Közélet

A KIP-módszer lehetőségeiről tárgyalt Rachel A. Lotannel Kakas Béla

A KIP-módszer lehetőségeiről tárgyalt Rachel A. Lotannel Kakas Béla

2016. május 20., péntek
A KIP-módszer lehetőségeiről tárgyalt Rachel A. Lotannel Kakas Béla
KIP-3

A Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke az amerikai professzor asszony magyarországi látogatása alkalmából szervezett budapesti szakmai rendezvényen folytatott egyeztetéseket a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatását célzó oktatási programról.

Az amerikai Stanford Egyetemen kidolgozott, mára nemzetközi elismertséget szerző pedagógiai módszer, a Komplex Instrukciós Program célja az osztályon belüli egyenlőtlenségek kezelése, a hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatása, az egyenlő tanulási esélyek megteremtése.

Rachel A. Lotan

, a Stanford Egyetem tanárképző karának nyugalmazott főigazgatója, a program egyik kidolgozója a napokban Magyarországra látogatott, hogy találkozzon a módszer hazai képviselőivel, pártfogóival, és hogy bemutassa a Komplex Instrukciós Programot ismertető könyvet, amely a közelmúltban jelent meg magyarul. A budapesti Molnár Ferenc Általános Iskolában – amely maga is „KIP-iskola” – rendezett konferencián a szervező Digitális Esélyegyenlőség Alapítvány elnöke,

Koródi Bálint

meghívására részt vett

Kakas Béla

, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke is. A megyei önkormányzatot a tavalyi évben a kormányzat kérte fel egy újszerű szakmai programban történő részvételre, melynek eredményeként létrehozták és átadták a Csongrád Megyei Koordinációs Kompetencia Központot a Belvedere-palotában. Csongrád megye és pedagógusai eddig is komoly sikereket tudtak felmutatni a kiemelt, egyénre szabott fejlesztés terén, a jövőben azonban a minden igényt kielégítő, modern centrumnak köszönhetően jó esély kínálkozik a további előrelépésre. Az új központban a tervek szerint több mint kétszáz pedagógus felkészítése és továbbképzése történik majd, többek között éppen a sajátos nevelést-oktatást igénylő gyerekek számára indított KIP-módszer lehetőségeinek kihasználásával. Kakas Béla elnök Budapesten szakmai egyeztetést folytatott Rachel A. Lotan professzor asszonnyal a Csongrád megyében elkészült beruházásról és az arra épülő szakmai tervekről. A programon részt vett Marsi István, az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar dékánja is, akivel a KIP-módszer és a Csongrád Megyei Koordinációs Kompetencia Központ pedagógusképzésbe történő beépítéséről folytat egyeztetéseket a megyei önkormányzat.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.