A Közéleti Kávéház Fiatal tehetségek Szegeden sorozata szeptember 20-án Vinkó Leó fiatal festőművésszel, az SZTE Tehetségpont keretében működő Sófi-alapítvány pártfogoltjával folytatódik 17 órától a Somogyi-könyvtár klubtermében. A fiatal művész két festményét nemrég egy angol gyűjtő megvásárolta – friss külföldi sikeréről is beszámol a beszélgetésben.
Vinkó Leót
hatéves kora óta érdekli a festészet, általános iskolai tanára fedezte fel a tehetségét. Több iskolai, valamint területi rajz- és festőversenyen szerepelt eredményesen. 2011-ben
Aranyi Sándor
, a SZTE JGYPK Rajz-művészettörténeti Tanszékének akkori vezetője Vinkó Leót választotta a „Mester és tanítványa” programba, így részt vehetett a Nemzetközi Művésztelep munkájában. Szintén tavaly egyik képét beválogatták a XXXVI. Szegedi Nyári Tárlatra, a Reök-palotába. Az V. OMDK (Országos Művészeti Diákköri Konferencia) országos fordulóján első helyezést ért el festészet kategóriában. Tagja lett a szegedi Feketesas Művészeti Galériának, mint az egyik első kiállító, és csatlakozott a Lajtorja művészeti csoporthoz. 2012-ben a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán rajz szakos tanári diplomát szerzett, szeptembertől a mesterképzésen tanul tovább.
„A képeim saját világomat tükrözik, ösztönből festek, célom, hogy egy senki máséval össze nem téveszthető, egyéni stílust alakítsak ki. Képeimen az egyszerű hétköznapi jelenetek, a természeti motívumok mellett elvontabb, filozofikusabb gondolatok is megjelennek” – vall művészetéről Vinkó Leó. A fiatal tehetség nemrég két festményével szerepelt egy rangos londoni galéria kiállításán, amelyeket egy angol gyűjtő meg is vásárolt tőle! A festmények fényképe bekerül a TRAMP magazinba is. Minderről először a Közéleti Kávéházban beszél Vinkó Leó.
Szondi Ildikó
ötlete alapján hónapról hónapra bemutatkoznak az SZTE Sófi-ösztöndíjalapítvány által támogatott fiatal szegedi tehetségek, melyhez a tehetségpontos fiatalokat támogató Somogyi-könyvtár biztosítja a helyszínt. Vinkó Leó képeit május végén, június elején három héten keresztül lehetett látni a bibliotéka első emeleti folyóirat-olvasójában. A Sófi-alapítvány több mint 10 millió forint ösztöndíjjal és többféle szolgáltatást nyújtva patronálta a tehetségeket az elmúlt 11 évben, akikből egymást segítő, együttműködő közösséget is szervez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.