A Bitcoinról, a leghíresebb virtuális pénzről már sokat lehetett olvasni, de még mindig sok körülötte a kérdés. Hogy lesz belőle valódi pénz? Kik keresnek vele?
A legutóbbi hírek a Bitcoinról arról szólnak, hogy eszméletlenül nagyot esett az árfolyama, ezzel más cryptovaluták is az előtérbe kerültek. Mivel mi magunk sem vagyunk nagy virtuális pénz guruk, ezért felkerestünk egy szegedi szakértőt, aki jóval tájékozottabb a témában. Bálint cryptovaluta bányászattal és kereskedéssel foglalkozik és ebből is gazdagodott meg. 30 éves korára vett magának egy divatos körnéyéken saját kertes házat, valamint olyan életvitelt tart fent, ahol nem kell majd aggódnia, a nyugdíj miatt, még amellett sem, hogy fényűző életet él. Érthető módon a névtelenségét valamennyire szeretné megtartani, hiszen Magyarországon jelenleg jogilag ez egyfajta szürke zóna. Hogy miért? A szakértő válasza erre az, hogy
ezzel még nagyon sok baj van.
Egyrészről az adózása nem kiforrott, és mivel alapból a magyar jogrendszer gyerekcipőben jár az internet témájában, így ehhez gyakorlatilag hozzá sem tudnak szagolni és messziről kerülik, mint éhes kutya a penészes kenyeret. A Bitcoin korábbi legmagasabb árfolyama meghaladta az 5 millió forintot, most pedig 2,7 millió forinton van. Azaz egyetlen Bitcoin majdnem 3 millió forintot ér, amiből a kormány gyakorlatilag egy fityenget sem lát, pedig nagyon szívesen kanyarintana magának egy szeletet ebből a tortából is.
A meggazdagodási részhez pedig hozzátartozik még az is, hogy egy éve pontosan tized annyi volt egy Bitcoin, 260-270 ezer forint. Az ára egyébként minden januárban már szokásosan 25-30-%al visszaesik, ami aztán később a többszörösére nő. Így talán már érthető, hogy ha kereskednek ezzel a valutával, akkor hogyan is lehet hatalmas összegeket szakítani.
A kérdés, hogy a virtuális pénzt végül hogyan váltjuk valódira,
viszont még mindig áll. Ennek több módja is van. Nemrégiben olyan infó is napvilágot látott, hogy egy bizonyos autóforgalmazó cég Bitcoint is elfogad a gépjárműveikért, ez viszont csak egyik módja annak, hogy a megkeresett virtuális vagyonunkat, hogyan forintosítsuk. Ezen kívül létezik még webshop is, ahol elfogadják, a fővárosban ATM is van, ahol a virtuális egyenlegünkből forintot tudunk kivenni az automatából. Ezekkel automatákkal egyetlen baj van csupán. Hogy a vételi és az eladási összeg között laza 300 rugó van. A legegyszerűbb módja tehát a pénzváltásnak ezen a téren is a netes kereskedelem. Aki vett már Bitcoint, az ugyanazon az oldalon keresztül jó eséllyel vissza is tudja váltani a cryptovalutáját arra az országnak a pénznemére, amire csak kívánja. Ahogyan azt a cikk elején említettem léteznek más crytopénzek is. Ilyen például az Etherum, Ripple, és a Litecoin, de ezeken kívül van még vagy több száz. Így akár a virtuális pénzek között is lehet kereskedni, és ha az ember jól játssza ki a kártyáit, akkor akár olyan tetemes összegekhez is juthat, amiből akár egy egész családi házat is vehet, egy összegben törleszteni a családját megterhelő hiteleket, vagy akár vehet 50 piros Lamborghinit is. Kép forrása: ccn
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.