
Valódi nemzeti konzultációt hirdetett a Jobbik Csongrád megye székhelyén is. Az oktatás, az egészségügy, a korrupció témakörében szeretnék megszólítani a lakosságot. A migrációról is beszéltek, Pörzse Sándor tűzparancsot adna ki a határon.
„Több szempontból indokolt a valódi nemzeti konzultáció kifejezés. A kormány által feltett kérdésekkel ellentétben nem evidenciákat teszünk fel, mert ami most van, az olyan, mintha arról érdeklődnénk, hogy felkeljen-e a nap” – nyilatkozta
Vona Gábor
, a Jobbik elnöke Szegeden. Szerinte a jelző azért is indokolt, mert a kérdéseket a kiküldés előtt a kormány nem vitatta meg, ők viszont tartanak „előkonzultációkat”, ennek a része volt a most vasárnap a Novotel Hotelben megtartott kerekasztal-beszélgetés. Elmondta, több mint száz konzultációt folytattak a lakosságon kívül többek között a szakmai szervezetekkel az egészségügy, az oktatás és a korrupció témaköreiben. Nyárra összesítik az eredményeket, ősszel küldik ki a leveleket, amelyekben „érdemi dilemmákat vetnek fel”. „Úgy érzem, jó érzékkel találtuk meg a megfelelő témaköröket” – vélekedett Vona Gábor. A kérdőíveket háztartásonként juttatják el, s anonim módon lehet visszaküldeni őket, hogy elkerüljék az adatgyűjtés vádját.
A Jobbik elnöke szerint elsősorban GDP-arányosan érdemes összevetni különböző államok egészségügyre szánt összegeit. „Ebben Európai Uniós szinten sereghajtók vagyunk a 4,8 százalékos ráfordítással. Ezzel szemben Szlovákia GDP-arányosan 6,5 százalékot költ erre, ez a különbség százmilliárdokat jelent" - magyarázta. Egy egészségügyi szakembert idézve azt mondta, három problémája van az egészségügynek: az alulfinanszírozottság, az alulfinanszírozottság és az alulfinanszírozottság.
A párt egészségügyi szakpolitikusa és országgyűlési frakcióvezető-helyettese,
Lukács László
szerint a kormány értékválasztását is tükrözi, hogy mire költ. Azt gondolja, hogy egyre jobban eltér a kormány és az emberek véleménye. Egy felmérésre hivatkozva azt állította, az emberek kétharmada már elfogadná a vizitdíjat, ha az az egészségügyre menne. A gyógyszerekre is egyre többet költ a lakosság. Azt tapasztalja, hogy a kórházak az adósságrendezés ellenére görgetik maguk előtt a tartozásokat, s ezen változtatni csak folyamatos plusz forrásokkal lehet. Problémának látja a magyar emberek egészségügyi állapotát, korunk népbetegsége a rák, ennek is köszönhető, hogy minden negyedik ember 65. életéve előtt meghal. Vona Gábor ezzel kapcsolatban jegyezte meg, hogy még mindig fontosnak tartják, hogy a férfiak is nyugdíjba vonulhassanak negyven év munka után, mert a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve a most 30-40 évesek nem fognak egy percet sem kihasználni befizetéseikből.
„Az oktatásra keveset költenek, de nem minden pénz kérdése" - Vona úgy véli, elsikkad „a tüntetők által túltolt bicikli" és a kormány mások által bojkottált kerekasztala között az oktatás ügye.
Klebelsberg
szerinte az első sorban tüntetne a róla elnevezett KLIK ellen.
Egy általános iskolás gyermek édesapjaként azt gondolja nem feltétlenül fizikai értelemben, hanem tartalmi szinten vannak túlterhelve a gyerekek, gyakran nem a fejlettségüknek megfelelő a tananyag, a sikertelenségtől a pedagógus és a diák is frusztrálttá válik. Példaként említette, hogy húsz percet küzdött a második osztályos fiának feladott matematika leckével, s nagyon nehezen tudta megoldani, ami jellemezhetné az ő kompetenciáit, de inkább úgy véli, hogy nem a megfelelő korban kapják a kisiskolások az ilyen leckéket. „A magyar oktatás Klebelsberghez köthető struktúráját még
Kádár
is megőrizte, csupán a rendszerváltás után, elsősorban SZDSZ-es politikusok, verték szét" - ezért újból konstruktív, érdemi vita kell.
