Szabó Sándor országgyűlési képviselő szerint Szegedháromszorosan is a szabadság városának nevezhető - erről az október 23-i városi megemlékezésen beszélt a politikus.
A városi megemlékezésen a Városháza előtt katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót, majd a megemlékezők a Nagy Imre-szoborhoz vonultak át, ahol Botka László polgármester helyett, az ő felkérésére Szabó Sándor országgyűlési képviselő mondott ünnepi beszédet. A politikus kiemelte, az '56-os forradalom és szabadságharc két alapvető értékre, a szabadságra és a szolidaritásra vezethető vissza. "Hiszem, hogy a szegediek számára a mai napig ezek a legfontosabb értékek. Ezek azok az értékek, amelyek a jelenünket és a jövőnket leginkább befolyásolják" - fogalmazott. A szegedi honatya emlékeztetett, a forradalom lángja először Szegeden lobbant fel, mert a Magyar Egyetemisták és Főiskolai Egyesületek Szövetsége volt az, amely először megfogalmazta a diktatúrával szembeni követeléseit. Szabó Sándor szerint Szeged háromszorosan is a szabadság városának nevezhető. A politikus utalt 1719-re, amikor Szeged szabad királyi város lett, 1956-ra, mert innen indult a forradalom és az utóbbi évekre, amikor szerinte Szeged képes voltmegőrizni szabadságát és függetlenségét. A megemlékezésen közreműködött aFricsay Ferenc Városi Fúvószenekar és a Szegedi Városi Kórusegyesület Egyesített Kara. Az ünnepségen Illyés Gyula Utólagosan című szövegéta Szegedi Nemzeti Színház művésze,Borovics Tamás olvasta fel. Az ünnepséget Nagy Imre szobrának megkoszorúzása zárta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.