A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság és társszervei egy évvel ezelőtt hívták életre a "112 - Tudd, hogy segíthess!" programot. A projektzáró ünnepségen a szakemberek bemutatták az elmúlt időszakban végzett munkát, illetve azt a közös kiadványt, amely a 112-es szervezetek legfontosabb tudnivalóit tartalmazza. A Tudástár ismertetése mellett nevet kapott a projekt emblematikus figurája is - tájékoztatott a megyei rendőr-főkapitányság.
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon december 5-én tartották a projektzáró ünnepséget. A főkapitányság, a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezete, valamint a Magyar Vöröskereszt Csongrád Megyei Szervezete tavaly ősszel hívta életre az egyedülálló "112 - Tudd, hogy segíthess!" programot. A közös cél az volt, hogy olyan szórakoztató módon elsajátítható, összetett tudást adjon, amelynek birtokában vészhelyzet esetén a gyermekek mernek és tudnak segítséget kérni, illetve szakszerű segítséget nyújtani. Ennek érdekében a négy szervezet fontos, adott esetben életmentő ismereteket tartalmazó oktatási anyagot állított össze. A Tudástár megírása során felhasználták az elmúlt egy évben a gyermekek által készített rajzokat, a közös versenyekről, és megtartott élménynapról készített fotókat is. A rendezvény másik fontos eseménye a program kabalájának névadása volt. Az erről szóló pályázatra csaknem százötven ötlet érkezett, így a zsűrinek nehéz dolga volt, több különdíjat is odaítéltek.
A zsűri különdíjjal jutalmazta
- a Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskolát, - Kertes Dorkát és Gurdon Lajost, a Csongrádi Batsányi János Gimnázium tanulóit, - Elek Dánielt, a Szegedi Tisza-Parti Általános Iskola 1. osztályos tanulóját, - Vidovics Ferencet, a Csongrádi Batsányi János Gimnázium tanulóját, - Juhász Kendrát, a Földeáki Návay Lajos Általános Iskola diákját, - Puskás Szilviát, a Csongrádi Batsányi János Gimnáziumból, - Erdei Dzsenifert, a Nagymágocsi Hunyadi János Általános Iskolából, - Pálka Hanna, a Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola tanulóját, - Rapi Zsoltot, Szegedi Klúg Péter Általános Iskola diákját, - Kardos Mirkót, a Domaszéki Bálint Sándor Általános Iskolából, - Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 1.b osztályát, - a Csongrádi Batsányi János Gimnázium 6. f osztályát, - a Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola 4. c osztályát, - Nagy Martint, a Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola tanulóját.
Harmadik helyen végzett
Mester-Tóth Olivér, a Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulója.
Második helyezett lett
Révész Nikolett Eszter a Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulója.
Az első helyezettnek
járó elismerést
pedig az
SOS Kapitány
névötletet beküldő Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola 5. a osztálya vehette át. A támogató szervezetek által felajánlott ajándékok mellett a Mikulás is vendége volt a rendezvénynek, aki szintén nem érkezett üres kézzel. A program megvalósulását a Belügyminisztérium Nemzeti Bűnmegelőzési Tanácsa tette lehetővé. A közös elképzelés megvalósulását a Szegedi Tankerületi Központ, a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ és a Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézete is támogatta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.