Régi pusztai-magyarul: gatyarohasztó napok elé nézünk.
Még csak 11 óra felé jár az idő, de máris kutya meleg van. Aztán ez egyre fokozódik: délidőben 28-29 fokot ígér Szegedre az előjelző, kora délután már 32-t, és ugyanennyit még este 6-kor is. Aki aztán a késői hűvösre számít, csalódni fog: az esti 9 órára várható „enyheség” 27 Celsius fok. Semmi vigasztaló nincs a továbbiakban sem. Holnap 35 fokos maximum, aztán napokig 32- 33 lesz az uralkodó, és csak jövő kedden „zuhan” – 29-re, ami persze legkevésbé zuhanás… Egyszóval kutya meleg idő lesz.
Az ám: honnét származik e különös szókapcsolat? Hát nem sok köze van a körülöttünk élő négylábúakhoz, vagyis semmi. Viszont az ókori görögök, rómaiak megfigyeléséhez igen. Ők nagy jelentőséget tulajdonítottak a csillagok állásának, és a kutya csillag, a Szíriusz „járásából”, az égbolton való elhelyezkedéséből, mozgásából is kiolvastak valamit. Például hogy késő júliusban, amikor a Szíriusz a Nap előtt kezdi meg járását, akkor érkeznek meg a legmelegebb napok. Hát itt vannak… elvégre késő július van. A „kutya meleg” ideje.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.