
,
Szörényi Szabolcs
és
Bródy János
viszont még itt vannak, míg még hang jön ki a torkukon, fel fognak menni a színpadra" - mondta
Rosta Mária
producer a szerdai sajtótájékoztatón, ahol ismertették a beatünnep sajátosságát. Hangsúlyozta, a hétvégi Tied a világ címet viselő produkció a teljes Illés életművet felöleli, ezért kiemelten foglalkoznak azzal, hogy a fiatal generáció kortársaikon keresztül (jobban) megismerje a legendás számokat.
Feke Pál
,
Nagy Sándor
,
Vastag Tamás
,
Szabó Ádám
és
Gubik Petra
mind színpadra állnak az élő zenekarral, élükön
Sebestyén Áronnal
, akiről mostanság A Dal kapcsán hallhattak a zenekedvelők:
Csemer Boglárka
Boggie Wars For Nothing című dalának ugyanis ő a zeneszerzője. "Azt szeretnénk, ha a szegediek - akárcsak az elmúlt 30 évben - most sem csalódnának bennünk. Mi elhozzuk ide, amink van, hamarosan egy István, a királlyal is visszatérünk ezzel a társasággal, valamint
Deák Bill Gyulával
,
Varga Mikivel
, és
Nagy Feróval
." "Kár lenne kihagyni egy olyan lehetőséget, hogy az 50 éve, karácsony után alakult zenekar, amelynek akkori tagjai
Illés Lajos, Illés Károly
, Bródy János, Szörényi testvérek,
Körmendy János
hatos voltak, elindult. Ezzel a felállással játszottuk végig a rákövetkező nyarat, ami többek között azt a pillanatot rögzíti, amikor elkezdtük írni az első saját számainkat. Nem arról van szó, hogy 50 évesek lettünk, hanem azt a pillanatot ünnepeljük, amikor elindult az Illés diadalútja" - fűzte tovább a beatünnep apropóját Szörényi Levente.
"Elsősorban nem magunkat, hanem azokat az eseményeket ünnepeljük, amelyek sorozatában 50 évvel ezelőtt megalakulhatunk, megszülethetett a magyar nyelvű rock zene. Az első négy szám, ami megjelent a kislemezen tekinthető a magyar rockzene úttörőjének" - vette át a szót Bródy János. Mint fogalmazott, egy új generáció találta meg és hallathatta saját hangját az Illés dalok megjelenésével, korábban ugyanis ebben a műfajban csak az amerikai előadók a vasfüggönyön átszűrődő zenéit élvezhették a hazai fiatalok. A magyar nyelvűséggel az akkori kor gondolatvilágát, az tinédzserekben kavargó érzelmeket tudtak közvetíteni. S az 1960-as és 1970-es évek örökzöldjein keresztül teszik ezt most is, hiszen az Illés-együttes mindig feladatának érzete, hogy felkarolja és lehetőségeihez mérten amolyan mentor szerepet vállaljon a feltörekvő tehetségek érdekében. A producer emlékeztetett egyik 2005-ös koncertjükre, amelynek keretében kevésbé ismert zenekarok saját stílusukra formált slágerekkel kápráztatták el rajongóikat és az idősebb korosztály képviselőit is. Március 28-i beatünnepükön sem lesz ez másként: a fiatalok nemcsak új színt, hanem egészen új töltetet, energiákat csempésznek a koncerthangulatba. Szörényi Levente a SZEGEDma.hu hírportál kérdésére elárulta, egy formáció hallhatatlanságának receptje a közönség, valamint az új generáció fenntartó erejében rejlik. Nevetve osztotta meg velünk egyik meghatározó szegedi emlékét arról a koncertről, amelyet egy lovas rendőr a színpadra felvágtatva akart lefújni, arra hivatkozva: a fiatalok túl hangosan mulatnak. Végül a közönség fellázadt ellene, a hatalom ilyen módon történő beavatkozása csak olaj volt a tűzre ahhoz, hogy távozása után még hangosabban őrjöngjenek a beatzenére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.