A korrupció ügyében országosan rossz helyzetről beszélt a pártelnök. „A látássérült kutyákkal csak a probléma van, utalt a vakkomondorra és a nőverő országgyűlési képviselőre, valamint Nárciszra, a félszemű kuvaszra" - ez utóbbival kapcsolatban
Mészáros Lőrinc
vagyonát emlegette, valamint azt, hogy a felcsúti polgármester által bérelt földön hogyan élhet a miniszterelnök kutyája. „Volna ötletünk arra, hogy egy vizsgálóbizottságban mit kérdeznénk" - mondta, de hozzátette, amíg nem kötelező megjelenni egy ilyen ülésen, addig nem tudnak semmit tenni. Szerinte a mostani kormány már a balliberális oldalnál is korruptabb. Valódi elszámoltatást ígér, „szégyen-gyalázat, de román mintára" korrupcióellenes ügyészséget állítanának fel hatalomra kerülésük esetén. Azt állította, a jobbikos polgármester vezette településeken nincsenek korrupciós ügyek, s ha ők nyernének az országgyűlési választásokon, akkor országosan is ez lenne.
Tóth Péter
, a Jobbik szegedi önkormányzati képviselője pedig a Cserepes sori piaccal kapcsolatban arról tájékoztatta a sajtót, hogy visszahívását kezdeményezte
Rácz Attilának
, a Cserepes sori piac MSZP-s vezetőjének, aki a központi pénzügyi ellenőrző bizottság tagja a baloldali pártban. Bízik abban, hogy nemsokára az önkormányzat pénzügyi bizottsága már dönt, így megoldódik az árusok kálváriája. „Nagyon fontos megvalósítani a felelősségteljes gazdálkodást a városi cégeknél” – magyarázta. A közbeszerzéseknél – elsősorban az építőiparban – szerinte felmerülhet a korrupció veszélye, ezért a tramtrain megvalósítását és a harmadik híd építését figyelemmel követi. Kiemelte a Szeviép-ügyet és a Napfényfürdő-Aquapolis esetét.
Szegeden a három fő témakörön kívül a migrációról is beszélnek. Úgy látja, Magyarországnak határozottan fel kell készülni a migrációs krízisre és a terrorveszélyre. A párt támogatja a kormányt minden hathatós eszközt a népességmozgás ellen, de nem szeretnék, ha az ország vezetése visszaélne ezzel a hatalommal. „A honvédség bevetése semmit nem ér tűzparancs nélkül" - mondta a megjelent szimpatizánsoknak
Pörzse Sándor
televíziós újságíró, országgyűlési képviselő. Vona Gábor ezen annyit finomított, hogy nem kell kifejezetten tűzparancs, elég akár az is, ha a jelenlegi törvények szerint használhatják a fegyverüket a rendőrök, katonák. Elsősorban a határőrség visszaállítását kívánja a párt, mert a Jobbik vezetője is úgy látja, a migráció nem áll meg, Fekete-Afrikából százmilliók fognak útra kelni a népességrobbanás, a gazdasági problémák miatt, amihez még háború sem szükséges. „Szeged különleges helyzetben van, mert itt baloldali polgármester van, aki nem ment ki a határba, nem tett a polgárőrség megsegítéséért. Viszont
Colleen Bell
amerikai nagykövet és
Martin Schulz
nem olyan rég járt a városban, az előbbivel folytatott tárgyalásokról nem tudunk semmit, az utóbbiról pedig sejtéseink lehetnek, miután azt nyilatkozta a német politikus, hogy Szeged, egy elkötelezetten baloldali város, oda bármelyik menekültet el lehet küldeni" - vélekedett Tóth Péter. Arról is szólt, csatasorba állítja Szegedet a kvóta és a liberális befogadási politika ellen. Az est végén a hallgatóság is kérdezhetett. A 2024-es budapesti olimpiával kapcsolatban azt válaszolta, nem szívesen mondaná a Jobbik, hogy nem támogatja az olimpiát, mert sok kiváló olimpikonunk van, viszont figyelembe kell venni a realitásokat. A pályázatot egy blöffnek nevezte, ami csak az előzetes tanulmányok miatt kifizethető pénzekről szól. Egy oktatási és egészségügyi kérdésre adott válaszában kicsit elkanyarodott, s az ATV-t, valamint
Kálmán Olga
műsorát ajánlotta, amelyben meghívott vendég volt
Nyakó István
, az MSZP szóvivője. Az interjú a Nemzeti Választási Irodánál történt eset után készült, amely Vonát is „nagyon megviselte". „Felháborító, hogy a kopaszok megfélemlítették az MSZP tagját. Odáig jutottam, hogy megsajnáltam őt" - mondta.
"A kormány által feltett kérdésekkel ellentétben nem evidenciákat teszünk fel, mert ami most van, az olyan mintha arról érdeklődnénk, hogy felkeljen-e a nap”KLIKK: http://szegedma.hu/?p=624162 Közzétette: Szegedma Hírportál –2016. április 3.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.