- jelentette be Tagai Dóra, a cég HR-vezetője szerdán.
Az egység ünnepélyes megnyitóján a szakember azt mondta, a cég elektromos és elektronikai fejlesztőközpontjában Budapesten és Veszprémben 1200 mérnök dolgozik, hozzájuk csatlakoznak majd a szegedi egység munkatársai. A következő három évben a cég több száz mérnököt szeretne felvenni. Ez bizonyítja, hogy a Thyssenkrupp stratégiai befektető, amelynek hosszú távú céljai vannak Magyarországon - közölte a HR-vezető.
KORMÁNYZATI TÁMOGATÁSSAL JÖN LÉTRE A BERUHÁZÁS
Joó István, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) vezérigazgatója kifejtette, a Thyssenkrupp 2015 óta mintegy 150 milliárd forintnyi beruházást hajtott végre Magyarországon a kormány pénzügyi támogatásával, ezzel a magyar gazdaság gerincét adó autóipar egyik kiemelt hazai szereplőjévé vált. A cég egyike a 100 legnagyobb magyarországi foglalkoztatónak és az 50 legnagyobb exportőrnek, szerepel a legkedveltebb munkahelyek listáján. A Thyssenkrupp tovább bővíti magyarországi k+f tevékenységét, több helyszínen 65 új szakembert vesz fel magas mérnöki tudást igénylő munkakörökbe. A beruházás több mint 1,8 milliárd forintból valósul meg, amelyhez a kormány 460 millió forint vissza nem térítendő támogatással járul hozzá - mondta a vezérigazgató.Az új mérnökiroda is hozzájárul ahhoz a kormányzati célkitűzéshez, hogy Magyarország lokális kivétel legyen az európai és a világméretű recessziós környezetben - mutatott rá Joó István.
Mihálffy Béla, a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy egyre több nemzetközi cég látja meg Szeged tudásiparában a befektetési lehetőséget. A Thyssenkrupp az egyik legszélesebb tevékenységi körrel bíró német vállalat, amely új mérnökirodájának megnyitása komoly fizetést és előmeneteli lehetőséget teremt a fiatal szakemberek számára.
A kormánypárti képviselő közösségi oldalán posztolt a megnyitó után.
JÓL MŰKÖDŐ CÉG ÉRKEZETT SZEGEDRE
A Thyssenkrupp nehézipari és gépipari konszernhez tartozó Thyssenkrupp Automotive Technology a világ egyik vezető autóipari beszállítója. A cég 1999 óta van jelen Magyarországon, jelenleg mintegy 2700 munkatársat foglalkoztat. Budapesten a cégcsoport egyedüli elektronikai és szoftverfejlesztési kompetencia-központjában elsősorban elektromos kormányrendszerének fejlesztésével foglalkoznak, amelyek alkalmasak a legkülönfélébb vezetéstámogató- vagy önvezető rendszerekkel való együttműködésre. Győrben 2013 óta működik a cég futómű-összeszerelő üzeme. Jászfényszarun elektromechanikus kormányszervók és motorkomponensek gyártása folyik 2018. óta, és a debreceni csavarrugó- és stabilizátor üzemét is ebben az évben alapították. A budapesti kompetencia központhoz tartozó veszprémi iroda 2020-ban nyitott. A nyilvánosan elkérhető cégadatok szerint a Thyssenkrupp Components Technology Hungary Kft. a 2020. október 1-jétől 2021. szeptember 30-ig tartó üzleti évben az előző időszakot 17 százalékkal meghaladó, 225 milliárd forintos értékesítésből származó nettó árbevételt ért el, amely csaknem 70 százaléka származott exportból. A vállalkozás adózott eredménye az üzleti évben 11,639 milliárd forint volt, míg a 2019/2020-as időszakban vesztesége meghaladta a 20 milliárd forintot.
Nagy Sándor momentumos városfejlesztési alpolgármester hangsúlyozta, Szeged a hazai informatikai ipar egyik központjává vált, köszönhetően az egyetemen folyó magas színvonalú informatikai képzésnek. A város igyekszik olyan környezetet biztosítani, ahol a diploma megszerzését követően is szívesen maradnak a magas képzettségű szakemberek. Szegeden mintegy háromezer szoftverfejlesztő dolgozik, a hazai és nemzetközi cégek között pedig szoros a szakmai együttműködés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.