Az Európai Unió tagállamaiban a 15 éves munkaképes lakosság várhatóan munkában töltött éveinek száma átlagosan 35,6 év volt 2016-ban, ami 1,8 éves emelkedést jelent a tíz évvel korábban regisztráltakhoz képest.
Magyarországon 4,5 évvel emelkedett a hasonló korúak várhatóan munkában töltött éveinek száma - derül ki az Eurostat szerdán kiadott felméréséből. Az Európai Unió statisztikai hivatalának közlése szerin a vizsgált tízéves időszak alatt a nők körében gyorsabban, a 2006-os 30,6-ról, 2016-ra 33,1 évre emelkedett a várhatóan munkában töltött évek száma, amíg a férfiaknál a 2006-ban mért 36,9-ről 2016-ra mindössze 38-ra emelkedet az adat. Az eltelt tíz év alatt a várhatóan munkával töltött idő legnagyobb mértékben Máltán (5,1 év) emelkedett, amelyet Magyarország (4,5 év) követ, majd Litvánia (4,2 év), Lengyelország (2,7 év), Észtország (2,6 év) és Ausztria (2,4 év) következik. A várhatóan munkával töltött évek száma Cipruson 0,1 évvel csökkent. Magyarország munkaképes lakosságának várható átlagos munkával töltött ideje 33,2 év, ami elmarad az uniós átlagtól. Az Eurostat összesítésében Magyarországnál alacsonyabb átlagosan várható munkaidővel Luxembourg, Lengyelország, Belgium, Görögország, Románia, Horvátország, Bulgária, majd a sor végén Olaszország rendelkezik. A tavalyi adatok szerint az uniós országok közül várhatóan a legtöbbet Svédország, Dánia és Hollandia fiataljai dolgoznak majd, 40 és 44,9 év között - közölte az uniós statisztikai hivatal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.