Közélet

Ilyen volt és ilyen lett Szeged: időutazás képek segítségével!

Ilyen volt és ilyen lett Szeged: időutazás képek segítségével!

2020. június 12., péntek
Ilyen volt és ilyen lett Szeged: időutazás képek segítségével!

Folytatjuk időutazós sorozatunkat: képeinken találkozik a szegedi múlt és a jelen!

Montázs: Sándor Judit

A mai Novotel Hotel 1977-ben épült Hungária Szálló néven. Szegeden ez volt a harmadik ilyen elnevezésű szálloda: korábban a Régi Hungária Szálló, valamint a Kass Szálló viselte ezt a nevet. A kép előterében az egykori 2-es villamos sínpárjait láthatjuk, amely végighaladt a Felső Tisza-parton egészen a Vízitelepig. A vonalat 1977-ben a Bertalan híd építési munkálatai miatt számolták fel.

Montázs: Sándor Judit

A Szent István téri víztorony Zielinski Szilárd tervei alapján készült 1904-ben. A víztorony magassága a terepszinttől a legfelső kilátószintig 46 méter. A Szent István téri a legidősebb, működő, vasbeton víztorony Magyarországon. A kétezres évek elejére elkerülhetetlenné vált a víztorony rekonstrukciója, elsősorban a fokozódó betonkorróziós károsodás miatt az acélbetétek korróziója évekkel ezelőtt megindult. A felújítási munkák 2005-ben kezdődtek el és 2006-ban fejeződtek be. Sokáig a víztorony előtt volt a szegedi KGST-piac, ami 1989-ben átköltözött a Cserepes sorra.

Montázs: Sándor Judit

Az egyik legjellegzetesebb szegedi szecessziós épület a Reök-palota, amely 1907-ben épült Magyar Ede tervei alapján.Az épület a rendszerváltás után években gyors állagromlásnak indult, az 1990-es évek végére, 2000-es évek elejére már kifejezetten rossz állapotban, üresen állt. Teljes műemléki helyreállításáról, az emeleti szintek képtárrá való alakításáról, a pincében raktárak létrehozásáról, valamint az udvar lefedéséről 2004-ben döntött a városvezetés. 2007 nyarán készült el az épület teljes rekonstrukciója, korszerűsítése. A városi köznyelvben csak „Lófaraként” emlegetett tér 2017 óta a Reök-palota tervezőjének nevét őrzi és továbbra is népszerű találkozási pont a fiatalok körében.

Montázs: Sándor Judit

Az Árvízi emlékművet 1979. március 12-én avatták fel az árvíz századik évfordulója alkalmából. Segesdy György krómacélból készült emlékműve napjainkban nemcsak a turisták és a helyi fiatalok, hanem

a hajléktalanok körében is népszerű

: a fedél nélküliek rendszerint tábort vernek az építmény alatt és nagy szemetet hagynak maguk után.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.