Vissza kell verni a magyar oktatás ellen irányuló fideszes támadást - közölték az LMP politikusai pénteki sajtótájékoztatójukon, amelyet az Alkotmánybíróság épülete előtt tartottak azt megelőzően, hogy benyújtották beadványukat az úgynevezett lex CEU ellen.
Szél Bernadett
társelnök sorsdöntőnek nevezte a beadványt, hiszen a jogszabály ellen jobb- és baloldali, valamint liberális választók egyaránt tiltakoztak, de hazai és külföldi kutatók, valamint jogtudósuk is kifejezték aggályaikat - mondta. A kormány teljesen egyedül maradt, amikor el akart lehetetleníteni egy hazai egyeteme - tette hozzá, bírálva
Áder János
államfőt, aki szerinte mindezek ellenére "ahelyett, hogy államfő lett volna, sokkal inkább egy pártfeladatot teljesített" a jogszabály aláírásakor. Kifejtette: tartalmi és formai okok miatt is alkotmányellenesnek ítélik a felsőoktatási törvény módosítását, a többi között azért, mert annak elfogadását nem előzte meg egyeztetés, mert lehetetlen feltételeket támaszt a CEU-val szemben vagy azért, mert egyetlen intézményre szabták.
Ungár Péter
országos elnökségi tag a nemzet ügyének nevezte a CEU ügyét, mondván: a jogszabály szól a vidéki egyetemek és főiskolák ellehetetlenítéséről, a gimnáziumok felvételi keretszámainak csökkentéséről, vagyis az oktatás Fidesz általi korlátozásáról. Hozzátette: mint a CEU egykori hallgatója, úgy látja, az intézmény rengeteget adott Magyarországnak, "mindannyiunk közös érdeke a megmentése". A tájékoztatón elhangzott: a beadványt szocialista, jobbikos és független parlamenti képviselők támogatták.
A Fidesz szerint az ellenzék - az MSZP-től kezdve az LMP-n át a Jobbikig - pontosan azt teszi, amit
Soros György
elvár tőlük. A Fidesz pénteken közleményben reagált arra, hogy az LMP ellenzéki pártok támogatásával az Alkotmánybírósághoz fordult a felsőoktatási törvény módosítása ellen, amely érinti a CEU-t. A nagyobbik kormánypárt szerint ezzel "asszisztálnak egy hazug Soros-kampányhoz, amelyben a Soros-egyetem ügyét csak ürügyként használják egy Magyarország elleni támadáshoz, amelynek végső célja, hogy nyomást gyakoroljanak a magyar bevándorláspolitikára". A Fidesz hozzátették: Soros György dróton rángatja a baloldalt, és ez alól a Jobbik sem kivétel. A Jobbik választási programjában még a Soros-szervezetek kitakarítását ígérte, ma meg az ő érdeküket szolgálja - olvasható a kommünikében, amely hazugságnak tartja, hogy bezár a Soros-egyetem, hiszen a magyar jogszabályok alapján továbbra is működhet, évfolyamokat indíthat és diplomát adhat ki. Ha a Soros-egyetemben megvan a jó szándék, meg tudja oldani a problémát, a kormány kész a tárgyalásokra - zárták közleményüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.