Az értelemre és az érzékekre hat elsősorban a Szegedi Kortárs Balett legújabb darabja, a Testek filozófiája, amelyet pénteken mutatnak be - mondta a produkciót beharangozó keddi sajtótájékoztatón Juronics Tamás koreográfus, hozzátéve: a mély tartalom mellett a gazdaságosság is meghatározta a munkát.
A művészeti vezető kifejtette: nemcsak a táncosok, hanem a nézők számára is egy kísérlet az új darab. Elkészült egy nagyon gazdag mozgásanyag, melynek segítségével ugyanazokból a mozdulatokból, etűdökből, koreográfiákból két novellát jelenítenek meg. A két felvonásban azonban más a közeg, más a jelmez és más a zene is. Az első felvonásban nagyon "vaskos", nagyon mai zenei anyag kíséri a táncot, a másodikban egy zongora, elsősorban Chopin- és Gershwin-melódiák vezetik végig a koreográfiát, s ez a rész így sokkal filozofikusabb lesz - magyarázta
Juronics Tamás
. Az első felvonásban, mely rendkívül dinamikus, elsősorban az érzékekre akarnak hatni, a másodikban fogalmakat személyesítenek meg a táncosok. Így bemutatják például a gyönyör és a lelkiismeret párharcát - fűzte hozzá a rendező-koreográfus, megjegyezve: a tartalom mellett szempont volt a gazdaságosság is, ezért se díszlet, se jelmez nincs.
Pataki András
balettigazgató a sajtótájékoztatón elmondta: továbbra is nagyon nehéz helyzetben van a társulat. Felidézte, hogy 2009. december 31-én lejárt a várossal és a Szegedi Nemzeti Színházzal kötött hosszú távú szerződésük, az előadóművészeti törvény alapján kapott támogatásuk ugyanakkor nem elegendő. A jelenlegi egy nagyon bizonytalan helyzet, melynek megoldásában a színház és a város is partner volt, így féléves szerződésekkel tudták biztosítani a társulat munkáját. Ez azonban azt jelentette, hogy se belső, se külső hosszú távú kötelezettségvállalást nem tudtak tenni - mutatott rá. Pataki András kiemelte, hogy a nehézségek ellenére a társulat jól teljesít, tavaly több mint száz előadást láthatott a közönség. A nagy előadásszám miatt azonban több sérülés is volt. A december 10-i bemutató mellett tavaszra egy új darabbal készülnek, ezzel tartva magukat az éves két produkcióhoz. A Liszt-év kapcsán a Dante-szimfóniát viszi színre
Roberto Galvan
koreográfus, akit jól ismerhet a szegedi közönség, hiszen már többször dolgozott a társulattal. A művész várhatóan három évtizedes pályafutása zárásaként dolgozik majd Szegeden. A társulat repertoárján további hét produkció szerepel: a Carmina Burana, a Csipkerózsika, a Hattyúk tava gyerekeknek, a Szentivánéji álom, az Unisono, a Homo ludens és a Homo hungaricus. Az új évadban két táncossal bővült a társulat:
Májer Gábor
és
Hortobágyi Brigitta
, a Táncművészeti Főiskola két ösztöndíjas végzőse csatlakozott a Szegedi Kortárs Baletthez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.