Sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet a Magyar Kézműves Remek Pályázatra a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Hódmezővásárhelyen. A kiírás bemutatása mellett a legutóbbi két megyei díjazott, Ambrus Sándor vásárhelyi fazekas mester, és a HÓDFÓ Hódmezővásárhelyi Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. hímzőműhelyének vezetője, Angyal Frigyesné beszélt az elismerés értékéről.
A kézműves szakma teljes körét átfogó pályázati lehetőség értékét a szakmai elismeréssel való díjazás adja meg, marketing-, illetve megjelenési lehetőséget nyújtva. A díjak száma nem korlátozott, a pályázók teljesítménye számít, eszerint szinte egyedülálló elismerésről van szó. A cím elnyeréséhez követelmény a termékek eredetisége, nemzeti kultúrát őrző, egyedi értéket képviselő hagyományhűsége, a kivitelezés kiváló minősége és turisztikai hasznosíthatósága. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által tizenhatodik alkalommal kiírt pályázatra augusztus 15-ig várják a jelentkezéseket. A hódmezővásárhelyi Belvárosi Fazekasházban tartott eseményen az egy helyen lévő Kézműves Remek díjak száma megközelítette a húszat, mivel a jelenlevő Ambrus Sándor fazekas mester tíz, és az
Angyal Frigyesné
hímzőműhely vezető által képviselt HÓDFÓ Hódmezővásárhelyi Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. kilenc alkalommal nyerte el az elismerést. Angyal Frigyesné kiemelte: a vállalkozás legutóbb 2015-ben kapta meg az elismerést egy hímzett termékcsaláddal: egy kress falvédő és egy kress párna nyerte el a szakmai zsűri tetszését. Tavaly pedig az MKIK elnöki aranyérmét vehette át a HÓDFÓ. Az pedig egyáltalán nem csökkenti a díj jelentőségét, hogy már kilencszer nyerték meg a díjat, sőt: már javában készülnek az idei pályázati anyagukkal, amely mint mondta, igencsak különlegesnek ígérkezik. A kollekcióról mindössze annyi titkot árult el, hogy darabjai között szerepel egy nyakék is.
Ambrus Sándor
fazekas mester szintén két éve nyerte el a Kézműves Remeket „Hódmezővásárhelyi Vendégváró” elnevezésű kerámia étkészletével. Ő azonban már nem indul a kiíráson. Mint mondta elérte célját: tízszer kapta meg a díjat, amit óriási becsben tart. Sőt munkásságáért neki is odaítélték az MKIK Elnöki Aranyérmét. A gazdasági önkormányzat nem feledkezett meg arról sem, hogy 2013-ban már 50 éve űzte a mesterséget. Az alkalomból egy személyesen a részére készített, aranyozott Hollóházi vázát ajándékoztak neki. A két alkotó igyekezett összegezni az eddig Csongrád megyébe jutott Kézműves Remekek számát is. Emlékeik szerint mintegy 50 díj jutott 2002-óta a megyébe, amelyek száma remélhetőleg még idén is továbbnövekszik majd. A pályázati kiírás és a pályázati adatlap
ITTtalálható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.