Hetvenöt év lappangás után a Móra-múzeumban ismét megcsodálhatja a közönség Stefano Cernotto Szent Katalint ábrázoló alkotását. A több mint félmilliárdos értékű reneszánsz képet '38-ban még más címmel és más alkotó munkájaként mutatták be.
Rendkívül értékes, több mint félmilliárdos mű került letétbe a Móra Ferenc Múzeumhoz, melyet péntek délelőtt mutattak be a sajtó képviselőinek.
Stefano Cernotto
velencei festő
Alexandriai Szent Katalint
ábrázoló alkotása a múzeum reneszánsz szobájának falát díszíti mától, melyre az intézmény dolgozói különösen nagy büszkeséggel tekintenek, hiszen számos szállal kötődik városunkhoz.
"Két jelentős, nagyszabású kiállításon is szerepelt már a mű itt Szegeden 1917-ben és 1938-ban, akkor azonban még más mester és más cím alatt debütált - úgy hitték, Szent Borbálát ábrázolja. A második tárlatot követően az alkotás eltűnt, majd 75 év lappangás után tavalyelőtt ismét megjelent" - magyarázta a tárlaton
Szabó Tamás
főrestaurátor. A huszadik század elején a Szegeden élő, gazdag gabonakereskedő és műgyűjtő
Begavári Back Bernát
több mint ezer darabból álló gyűjteményébe került, melyek között olyan világhírű festők képei is szerepeltek, mint Caravaggio és Canaletto. A háborút követően - elsősorban a szerb betöréstől és fosztogatástól tartva - a festményeket Budapestre menekítették, az 1938-as kiállítása után pedig hosszú időre nyoma veszett. Tavalyelőtt egy aukción került ismét elő, rendkívül rossz állapotban. A hosszas kutatómunka és a vizsgálatok eredményeként fény derült: a velencei Stefano Cernotto művéről van szó, és Szent Borbála helyett Szent Katalint ábrázolja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.