A kormány stratégiai célja a turizmus jövedelemtermelő képességének erősítése, azaz a külföldi turisták tartózkodási idejének meghosszabbítása és költésük növelése, ennek érdekében egyetért a 2030-ig tartó, 300 milliárd forintos Kisfaludy szállásfejlesztési konstrukcióval - derül ki a kormány Magyar Közlönyben pénteken közzétett határozatából.
A határozat szerint a nemzetgazdasági és a nemzeti fejlesztési miniszternek gondoskodnia kell arról, hogy a turisztikai fejlesztések (szálláshelyfejlesztés) finanszírozása érdekében 2019-2030-ig évenként 10 milliárd forint, valamint a kiemelt turisztikai fejlesztési térségek turisztikai projektjeinek finanszírozása érdekében a szükséges források rendelkezésre álljanak 2019-2030. évi központi költségvetésben a turisztikai fejlesztési célelőirányzat javára. Ennek határideje az adott évi költségvetés tervezése. A kormány jóváhagyta, hogy a nemzeti fejlesztési miniszter, illetve kijelölése esetén a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a célelőirányzat terhére, a turisztikai fejlesztések finanszírozása érdekében legfeljebb 120 milliárd forint összegben, a kiemelt turisztikai fejlesztési térségek turisztikai projektjeinek finanszírozása érdekében pedig legfeljebb 136,8 milliárd forint összegben előzetesen kötelezettséget vállaljon. A kormány a 2019-2030-as időszakban az évenkénti kötelezettségvállalás felső korlátját 21,4 milliárd forintban állapította meg, és rögzítette, hogy az első ütemben, azaz 2017-2018-ban a szálláshely-felújításra biztosított forrás évi 10 milliárd forint, amely kizárólag a Budapesten kívüli, kis és közepes méretű szálláshelyek fejlesztésére használható fel, nagy hotelek fejlesztésére nem. A nemzeti fejlesztési miniszternek november 15-ig - az MTÜ bevonásával - előterjesztést kell készítenie a Budapestet körülölelő turisztikai gyűrűről szóló javaslatról. A témában korábban
itt írtunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.